Fakty - oglądaj online

Nadchodzą upały. O czym należy pamiętać w gorące dni?

Afrykański upał w środku lata. W ten weekend 30 stopni Celsjusza w cieniu to będzie niemal krajowy standard. Tak gorąco ma być aż do środy. Eksperci zalecają, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy i ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu.

Autor: Jan Błaszkowski / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 29 września

  Fakty z 29 września

  Epidemia COVID-19 w Polsce nie zwalnia, dlatego rząd wprowadził nowe restrykcje. Są one różne w zależności od tego, w jakiej strefie jest dany powiat. W programie powiemy również o planach Zjednoczonej Prawicy na nowy rząd, a także o tym, jak izolację spowodowaną pandemią znoszą podopieczni domów opieki społecznej. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Kraśko.

  czytaj więcej »
 • Epidemia COVID-19 rozpędza się. Nowe obostrzenia i nowe obowiązki lekarzy rodzinnych

  Epidemia COVID-19 rozpędza się. Nowe obostrzenia i nowe obowiązki lekarzy rodzinnych

  Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Teraz wszędzie będą obowiązywać limity w liczbie gości weselnych, różne w zależności od tego, w jakiej strefie jest dany powiat. Pacjenci z rozpoznanym koronawirusem będą teraz po teście wracać do lekarzy rodzinnych - po decyzję, co dalej. W strefach czerwonych restauracje, puby i bary będą mogły działać tylko do godziny 22.00. Nowe regulacje pojawiają się po tym, jak w ciągu tygodnia liczba zajętych respiratorów w Polsce podwoiła się.

  czytaj więcej »
 • Zjednoczona Prawica ustaliła skład nowego rządu. Kto będzie kim?

  Zjednoczona Prawica ustaliła skład nowego rządu. Kto będzie kim?

  Nowo powstała Rada Koalicji zaakceptowała skład rządu, ale jeszcze nie został on podany do wiadomości publicznej. Poseł PiS Przemysław Czarnek, który stwierdził, że ludzie LGBT "nie są równi ludziom normalnym", ma zostać ministrem edukacji narodowej. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że jeden z ministrów bez teki ma zajmować się "prawami obywatelskimi i tożsamością europejską". Do tej roli ma być przymierzany poseł Solidarnej Polski Michał Woś, dotychczasowy minister środowiska. Ministrem rolnictwa ma zostać poseł PiS Grzegorz Puda - to on firmował ustawę PiS o zakazie hodowli zwierząt na futra.

  czytaj więcej »
 • "Demokracja kosztuje". Jacek Sasin tłumaczy, na co poszło 70 milionów złotych

  "Demokracja kosztuje". Jacek Sasin tłumaczy, na co poszło 70 milionów złotych

  Minister aktywów państwowych Jacek Sasin stwierdził, że "demokracja kosztuje". W ten sposób bronił swojego udziału w organizacji wyborów korespondencyjnych 10 maja, które ostatecznie się nie odbyły. Poczta Polska straciła z tego tytułu 70 milionów złotych, które teraz chce odzyskać od Krajowego Biura Wyborczego. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.

  czytaj więcej »
 • Pierwsza debata prezydencka Donald Trump kontra Joe Biden już w nocy, także w tvn24.pl

  Pierwsza debata prezydencka Donald Trump kontra Joe Biden już w nocy, także w tvn24.pl

  Na wschodnim wybrzeżu USA będzie wtedy godzina 21, ale w Polsce godzina 3 w nocy. Donald Trump i Joe Biden pojawią się w atrium uniwersytetu w Cleveland i rozpocznie się pierwsza debata prezydencka. Będą jeszcze dwie kolejne, ale ta pierwsza zawsze jest najważniejsza. Transmisja debaty - z tłumaczeniem na język polski - rozpocznie się o godzinie 3 w nocy z wtorku na środę na portalu tvn24.pl.

  czytaj więcej »
 • Argentyński polityk przyłapany na krotochwilach z kochanką. Zapomniał o kamerce

  Argentyński polityk przyłapany na krotochwilach z kochanką. Zapomniał o kamerce

  Zdarzało się w czasie pandemii, że gdy nagrywano polityków w ich własnych domach, to byli bez spodni, albo do pokoju wbiegały dzieci. Przyjmowano to ze zrozumieniem. Dla pewnego argentyńskiego posła chwila zapomnienia przed kamerą oznacza jednak koniec kariery i małżeństwa. Juan Emilio Ameri w czasie posiedzenia, które odbywało się wirtualnie, zajął się piersiami pewnej kobiety, co uchwyciła jego kamera internetowa. Jakby tego było mało, to okazało się, że to nie była jego żona.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na środę 30 września

  Prognoza pogody na środę 30 września

  W środę na północy i na zachodzie Polski na ogół pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z opadami deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 28 września

  Fakty z 28 września

  Ostatniej doby potwierdzono ponad 1300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zdaniem ekspertów potrzeba szybkich działań korygujących w dotychczasowej strategii walki z epidemią. W programie powiemy również o segregacji śmieci, przyjęciu budżetu przez rząd i walkach w Górskim Karabachu. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Kraśko.

  czytaj więcej »
tvnpix