Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Fakty TVN
  • Stoki jednak będą otwarte? Wicepremier zapowiada "dobre wieści dla narciarzy"
  • Limit osób przy świątecznym stole? Rząd przygotował projekt rozporządzenia

Kto do Sejmu? Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższych dniach, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 27 procent poparcia - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce w badaniu przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 25 procent pytanych.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, na którą partię by zagłosowali, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższym czasie.

27 procent ankietowanych zadeklarowało oddanie głosu na wspólną listę Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski.

Drugie miejsce w wyborach przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, tworzonej przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Zielonych. Zagłosowałoby na nią 25 procent pytanych.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Na tę formację oddanie głosu deklaruje 14 procent pytanych.

Jak wynika z najnowszego sondażu, do Sejmu dostaliby się również politycy z list Lewicy (8 procent poparcia) oraz Konfederacji (7 procent poparcia).

Październikowe badanie

W porównaniu do badania Kantar dla "Gazety Wyborczej", przeprowadzonego pod koniec października, Zjednoczona Prawica i Koalicja Obywatelska zyskują po 1 punkcie procentowym poparcia. Traci Polska 2050 - ruch Szymona Hołowni notuje 4 punkty procentowe spadku poparcia.

W sondażu dla "Gazety Wyborczej" Lewica i Konfederacja mogły liczyć na 8 procent poparcia, a PSL i Kukiz'15 - 3 procent.

W październikowym badaniu dla "Gazety Wyborczej" 13 procent respondentów udzieliło odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć".

Pełne wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24:

Prawo i Sprawiedliwość/Porozumienie/Solidarna Polska - 27 procent (wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu do badania Kantar dla "Gazety Wyborczej" z października 2020 roku)

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 25 procent (wzrost o 1 punkt procentowy)

Polska 2050 (Ruch Szymona Hołowni) - 14 procent (spadek o 4 punkty procentowe)

Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 8 procent (bez zmian)

Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy) - 7 procent (spadek o 1 punkt procentowy)

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 - 4 procent (wzrost o 1 punkt procentowy)

Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)/odmowa odpowiedzi - 15 procent (wzrost o 2 punkty procentowe)

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 20-23 listopada 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 pełnoletnich osób.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix