Fakty - oglądaj online

 • Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
 • "Polskie Szwalnie". Miliony złotych na zakład, który nic nie szyje, to tylko czubek góry lodowej
 • Protest przed Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu po śmierci 25-letniego Ukraińca
Sejmometr

PiS i SP na czele, Porozumienie Jarosława Gowina poniżej Kukiz'15. Najnowszy sondaż partyjny

Zjednoczona Prawica wciąż liderem, poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 bez większych zmian, z kolei Porozumienie Jarosława Gowina, które opuściło Zjednoczoną Prawicę, może liczyć na 0 procent poparcia. Nieznacznie przybyło wyborców niezdecydowanych. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 9-11 września ankietowani zostali zapytani o to, na którą partię by zagłosowali.

30 procent ankietowanych stwierdziło, że zagłosowaliby na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska). To wynik o punkt procentowy wyższy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z lipca.

24 procent respondentów wskazało Koalicję Obywatelską. To wynik bez zmian w porównaniu do lipcowego sondażu.

14 procent pytanych odpowiedziało, że poparliby w wyborach Polskę 2050 Szymona Hołowni. To wynik o punkt procentowy niższy niż w naszym poprzednim sondażu partyjnym.

Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowałoby 8 procent badanych. To o punkt procentowy więcej niż w naszej poprzedniej sondzie.

Poparcie dla Lewicy spadło o 2 punkty procentowe, do 5 procent.

3 procent odpowiadających wskazało opcję "Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe". To taki sam wynik jak w naszej poprzedniej sondzie. Taki sam wynik jak poprzednio uzyskał też Kukiz'15 - 1 procent.

Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało w najnowszej sondzie wynik 0 procent. W sierpniu ugrupowanie byłego wicepremiera opuściło Zjednoczoną Prawicę.

15 procent ankietowanych wybrało opcję "Nie wiem\trudno powiedzieć\odmowa odpowiedzi". To o dwa punkty procentowe więcej niż w lipcu.

Pełne wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24:

Prawo i Sprawiedliwość/Solidarna Polska - 30 procent (wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z lipca),

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 24 procent (bez zmian),

Polska 2050 Szymona Hołowni - 14 procent (spadek o 1 pp.),

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8 procent (wzrost o 1 pp.),

Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 5 procent (spadek o 2 pp.),

Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 procent (bez zmian),

Kukiz'15 - 1 procent (bez zmian),

Porozumienie Jarosława Gowina - 0 procent,

Nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 15 procent (wzrost o 2 pp.).

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 września 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 614 osobom.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 28 stycznia

  Fakty z 28 stycznia

  W piątek po godzinie 13 zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenie zakończyło się po godzinie 16. Tematem rozmów była bieżąca sytuacja związaną z groźbą rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W programie także o fali telefonicznych ataków na osoby publiczne, a także o "matce wszystkich ulg" w Polskim Ładzie. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • Trzygodzinne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  Trzygodzinne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  W tej chwili nie ma bezpośredniego, militarnego zagrożenia dla Polski - uspokajał w piątek prezydent Andrzej Duda. Jednak jego zdaniem tak groźnej sytuacji nie było po 1989 roku. Dlatego zaprosił premiera, marszałków Sejmu, Senatu i liderów opozycji na Radę Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie zagrożenia inwazją Rosji na Ukrainę.

  czytaj więcej »
 • Fałszywe informacje o śmierci bliskich i groźby. Fala telefonicznych ataków na osoby publiczne i ich rodziny

  Fałszywe informacje o śmierci bliskich i groźby. Fala telefonicznych ataków na osoby publiczne i ich rodziny

  W piątek po południu żona Borysa Budki dostała telefon z informacją o śmierci męża. Chwilę potem z jej numeru zadzwoniono do byłego szefa PO z informacją o śmierci żony. O podobnych incydentach informowali również: profesor Marcin Matczak, mecenas Roman Giertych, redaktor Wojciech Czuchnowski, posłanka Hanna Gill-Piątek, także Paweł Wojtunik - były szef CBA. Co na to służby?

  czytaj więcej »
 • "Zaczyna się dominacja wariantu omikron w Polsce"

  "Zaczyna się dominacja wariantu omikron w Polsce"

  Ministerstwo Zdrowia w piątek odnotowało ponad 57 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem, rośnie też liczba zajętych łóżek, a ponad milion osób w Polsce jest w tej chwili na kwarantannie. Resort zdrowia ostrzega, że w najbliższych dniach wariant omikron będzie stanowił już połowę wszystkich przypadków zakażeń, a politycy dyskutują o nowej ustawie covidowej.

  czytaj więcej »
 • Polscy skoczkowie wracają do gry. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen

  Polscy skoczkowie wracają do gry. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen

  W piątek odbył się prolog przed sobotnimi zawodami mężczyzn w Pucharze Świata w Willingen. Wygrał go Kamil Stoch, a w czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech polskich zawodników. Prolog zastąpił kwalifikacje, których nie trzeba było rozgrywać, bo na starcie stawiło się poniżej 50 skoczków. Wcześniej - w trakcie sesji treningowej - też dominowali Polacy. Kamil Stoch był pierwszy, a Piotr Żyła drugi.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na sobotę 29 stycznia

  Prognoza pogody na sobotę 29 stycznia

  W sobotę nad ranem, na wschodzie i lokalnie na południu Polski, wystąpi umiarkowane zachmurzenie bez opadów. W ciągu dnia, od zachodu, zachmurzenie będzie szybko wzrastać do całkowitego, a wraz z nim z zachodu na wschód przemieści się strefa umiarkowanych, miejscami silnych opadów. Początkowo prognozuje się śnieg, następnie deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 0-1 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 6-8 stopni Celsjusza na zachodzie, przy czym w pierwszej części nocy temperatura jeszcze będzie rosnąć i zacznie spadać dopiero po północy. W godzinach popołudniowych nad morzem, a wieczorem w rejonie Pomorza Zachodniego, powieje silny, porywisty, wiatr, osiągający w porywach do 70-80 kilometrów na godzinę. W nocy strefa silnego, północno-zachodniego wiatru obejmie cały kraj.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 27 stycznia

  Fakty z 27 stycznia

  W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 57 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W walce z piątą falą miało pomóc darmowe testowanie. Na trzynaście tysięcy aptek, teoretycznie gotowych do testowania, dziś rano gotowe były sześćdziesiąt cztery. W programie także o wysłuchaniu prokurator Ewy Wrzosek przed senacką komisją oraz o budowie zapory na granicy z Białorusią. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

  czytaj więcej »
tvnpix