Fakty - oglądaj online

  • Foto: Szlachetna Paczka | Video: Renata Kijowska / Fakty TVN
  • Okrzyki radości, przyśpiewki i ciekawe stroje. Podsumowanie relacji Pawła Łukasika
  • Prognoza pogody na wtorek 6 grudnia
Czekając na cud

Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"

Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. To ostatnie chwile na mobilizacje pod hasłem Szlachetnej Paczki, a pomóc może każdy z nas.

Raport Stowarzyszenia Wiosna: w Polsce w skrajnym ubóstwie żyje ponad 1,6 miliona osób

Inflacja uderza zwłaszcza w najbiedniejszych, zwiększa ubóstwo i może prowadzić do skrajnej...

Pani Halince z radości chce się aż tańczyć, bo wie, że przyjdzie do niej Szlachetna Paczka. Jednak by mnożyć takie szczęście przez dzielenie się, potrzebne jest pospolite ruszenie. Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a o ponad dwa tysiące rodzin nikt wciąż się nie zatroszczył.

- Jest dużo, dużo więcej rodzin, które czekają na pomoc niż tych, którzy codziennie zgłaszają się, żeby zrobić Szlachetne Paczki - zwraca uwagę Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Przykład można brać od przedszkolaków z Poznania. - Pakujemy różne prezenty i małe drobiazgi do łazienki - mówi jeden z nich.

Jednak pani Ilona Broda, wolontariuszka, wciąż się boi, że jej podopieczni zostaną bez pomocy. - Nieprawdopodobnie się stresuję, ale ja wierzę, że na pewno ktoś się znajdzie - mówi wolontariuszka.

Szlachetna Paczka pomogła kiedyś jej byłemu podopiecznemu - panu Tadeuszowi. Mężczyzna jest przewodnikiem po Nowej Hucie, ale kiedyś był bezdomny. Wolontariuszka wspiera dalej pana Tadeusza.

- Nie wyobrażam sobie z panem Tadeuszem nie mieć kontaktu - mówi pani Ilona. - Ja jestem szczęśliwy, że mam taką wolontariuszkę, że dzięki niej się lepiej żyje - dodaje pan Tadeusz.

Apel Igi Świątek

Szlachetna Paczka uruchomiła internetową bazę rodzin. Darczyńcy mogą się już rejestrować

Baza rodzin Szlachetnej Paczki wystartowała w sobotę rano. W tym roku stowarzyszenie chce pomóc...

Mobilizację ogłosiła też Iga Świątek. Kibice zwykle liczą, ile setów wygrała, ale teraz zawodniczka liczy na kibiców.

- Mam nadzieję, że dołożycie swoją cegiełkę do piekarni Igi Świątek i pomożecie mi uzyskać ze Szlachetną Paczką zero. Wejdźcie na www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie wyzerujmy licznik potrzebujących rodzin - zachęca tenisistka w opublikowanym nagraniu.

Paczka sportowców już pakuje coś magicznego. Pełne ręce roboty ma też paczka aktorów. Ludzie gór z podhalańskimi GOPR-owcami też w paczce zaniosą pomoc.

- Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny - podkreśla Mikołaj Roznerski, aktor.

Wciąż nie jest za późno, by się przyłączyć. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i zmobilizować nawet kilkudziesięciu znajomych.

- Też (potrzebna jest - przyp. red.) mobilizacja państwa, którzy siedzą przed telewizorami i nas słuchają, bo bez was to się nie uda - apeluje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix