Fakty - oglądaj online

 • Foto: Superwizjer TVN | Video: Arleta Zalewska / Fakty TVN
 • Wojska Specjalne otrzymały cztery śmigłowce Black Hawk
 • Sejm wskazał siedmiu członków PKW
Seria pytań

Czy należy powołać komisję do wyjaśnienia sprawy Mariana Banasia? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Sprawą niejasności dotyczących majątku prezesa NIK Mariana Banasia powinna się zająć komisja sejmowa - tak uważa prawie 70 proc. uczestników sondażu dla "Faktów" TVN. Tylko 25 proc. badanych nie widzi potrzeby powoływania takiej komisji.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 ankietowani usłyszeli następujące pytanie: "Czy Pana(Pani) zdaniem powinna powstać komisja sejmowa do wyjaśnienia sprawy Mariana Banasia?"

Odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 10 procent pytanych. Odpowiedź "raczej nie" wskazało 15 procent respondentów. W sumie 25 procent ankietowanych uważa, że nie należy powoływać komisji w sprawie Mariana Banasia.

Odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 40 procent respondentów, a odpowiedź "raczej tak" - 29 procent, zatem aż 69 procent pytanych jest zdania, że powinna powstać komisja do wyjaśnienia sprawy Mariana Banasia.

Foto: tvn24 Czy Pana(Pani) zdaniem powinna powstać komisja sejmowa do wyjaśnienia sprawy Mariana Banasia?

Opcję "nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 6 procent ankietowanych.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 17-18 grudnia 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1003 osoby.

Sprawa "Pancernego Mariana"

Kamiński będzie się tłumaczył ze sprawy Banasia? Zdecyduje sejmowa komisja

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych na zamkniętym posiedzeniu zaopiniuje w piątek wniosek...

We wrześniu w reportażu "Superwizjera" TVN Bertold Kittel przyjrzał się działalności prowadzonej w kamienicy w krakowskim Podgórzu, której właścicielem był Marian Banaś oraz oświadczeniom majątkowym składanym przez prezesa NIK. Bertold Kittel trafił na prowadzony w budynku hotel na godziny i spotkał przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem.

RAPORT SPECJALNY TVN24.PL: afera wokół prezesa NIK Mariana Banasia

Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące między innymi podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia.

Podstawą wszczęcia śledztwa są trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury.

Marian Banaś oświadczył, że był gotów zrezygnować z funkcji prezesa NIK, ale stał się przedmiotem brutalnej gry politycznej i od złożenia rezygnacji odstąpił. Zapowiedział, że będzie kontynuował misję prezesa NIK w poczuciu odpowiedzialności. Zadeklarował też, że jest gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych, a jeśli zajdzie potrzeba zrzec się immunitetu przysługującego prezesowi NIK.

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Autor: Arleta Zalewska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
naj67
naj67

Powołać i ukarać winnych krycia Banasia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   tvnpix