Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
  • Jedynka lub dwójka z biologii na świadectwie to zniżka do Orientarium w zoo w Łodzi
  • Prognoza pogody na niedzielę 26 czerwca
Nowy standard

Ważna zmiana dla telewidzów. 27 czerwca ostatni etap przejścia na DVB-T2/HEVC

W poniedziałek cztery województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubelskie przejdą w końcu, jako ostatnie, na nowy standard nadawania telewizji naziemnej: DVB-T2. Rząd dofinansowuje zakup dekoderów i nowych telewizorów.

Cyfrowa telewizja naziemna w standardzie DVB-T zostanie zastąpiona przez DVB-T2/HEVC. To standard umożliwiający odbiór telewizji w lepszej jakości.

- Widzowie, którzy korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej i nie mają telewizora bądź dekodera  przygotowanego do nowego standardu, muszą udać się do sklepu i dokonać zakupu dekodera naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2 - przyp. red.), lub ewentualnie wymienić telewizor (na taki, który ma wbudowany dekoder DVB-T2 - przyp. red.) - wyjaśnia Maciej Staszak, ekspert ds. mediów, wiceprezes Emitel S.A.

Jak podkreśla Maciej Staszak, rząd przewidział dofinansowanie w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej i odbiorcy mogą skorzystać z bonu na zakup dekodera.

- To jest bon w wysokości 100 złotych, i to wystarczy, żeby ta operacja była bezkosztowa, dlatego że dekodery kosztują mniej więcej 100 złotych. Istnieje też możliwość uzyskania bonu na wymianę telewizora, natomiast ten bon jest o troszeczkę mniejszej wartości niż koszt telewizora, bo ta wartość to jest 250 złotych - tłumaczy Maciej Staszak.

Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix