Fakty - oglądaj online

Striptizer w stroju policjanta. Skandal na rzeszowskiej barbórce PGNiG

Bogaty program święta górnika. Najpierw uroczysta msza, potem męski striptiz. Imprezę zorganizowała spółka PGNiG. Całkiem serio, to warto spytać, kto za to płacił, a pół żartem - czemu striptizer był w stroju policjanta?

Striptizer na Barbórce w państwowym gigancie. "Nie wiem, kto ten idiotyzm wymyślił"

Tuż po oficjalnych obchodach Barbórki, organizowanych przez Polskie Górnictwo Naftowe i...

Impreza odbyła się w centrum konferencyjnym województwa podkarpackiego w Rzeszowie. Na miejscu szok i niedowierzanie.

- Striptiz generalnie nie należy do wydarzeń, które mogą odbywać się w obiekcie - twierdzi Edyta Rzewuska, rzecznik prasowy G2A Arena.

- Klientem była firma państwowa - poinformował Tomasz Leyko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Z barbórki PGNiG są zdjęcia, na których można zobaczyć kościół, mszę, modlitwę, symbole górnicze, ale nikogo rozebranego. Według świadków - po części oficjalnej mężczyźni poszli na piwo, a kobiety w ramach "babskiego combra" raczyły się męskim striptizem w wykonaniu policjanta-przebierańca.

Striptiz za publiczne pieniądze? Tego jeszcze nie było

Monika Rosa z partii Nowoczesna mówi, że nie wie o co w całej sprawie chodzi, ale brakuje jej słów. Przedstawiciel śląskich górników wzrusza tylko ramionami.

Poznań pozwał kluby ze striptizem za "zepsuty wizerunek". I przegrał

Zaczęło się na ulicach, skończyło się na sali sądowej. Poznań przegrał z klubami ze striptizem....

- Ja powiem, że nieraz mnie więcej oburzają występy niektórych polityków, niż Bogu winnego ducha striptizera - mówi Wacław Czerkawski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Śląskiego.

Męski striptiz za publiczne pieniądze w państwowej spółce? Tego jeszcze nie było.

- Ludzie, naprawdę do paranoi dochodzi. Te pieniądze spadają z nieba - uważa Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony.

- Dość nowe zasady, no nie obowiązywały wcześniej ani w spółkach skarbu państwa, ani w państwie - twierdzi Cezary Tomczyk z PO.

Prezes PGNiG Piotr Wożniak pewnie załamuje ręce nad skandalem. Chętnych do wystąpienia przed kamerą nie ma. W piśmie czytamy, że firma z ubolewaniem stwierdza, że doszło do niezaplanowanego incydentu, który został wywołany spontanicznie przez aktora.

Defekt psychiczny organizatora

Poznań znów przegrał w sądzie z klubami go-go

Miasto Poznań przegrało we wtorek w sądzie z klubami go-go. Decyzja sądu apelacyjnego jest...

- Nie ma spontaniczności i przypadkowości w takich wydarzeniach - stawia sprawę jasno Monika Wielichowska z PO.

W to, że aktor w przebraniu policjanta zrobił striptiz spontanicznie i bez planu, nie wierzy nikt. Niektórzy uważają, że w czasie Barbórki obowiązywać powinno przebranie górnika.

- Przygotowanie za pieniądze publiczne, czyli nasze, striptizu męskiego z okazji Barbórki jest defektem psychicznym tego organizatora - ostro komentuje sprawę Jerzy Fedorowicz, senator PO.

W sprawie pozornie nie zgadza się więcej szczegółów, bo Rzeszów nie leży na Śląsku i nie kojarzy się z górnictwem, a PGNiG  zajmuje się gazem, a nie węglem. Ale to ciągle górnictwo, tyle że naftowe i gazownictwo.  A skoro górnictwo jest naftowe, to i Barbórka może być inna, bo imprez barbórkowych jest wiele.

Beata Piecha-van Schagen z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu tłumaczy, że to, jak będzie wyglądała Barbórka, zależy od tego, jakie tradycje pielęgnują górnicy. Górnictwo naftowe i gazownictwo ma akurat tradycje barbórek na pełnym gazie.

Zresztą element striptizu także się już pojawił. Górnicy jednej z kopalń organizowali sobie taką Barbórkę w szkole. To jakaś granda - protestowali wtedy rodzice. Wtedy striptiz miał być damski.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix