Fakty - oglądaj online

  • Foto: Darek Delmanowicz / PAP | Video: Fakty TVN
  • "Nie wpuszczamy do środka osób, które przyjdą według zasady kto pierwszy, ten lepszy"
  • Szefowa EMA: szczepionka AstraZeneki jest wysoce skuteczna w zapobieganiu ciężkiego przebiegu choroby

Szczepionki Johnson & Johnson w Rzeszowie? Minister zdrowia: to fake news

Pojawiają się kolejne pytania o rozdysponowanie szczepionki firmy Johnson & Johnson w Rzeszowie, skoro - jak słyszymy - trwa tam rekrutacja pacjentów do szczepienia tym preparatem, a rząd o tym nie wie. Wykluczające się komunikaty budzą podejrzenia opozycji, która zwraca uwagę, że niedługo w Rzeszowie mają odbyć się wybory prezydenckie.

W zamieszaniu w Rzeszowie nie chodzi o samą szczepionkę Johnson & Johnson. Chodzi o to, czy rząd zdecydował, że najpierw skorzysta z niej miasto, gdzie za miesiąc będą wybory z udziałem kandydatki Prawa i Sprawiedliwości, oraz czy najpierw dostanie tę szczepionkę Rzeszów i centrum szczepień, gdzie ta kandydatka była gościem tydzień temu.

Do sytuacji w sprawie szczepień w Rzeszowie preparatem Johnson & Johnson odniósł się na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Nie ma podjętej żadnej decyzji, żeby to były tylko te selektywne punkty, które m.in. dotyczyły punktu w Rzeszowie. Ta wiadomość niestety ma charakter fake newsa - powiedział Niedzielski.

Burza wokół szczepień w Rzeszowie. "Nie ma przypadków"

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące szczepień w Rzeszowie. Kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia...

Jednak zapisy na szczepienia w Rzeszowie oficjalnie ogłosiło Centrum Medyczne Medyk i dalej się z tego nie wycofuje.

Stanisław Mazur, prezes centrum medycznego w Rzeszowie, zapytany przez dziennikarkę o to, dlaczego rząd ma inne zdanie w sprawie szczepień, odpowiedział, że to są szczegóły. - Ja rozumiem, co by pani chciała usłyszeć w mojej odpowiedzi, ale się pani tego nie doczeka - dodał Mazur.

Pojawiają się więc kolejne pytania o rozdysponowanie szczepionki Johnson & Johnson. Rząd mówi, że nie ma decyzji, a centrum szczepień prowadzi zapisy.

- Nie ma mowy o tym, dokąd te szczepionki trafią - mówił we wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Nieprawdziwą informacją jest to, że została podjęta decyzja, gdzie one mają trafić w szczególności, że mają trafić do Rzeszowa - dodał.

Innego zdania był prezes centrum medycznego w Rzeszowie, który w rozmowie z TVN24 potwierdził, że chęć zaszczepienia preparatem Johnson&Johnson wyraziły osoby od 18. roku życia do 65. roku życia.

"Kolejny bałagan"

Wykluczające się komunikaty budzą podejrzenia opozycji, ale także dezorientację koalicjanta PiS-u, który też ma w Rzeszowie kandydata w wyborach prezydenckich.

- Żadna szczepionka nie może się zmarnować - podkreśla z kolei Konrad Fijołek, wiceprezydent Rzeszowa, kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa.

- Mieszkańców i mieszkanki Rzeszowa zachęcam do tego, by się zaszczepili, bo przynajmniej oni będą bezpieczni, a PiS-owi pamiętali w jaki sposób traktuje Polskę - dodaje posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka.

"Mam nadzieję, że nie jest to forma przekupstwa wyborczego"

5 kwietnia można było odnieść wrażenie, że Rzeszów stał się polską stolicą szczepień. Pojawiły...

Jeśli w tym zamieszaniu pada nawet taka deklaracja, że rząd nie wie o zaplanowanych badaniach klinicznych w Rzeszowie i szczepieniach to musi, to niepokoić, bo zgodnie z przepisami administracja rządowa musi o tym wiedzieć.

- Nie dopatruje się tutaj ani braku kompetencji, ani braku wiedzy - skomentował Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk.

Bałagan w Rzeszowie wybuchł tuż po rządowym zamieszaniu w systemie szczepień. - Kolejny bałagan. W zeszłym tygodniu pan Dworczyk raz przepraszał, drugi raz przepraszał - zauważył poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

- Jak przegrywa się test, to będąc mężczyzną i mając takie prawdziwe "cojones", to podaje się do dymisji - stwierdził Tomasz Trela, poseł Lewicy.

Michał Dworczyk w środę nie znalazł czasu na rozmowę z naszą redakcją.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix