Uratowali sąsiada z pożaru, teraz sami potrzebują pomocy. "Przyjaciół poznajesz w biedzie"

25.11.2020 | Uratowali sąsiada z pożaru, teraz sami potrzebują pomocy. "Przyjaciół poznajesz w biedzie"
25.11.2020 | Uratowali sąsiada z pożaru, teraz sami potrzebują pomocy. "Przyjaciół poznajesz w biedzie"
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
25.11.2020 | Uratowali sąsiada z pożaru, teraz sami potrzebują pomocy. "Przyjaciół poznajesz w biedzie"Jarosław Kostkowski | Fakty TVN

Wyniósł sąsiada z płonącego mieszkania. Ratował życie narażając własne. Kiedy sam znalazł się na życiowym zakręcie, to sąsiad - bez wahania - wyciągnął do niego rękę. Historia z Poznania to nie jest tylko historia o wdzięczności, to opowieść o tym, że warto pomagać, bo dobro wraca.

To historia ludzi, którzy żyjąc po sąsiedzku w jednym mieście, poznali się dopiero wtedy, gdy los wystawił ich na próbę. To także historia o przypadku zamieniony w coś więcej.

Wszystko zaczęło się od pożaru, który w styczniu pozbawił pana Marka mieszkania, a on sam prawie w nim zginął.-Do tej pory, nieraz budzę się w nocy i patrzę na sufi, czy tam ogień się nie wydostaje - mówi pan Marek Szota.

Niepełnosprawnego mężczyznę uratował sąsiad. Po tym, jak przez okno Bhudev Sharma zobaczył ogień, bez wahania razem z żoną Martą ruszyli na pomoc. Pan Marek z powodu miażdżycy ma amputowaną nogę i z płonącego mieszkania sam by się nie wydostał. Na plecach wyniósł go sąsiad.

- Wyściskaliśmy się, oboje żeśmy łezkę uronili, bo to było takie nasze, generalnie, pierwsze spotkanie. Nieważne kto, z jakiego kraju jest, jakiej narodowości, wyznania, ale liczy się człowiek - mówił po wypadku pan Marek.

Najgorsze dopiero miało nadejść

Pan Marek i jego sąsiad zaprzyjaźnili się. Krótko po wypadku żona Bhudev Sharma - pani Marta - urodziła bliźniaki. Jednak najgorsze dopiero miało nadejść.

Lekarze zdiagnozowali u kobiety początek stwardnienia rozsianego. Dla małżeństwa z małymi dziećmi to cios. - Boli mnie całe ciało, zwłaszcza plecy. Jestem rozdrażniona, jest mi naprawdę ciężko - mówi Marta Sharma.

- Zdarza jej się tak, że wypadają jej rzeczy z ręki, tłuką się. Mnie to bardzo zdołowało - mówi pan Marek.

Dlatego teraz pan Marek pomaga w zbiórce na leczenie, które może spowolnić rozwój choroby. - Marta trzyma się, ale uważam, że w środku ją to naprawdę męczy - mówi mężczyzna.

Pani Marta nie zamierza się łatwo poddać. - Mam dzieci dla których muszę żyć, i które tutaj mnie najbardziej trzymają na duchu - mówi kobieta.

Małżeństwo niestety nie może liczyć na pomoc rodzin, które pandemia trzyma na dystans. Jednak mogą liczyć na pomoc sąsiada. - Przyjaciół poznajesz w biedzie - podkreśla pan Marek.

ZBIÓRKA NA RZECZ PANI MARTY PROWADZONA JEST NA STRONIE ZRZUTKA.PL

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

Ukraińcy potrafią zadać dotkliwe straty rosyjskiej armii, ale kluczowe wydarzenia dla przebiegu wojny rozgrywają się teraz w Waszyngtonie. Kongres po raz kolejny ma głosować nad pakietem pomocy dla Kijowa. Jeśli będzie na nie, to - według szefa CIA - Ukraina może nie być w stanie dalej walczyć.

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

Źródło:
Fakty TVN

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces, ale potrafi dać radość. Ta radość to na przykład lekkie mrugnięcie okiem, to ruch głowy albo wyprostowana noga. Chodzenie, albo jazda na nartach, to już pełnia szczęścia, ale takie szczęście po wybudzeniu ze śpiączki też się zdarza.

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Źródło:
Fakty TVN

Gruzja na politycznym rozdrożu: czy będzie kontynuacja kursu integracji z Europą czy raczej zwrot w kierunku rosyjskich standardów? Rząd w Tbilisi forsuje ustawę o tak zwanych agentach zagranicznych. To kopia rosyjskich przepisów, których celem jest stłamszenie głosu społeczeństwa obywatelskiego. Gruzini manifestują swój sprzeciw, masowo wychodząc na ulice.

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Urszula Waśko z Uniwersytetu Columbia uczestniczy w pracach nad lekiem, którym może zablokować rozwój raka trzustki. To nowotwór, który wciąż jest bardzo trudny do wyleczenia. Wyniki eksperymentów na myszach są obiecujące. Rozpoczęła się pierwsza faza testów klinicznych nowego leku z udziałem ludzi.

Rak trzustki jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Nowy lek ma szansę to zmienić

Rak trzustki jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Nowy lek ma szansę to zmienić

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre-Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS