Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz pana znajdziemy"

06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"
06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"
Dariusz Prosiecki | Fakty TVN
06.01.2021 | Dramatyczny telefon i determinacja policji. "Nie ma takiej siły. Zaraz Pana znajdziemy"Dariusz Prosiecki | Fakty TVN

Spokój dyżurnego policjanta oraz szybkie działanie jego kolegów uratowały życie rannemu 61-letniemu mężczyźnie. Miał obrażenia głowy i nóg. Nie wiedział, gdzie dokładnie jest, była noc, padał śnieg, a dookoła widział tylko krzaki. Policjanci odnaleźli mężczyznę.

Na szczecińskich ogródkach działkowych w mroźną noc leżał ranny mężczyzna. Udało mu się telefonicznie skontaktować z policją. Połączenie z funkcjonariuszem było początkiem poszukiwania rannego i podtrzymywania go na duchu.

Mężczyzna: Żegnam policję. Policja: Słyszy pan, tak? Mężczyzna: Ja już umieram. Policja: Panie Edku, niech pan nie umiera, niech pan się skupi. Mężczyzna: Ja już nie dam rady. Policja: Spokojnie, tyle pan wytrzymał tutaj ze mną, to jeszcze trochę pan wytrzyma.

- Wskazywał, że jest bardzo wychłodzony, że traci przytomność. Wskazywał na obrażenia krwawiące głowy oraz nóg, które uniemożliwiały mu poruszanie się - informuje asp. sztab. Paweł Frąckiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

"Zaraz pana znajdziemy"

Ranny mężczyzna mówił, że leży w krzakach, że nad sobą widzi światła latarni. Nie potrafił określić, gdzie dokładnie się znajduje.

Mężczyzna: Nie mogę się podnieść. Mam głowę rozbitą. Policja: A jakieś samochody pan słyszy, tam przejeżdża coś? Mężczyzna: Tu jest cisza, cały czas cisza. Tu jest jakaś...tu mnie nikt nie znajdzie. Tu są chaszcze dookoła. Nie dotrzecie do mnie, nikt mnie nie znajdzie. Policja: Nie ma takiej siły. Zaraz pana znajdziemy.

Przez prawie dwie godziny dyżurny policji próbował namierzyć rannego. Wsłuchiwał się, czy w pobliżu nie słychać aut i sygnałów radiowozów.

- Policjanci namawiali tego mężczyznę do próby ogrzania się, a także zwrócenia na siebie uwagi wszelkimi możliwymi sposobami - mówi mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

- Skorzystaliśmy z dostępnych informacji, z systemów informatycznych. (Mężczyzna - przyp. red.) wspominał także, że spotykał się, wskazał nam z jakimi osobami - dodaje asp. sztab. Paweł Frąckiewicz.

W końcu do mężczyzny udało się dotrzeć. Został przekazany ratownikom medycznym. W jakich okolicznościach został ranny? Tego policja nie zdradza.

Autor: Dariusz Prosiecki / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Ostatni raz widziano je w 1943 roku. To najsłynniejsze dzieło utracone na Śląsku w czasie II wojny światowej. Niemcy wywozili wtedy dzieła sztuki z okupowanych Katowic. Dobra wiadomość jest taka, że teraz będzie można je oglądać w Muzeum Śląskim. Obraz Józefa Brandta wrócił na swoje miejsce.

Obraz "Wyjazd na polowanie" Józefa Brandta był symbolem dzieł utraconych. Po 81 latach wrócił do muzeum

Obraz "Wyjazd na polowanie" Józefa Brandta był symbolem dzieł utraconych. Po 81 latach wrócił do muzeum

Źródło:
Fakty TVN

53-letniej kobiecie w Nowym Jorku przeszczepiono nerkę świni, wcześniej zmodyfikowaną genetycznie. Przeszczep przeprowadzono w listopadzie i na razie wszystko jest w porządku. 53-letnia kobieta nie miała innego wyjścia. Cieszy się, że żyje.

53-latce przeszczepiono nerkę świni. Nie było innego wyjścia

53-latce przeszczepiono nerkę świni. Nie było innego wyjścia

Źródło:
Fakty TVN

Odbudowa południowo-zachodniej Polski po powodzi postępuje. Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Jednym z najważniejszych działań jest odbudowa zniszczonych mostów. W piątek w Krapkowicach w województwie opolskim odbyły się próby obciążeniowe kolejnego mostu postawionego przez żołnierzy. W najbliższym czasie powinien już służyć mieszkańcom.

Żołnierze stawiają kolejne mosty tymczasowe. Nowa przeprawa w Krapkowicach ma zostać wkrótce otwarta

Żołnierze stawiają kolejne mosty tymczasowe. Nowa przeprawa w Krapkowicach ma zostać wkrótce otwarta

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ubrań najlepiej nie wyrzucać, tylko je segregować. Od 1 stycznia 2025 roku będzie to obowiązek. Miasta będą musiały wdrożyć selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To może nas zmotywować, by niepotrzebnym rzeczom nadać drugie życie.

Kolejny rodzaj śmieci do segregacji. Wchodzą nowe przepisy

Kolejny rodzaj śmieci do segregacji. Wchodzą nowe przepisy

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Przyszłoroczny deficyt wynika chociażby z tego, że na obronę wydamy w przyszłym roku 4,7 procent PKB. Wiemy, że jesteśmy w takim miejscu w historii i w takim miejscu na mapie, że te wydatki na obronę muszą być wysokie albo nawet bardzo wysokie - powiedział w czwartek w "Faktach po Faktach" minister finansów Andrzej Domański.

Gigantyczna dziura w budżecie. Minister tłumaczy

Gigantyczna dziura w budżecie. Minister tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl

- Dziś Budapeszt, jutro Moskwa. Wiadomo, gdzie dziś są Węgry na mapie politycznej Europy - powiedział w "Faktach po Faktach" minister spraw wewnętrznych i administracji, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak, odnosząc się do udzielenia byłemu wiceministrowi sprawiedliwości w rządzie PiS Marcinowi Romanowskiemu ochrony międzynarodowej przez rząd Viktora Orbana. - Węgry mają tak fatalną reputację, jeśli chodzi o stan demokracji, o stan praworządności, że azyl na Węgrzech to jak azyl na Białorusi - ocenił.

Siemoniak o Romanowskim i ochronie międzynarodowej na Węgrzech. "Dziś Budapeszt, jutro Moskwa"

Siemoniak o Romanowskim i ochronie międzynarodowej na Węgrzech. "Dziś Budapeszt, jutro Moskwa"

Źródło:
TVN24

Marcin Romanowski nie był pierwszy. Wcześniej z gościnności Węgrów skorzystali były prezes Orlenu Daniel Obajtek i były premier Macedonii Północnej Nikoła Gruewski. Były prezydent Brazylii Jair Bolsonaro spędził w lutym tego roku dwie noce w ambasadzie Węgier w Brasilii. Węgry chętnie udzielają azylu byłym rządzącym, którzy są ścigani za korupcję.

Węgry chętnie udzielają azylu prawicowym politykom ściganym za korupcję - i to na całym świecie

Węgry chętnie udzielają azylu prawicowym politykom ściganym za korupcję - i to na całym świecie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Kraje członkowskie mają obowiązek wykonania prawa europejskiego - komentuje sucho Komisja Europejska. Viktor Orban na łamaniu zasad zbudował swoją polityczną pozycję w Europie. Unijne fundusze wykorzystał do wsparcia lojalnych oligarchów, a ci odwdzięczyli mu się, przejmując nieprzychylne mu media. Obniżając ceny przed wyborami, zapewnił jego partii - Fideszowi - większość potrzebną, by zmienić konstytucję. Wtedy mógł już podporządkować sądownictwo władzy wykonawczej. Nie jest tajemnicą, że podobną ścieżką w Polsce kroczyło Prawo i Sprawiedliwość, a Marcin Romanowski na czele Funduszu Sprawiedliwości taki układ zależności właśnie finansował.

Korupcja, nepotyzm i nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych funduszy - liczne zarzuty Brukseli wobec Węgier

Korupcja, nepotyzm i nieprawidłowości przy wydawaniu unijnych funduszy - liczne zarzuty Brukseli wobec Węgier

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS