Fakty - oglądaj online

  • Foto: Fakty TVN | Video: Robert Jałocha / Fakty TVN
  • Prognoza pogody na niedzielę 24 września
  • Sprawa profesora Królikowskiego. "To pokazanie prezydentowi, że nie ma żartów"

Tomasz Brzeski wygrał walkę o życie, teraz walczy o powrót do formy

Pół roku po dramatycznym wypadku w Tatrach, Tomasz Brzeski, jeden z najlepszych polskich skialpinistów, wraca do domu i podejmuje walkę już nie o sportowe trofea, lecz o powrót do życia. Przeszedł właśnie rekonstrukcję zdeformowanej czaszki. Wkłada wielki wysiłek w rehabilitację, która przynosi rezultaty.

Najstarsza córka Tomasza Brzeskiego nie daje za wygraną. Siostrom i mamie obiecała, że nauczy tatę uśmiechu, który rodzina pamięta jeszcze sprzed wypadku. - Tata zawsze, zarażał uśmiechem. Ten obecny na razie nie działa u niego tak jak kiedyś, wiec staram się u niego obudzić te mięśnie, które nie działają – mówi córka Tomasza Brzeskiego, Ewa.

Sportowiec jest już po zabiegu rekonstrukcji czaszki. Decyzja o kolejnej operacji kosztowała jednak bardzo wiele łez. - Ciężko było po prostu puścić go na tę salę - opowiada żona pana Tomasza, Agnieszka.

Za tymi emocjami, krył się przede wszystkim strach. Od dramatycznego wypadku podczas Pucharu Polski w Skialpiznie minęło zaledwie 6 miesięcy. Wtedy lekarze walczyli o życie, teraz ważą się losy tego, jak będzie ono wyglądać.

Walka o powrót do formy

- Wiedziałam, że to jest potrzebny krok, że bez tego on nigdy nie będzie mógł wrócić do tego, co najbardziej kocha - mówi żona pana Tomasza. Sam zaczyna już o tym mówić.

- Każdy, kto trenuje i ma kontuzję wie, że jest to ciężki okres dla sportowca. Kto go przetrwa, pójdzie do przodu na 100 procent, a ten, kto się podda podczas rehabilitacji, to też się podda, jeśli chodzi o wyczyn sportowy - mówi Tomasz Brzeski.

Poddać na pewno się nie zamierza. Żona i trzy córki widzą ogromny postęp. Dzięki rehabilitacji, rodzina może być razem w domu.

- Te najbliższe osoby są najważniejsze. Nie kumpel z Krakowa czy z Warszawy, tylko familia jest najważniejsza - żona, dzieci - mówi Tomasz Brzeski. I to właśnie ich obecność, może zdecydować o największym zwycięstwie w życiu.

- On widzi, że robi to dla kogoś, nie tylko dla siebie, ale też dla nas - mówi żona Tomasza Brzeskiego.

Zobacz materiał "Faktów" o początkach rehabilitacji pana Tomasza

Autor: Robert Jałocha / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix