"Politycy PiS-u są ciekawi, co sprawia, że jest tak mocny". Szykuje się powrót Misiewicza?

17.03.2017 | "Politycy PiS-u są ciekawi, co sprawia, że jest tak mocny". Szykuje się powrót Misiewicza?
17.03.2017 | "Politycy PiS-u są ciekawi, co sprawia, że jest tak mocny". Szykuje się powrót Misiewicza?
Jakub Sobieniowski | Fakty TVN
17.03.2017 | "Politycy PiS-u są ciekawi, co sprawia, że jest tak mocny". Szykuje się powrót Misiewicza?Jakub Sobieniowski | Fakty TVN

Dawno nie widziany Bartłomiej Misiewicz, który jest oficjalnie na urlopie, pokazał się w służbowej limuzynie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Znowu padają pytania o to, czy jest on nie do ruszenia. Jarosław Kaczyński zapewnia, że w tej chwili nie widzi dla niego miejsca na scenie politycznej. Pytanie, czy jest w stanie cokolwiek narzucić Antoniemu Macierewiczowi.

Na najnowszych zdjęciach Bartłomieja Misiewicza widać, jak wychodzi z siedziby PiS i wsiada do samochodu służbowego. Czyli wciąż może korzystać z tych pojazdów, chociaż Jarosław Kaczyński uważa obecność Misiewicza w MON za "nieszczęście".

Stanisław Pięta, poseł PiS, przyznaje, że "pewnych pomyłek można było uniknąć", ale jednocześnie dodaje, że nigdy nie widział kogoś tak ciężko pracującego jak Bartłomiej Misiewicz. Dla Jana Grabca z PO "niezatapialność" Misiewicza to wielka tajemnica. - Sami posłowie i politycy PiS-u są ciekawi, co sprawia, że jest tak mocny - dodaje.

Poparcie

W Prawie i Sprawiedliwości nic nie daje takiej siły jak poparcie Jarosława Kaczyńskiego. Albo Tadeusza Rydzyka, który wprost poparł PiS, a szczególnie niektórych polityków na listach PiS-u. W tym między innymi Antoniego Macierewicza i Jana Szyszko. - Może jest zakon Rydzyka, który szantażuje Kaczyńskiego - zastanawia się Ryszard Petru. - Każdy, kto pozna jego zalety, wie, że jest (Misiewicz - przyp. red.) to gość idealny do pracy organizacyjnej - kontruje Stanisław Pięta.

Antoni Macierewicz odpowiada w PiS za mit smoleński. Teorie spiskowe, które formułował Antoni Macierewicz, mówiąc o zamachu i zbrodni, czyniły z mitu motor kampanii wyborczej PiS-u. Bartłomiej Misiewicz jest jego protegowanym. Dostawał stanowiska w MON, chociaż nie miał odpowiedniego wykształcenia. W końcu dostał złoty medal za zasługi dla obronności kraju.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Być może ta afera nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie hakerzy z grupy Dragon Sector. Pomogli bezradnym przewoźnikom i firmie serwisującej pociągi Impuls, produkowane przez Newag. W ich oprogramowaniu były blokady - po to, żeby pociągi ulegały awarii, ale tylko w określonych miejscach. Przedstawiciele Newagu nie przyznają się do sabotażu, sugerują, że to hakerzy są winni.

Pociągi Newag Impuls nie chciały ruszyć. Hakerzy wskazują na producenta, a producent na hakerów

Pociągi Newag Impuls nie chciały ruszyć. Hakerzy wskazują na producenta, a producent na hakerów

Źródło:
Fakty TVN

9 czerwca odbędą się w Polsce kolejne wybory - tym razem do Parlamentu Europejskiego. Na czołowe miejsca na listach wybijają się politycy, którzy jeszcze w październiku z sukcesem startowali do Sejmu i Senatu, a dziś chcą zamienić mandat.

Na wciąż nieoficjalnych listach w wyborach do PE robi się tłok. "Z drugiej strony chcemy wystawić uczciwych"

Na wciąż nieoficjalnych listach w wyborach do PE robi się tłok. "Z drugiej strony chcemy wystawić uczciwych"

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS