Fakty - oglądaj online

Okrągła rocznica

W środę rocznica obrad Okrągłego Stołu. "Osiągnęliśmy wszystko, co było możliwe"

30 lat temu przy Okrągłym Stole usiedli wrogowie - komuniści i "Solidarność". Siedli do rozmowy o Polsce, chociaż jedni mogli strzelać, a drudzy bohatersko stawiać czoła. W środę okrągła rocznica i pada pytanie - czy ciągle są tacy, którzy żałują, że nie polała się wtedy krew?

Autor: Arleta Zalewska / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (3)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
marynarz47
marynarz47

"Kuluarowe rozmowy okrągłego stołu" w wypowiedzi Pana Premiera,żal Pana Prezydenta w jednej z wcześniejszych wypowiedzi że przejęcie władzy odbyło się w sposób pokojowy, przekazanie władzy "w swoim gronie" wg "prof." Zybertowicza. To są wszystko wypowiedzi które podważają sens całej pokojowej przemiany. Ci ludzie do dziś są żądni rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   gen zdrady
   gen zdrady

   "Okrągły Stół", to wielkie święto demokracji i sukces wszystkich Polaków z Prezydentem Wałęsą na czele. Sukces, który odbył się pokojowo, mimo presji na wywołanie "rewolucji" i rozlew krwi. Sukces również KK, który bardzo dążył do pokojowego przekazania władzy. Sukces teraz plugawiony i opluwany przez "rewolucjonistów", którzy rozwiń

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     tadeuszac2c
     tadeuszac2c

     ten sondaż jest taki jak pogoda w kraju jak wiatr zawieje

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Fakty z 28 października

        Fakty z 28 października

        Środa to kolejny dzień protestów, które wybuchły po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestacje odbywają się w niemal całej Polsce. W programie powiemy również kolejnym dniu walki z epidemią COVID-19, o proteście rolników, a także o problemach z personelem medycznym. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Kraśko.

        czytaj więcej »
       • "Nie liczyłam, że będzie nas aż tyle". Nie ustają protesty po orzeczeniu w sprawie aborcji

        "Nie liczyłam, że będzie nas aż tyle". Nie ustają protesty po orzeczeniu w sprawie aborcji

        Środa to siódmy dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niekonstytucyjności przepisów dotyczących aborcji w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W Warszawie protestujący najpierw zebrali się przed siedzibą Ordo Iuris, a później dotarli przed Sejm. Manifestacje odbyły się nie tylko w wielkich miastach, ale też w tych mniejszych.

        czytaj więcej »
       • Kinga Duda zabrała głos w sprawie orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego

        Kinga Duda zabrała głos w sprawie orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego

        Kinga Duda zabrała głos w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Córka prezydenta w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu podkreśliła, że dotychczas istniejące rozwiązanie dawało możliwość wyboru. "Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać" - dodała. Podobne nastroje panują wśród społeczeństwa. Według najnowszego sondażu 73 procent ankietowanych nie popiera decyzji Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej.

        czytaj więcej »
       • "Moja praca staje się bezzasadna". Lekarze popierają protesty kobiet

        "Moja praca staje się bezzasadna". Lekarze popierają protesty kobiet

        Jeśli decyzja Trybunału Konstytucyjnego stanie się obowiązującym prawem, to dla pacjentek, u których stwierdzono nieuleczalną, śmiertelną wadę płodu, będzie to oznaczało miesiące męczarni, a my będziemy się temu tylko przypatrywać - mówią lekarze, którzy przyłączyli się w środę do protestu przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.

        czytaj więcej »
       • Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry odrzucony

        Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry odrzucony

        To akt oskarżenia nie tylko wobec ministra sprawiedliwości, ale wobec całego rządu PiS - tak przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka uzasadniał wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. W głosowaniu, które odbyło się we wtorek w Sejmie, za dymisją ministra było 217 posłów, przeciw - 232.

        czytaj więcej »
       • Prognoza pogody na czwartek 29 października

        Prognoza pogody na czwartek 29 października

        W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami deszczu. Jedynie na krańcach wschodnich kraju bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusz na Pomorzu, 13 stopni Celsjusza w centrum kraju do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

        czytaj więcej »
       • Fakty z 27 października

        Fakty z 27 października

        Burza na ulicach, burza w Sejmie. Otoczony prezes PiS, przywołana Straż Marszałkowska. Kiedy słychać o prawach kobiet, posłanki PiS widzą zdziczenie, a wicemarszałek widzi symbole SS. W programie powiemy również o rządowej pomocy dla przedsiębiorców, wyroku w sprawie zabójstwa generała Papały i zatrzymaniu byłego menedżera Roberta Lewandowskiego. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

        czytaj więcej »
       tvnpix