Fakty - oglądaj online

Będzie się działo

"Nikt i nic nie zniszczy tej imprezy". Wielkie odliczanie do 23. Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock zbliża się wielkimi krokami. To tradycyjne podziękowanie dla wolontariuszy Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, którzy w tym roku zebrali na sprzęt medyczny rekordowe 105 milionów złotych. Festiwal rusza za ponad dwa tygodnie, ale pierwsi uczestnicy już są na miejscu.

Festiwal ma się odbyć po raz 23. Trwa już finałowe odliczanie, są już pierwsze namioty i uczestnicy. Na Woodstocku wystąpi 150 zespołów. Koncerty będą się odbywały nonstop przez niemal trzy doby - Przystanek Woodstock już jest pod parą - zagrzewa do zabawy Jurek Owsiak.

- Nic, ani nikt nie zniszczy tej imprezy. Nawet jakby się nie odbyła, to i tak by przyjechali ludzie, dla których jest to coś więcej niż tylko parę dni muzyki - mówi jeden z przybyłych już do Kostrzyna nad Odrą uczestników.

Priorytet: bezpieczeństwo

Dla organizatorów to wyzwanie. Tegoroczny Woodstock będzie zabezpieczać 650 ochroniarzy zatrudnionych przez Wielką Orkiestrę, tysiąc wolontariuszy i 300 osób zabezpieczenia medycznego. Do tego co najmniej półtora tysiąca policjantów.

Duża i mała scena oraz Akademia Sztuk Przepięknych zostaną ogrodzone, ruch samochodów także zostanie ograniczony. - Generalnie będą się one musiały poddać wszelkim kontrolom, a więc będą spowalniacze, aby żaden samochód nie mógł się rozpędzić. Przy tych miejscach będziemy mieli bramki, które są tak zwanymi bramkami lekkimi, bardzo dużo wejść, gdzie nasze służby będą zaglądały do plecaków - mówi Owsiak. Dla uczestników festiwalu nie jest to nowość. Tak jest co roku.

Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta dziwi niechęć do festiwalu ministra spraw wewnętrznych, który negatywnie opiniował organizację Przystanku. Tym bardziej, że współpraca wszystkich służb, także z policją, nigdy nie była zła. Jednocześnie samorządowiec podkreśla, że na lokalne władze nikt nie naciska z powodu organizacji Przystanku.

"Tak się buduje Przystanek Woodstock"

Marian Łuczak ,który jest wolontariuszem błękitnego patrolu i od kilkunastu lat zwykle pierwszym i ostatnim uczestnikiem festiwalu zapewnia, że jest gotowy do pracy. - Trzeba będzie posprzątać, przypilnować, trzeba będzie ten pasaż doprowadzić, tam trzeba będzie wykosić. Będzie wesoło, będzie super - mówi.

W 2016 roku na Przystanku Woodstock było ponad 300 tysięcy ludzi. Kolejny raz szykuje się tu sztafeta pokoleń. - Syn już teraz jedzie sam, już wyrósł, z tatą nie pojedzie - mówi Maciej Jasiński, uczestnik imprezy. - Tak się buduje Przystanek Woodstock, ludzie tam chcą być - mówi z kolei Owsiak.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Anna3gxh
Anna3gxh

Pokojowy Patrol a nie błekitny :) Niebieski patrol to ochrona a ponad tysiac wolontariuszy to my czyli czerwony patrol (Pokojowy Patrol) ! Pozd

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Fakty | 23.07.2017

    Fakty | 23.07.2017

    Wszyscy zadają pytania co zrobi prezydent Andrzej Duda z przedstawionymi mu ustawami reformującymi polskie sądownictwo. Ludzie, także młodzi, w wielu miastach w Polsce i za granicą, wyrażają swoje niezadowolenie i protestują. W programie również Święto Policji, gwałtowne burze w Polsce, ostrzeżenie przed kleszczami i wzrost zainteresowania zakupami aut i mieszkań. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

    czytaj więcej »
   • Młodzi protestują. "Rodzice kiedyś musieli o to walczyć. My już trzeci dzień jesteśmy i trwamy"

    Młodzi protestują. "Rodzice kiedyś musieli o to walczyć. My już trzeci dzień jesteśmy i trwamy"

    Świat młodych w ulicznym tłumie, jednak nie "ubeków", "zdrajców" czy "komunistów". Urodzili się w latach dziewięćdziesiątych, więc Solidarność znają, ale wyłącznie ze szkolnych podręczników lub rodzinnych historii. Teraz piszą własną historię, prosząc o weto przed Pałacem, błagając o szanowanie konstytucji, albo pisząc do prezydenta o sędziach Sądu Najwyższego: czerpiemy z ich mądrości, to nasze autorytety.

    czytaj więcej »
   • Prognoza pogody na poniedziałek 24 lipca

    Prognoza pogody na poniedziałek 24 lipca

    W poniedziałek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Śląsku i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10-30 mm i burzami z gradem. Poza tym pogodnie, tylko na północy i północnym-wschodzie kraju więcej chmur i lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, skręcający na zachodzie na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, podczas burz silny do 90 km/h.

    czytaj więcej »
   • Fakty | 22.07.2017

    Fakty | 22.07.2017

    Donald Tusk ponawia zaproszenie dla Andrzeja Dudy i tłumaczy, że reformy polskiego sądownictwa to "leczenie grypy cholerą". W programie również najnowszy sondaż partyjny Kantar Millward Brown SA, protesty w całej Polsce, wzywające do prezydenckiego weta ustaw o sądownictwie oraz innowacyjny pomysł dostarczania krwi do szpitali dronami. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

    czytaj więcej »
   • Ustawa o Sądzie Najwyższym przeszła przez Senat. Prezydent ma jednak zastrzeżenia

    Ustawa o Sądzie Najwyższym przeszła przez Senat. Prezydent ma jednak zastrzeżenia

    W nocy decyzja Senatu, w dzień głos prezydenta. Jest też głos z Brukseli i odpowiedź z Warszawy. Ustawa o Sądzie Najwyższym przez Senat przechodzi jak burza - bez poprawek i bez zastrzeżeń. Prezydent Andrzej Duda jednak zastrzeżenia ma. Jego rzecznik mówi o proceduralnych błędach. Jednak nawet prawnicy z Biura Legislacyjnego Senatu wyrazili obawę o konstytucyjność nowych przepisów.

    czytaj więcej »
   • Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    "Po to jest ta ustawa, żeby wszyscy, którzy protestują, się bali". To głos opozycji, ale w głosie ulicy nie ma strachu, jest siła. "Zawsze wierzyłem w prawa obywatelskie, a teraz to jest wyrzucane w Polsce do śmietnika. Przychodzę, żeby wyrazić swój sprzeciw". Tysiące ludzi mają taką wiadomość dla władzy i chcą jej otworzyć oczy. Senator PiS mówi tymczasem, że w protestach biorą udział "bolszewickie upiory i ubeckie wdowy".

    czytaj więcej »
   • Donald Tusk: polityczność sądów może być kłopotem dla Polski i Polaków

    Donald Tusk: polityczność sądów może być kłopotem dla Polski i Polaków

    - Nie róbcie tego Polsce, bo to tak, jakbyśmy sami pokazywali sobie figę - mówi Donald Tusk do polityków PiS i prezydenta i dodaje "no chyba, że nie chcecie być w Unii". Szef Rady Europejskiej podkreśla, że choć UE ma wyraźne zastrzeżenia, to nikt na Polskę się nie rzuci. Jego zdaniem, zagrożenie nie czai się w Brukseli, tylko w Warszawie. Podkreśla też, że z prezydentem Polski może spotkać się w każdej chwili.

    czytaj więcej »
   • Departament Stanu USA: Wzywamy do zapewnienia, że reforma sądownictwa nie będzie naruszać polskiej konstytucji

    Departament Stanu USA: Wzywamy do zapewnienia, że reforma sądownictwa nie będzie naruszać polskiej konstytucji

    Ameryka oficjalnie oświadcza, Polska oficjalnie odpowiada. - Ustawa reformująca sądownictwo nie będzie podważać niezależności sędziów i sądów, ma ona jedynie na celu przywrócenie szacunku obywateli dla sądownictwa - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy zmianę prawa, kiedy nasz największy sojusznik wyraża swój niepokój. Amerykański Departament Stanu opublikował oficjalny dokument w tej sprawie.

    czytaj więcej »
   • Na kogo zagłosowaliby Polacy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

    Na kogo zagłosowaliby Polacy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

    W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 23 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, na którą zagłosowałoby 10 procent badanych.

    czytaj więcej »
   tvnpix