Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Arleta Zalewska / Fakty TVN
  • Tak publiczna telewizja przedstawia rząd oraz Donalda Tuska
  • Przedsiębiorcy apelują do premiera. Chcą ewentualnych ograniczeń jedynie dla niezaszczepionych
Pytania bez odpowiedzi

Poseł Kołakowski pytany o stanowisko i zarobki. "Bardzo dziękuję za zainteresowanie"

Lech Kołakowski w 2020 roku odszedł z klubu PiS, ale niedawno do niego wrócił. Ponadto poseł otrzymał posadę w państwowym Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie wiadomo, jakie stanowisko objął. W środę miał okazję, by sytuację wyjaśnić, ale unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

PiS mówiło o walce z nepotyzmem. Wracający do klubu Lech Kołakowski znalazł stanowisko w banku

Lech Kołakowski w 2020 roku odszedł z klubu PiS, ale niedawno do niego wrócił. Sam prezes...

Pytanie o to, kiedy i kto zaproponował posłowi Lechowi Kołakowskiemu pracę w państwowym banku nie jest ani skomplikowane, ani nie podlega tajemnicy służbowej. Podobnie jak pytanie o stanowisko, jakie zajmuje.

- W tych kwestiach może wypowiadać się szef instytucji, jak również rzecznik prasowy. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Chcę pracować na rzecz polskiej wsi, polskiego rolnictwa - tak w środę poseł Kołakowski odpowiadał na nasze pytania. - Nie będę sędzią we własnej sprawie, obowiązują mnie uregulowania wewnętrzne instytucji - dodał.

Na pytanie o to, ile wynosi jego wynagrodzenie oraz czy zatrudnienie jest związane z powrotem do struktur PiS, Kołakowski konkretnej odpowiedzi unikał. - Ja odpowiedziałem na wszystkie pytania. Bardzo dziękuję za troskę o moją osobę, natomiast wszystko już zostało określone - mówił Kołakowski.

Lech Kołakowski twierdzi, że zatrudnił się w Banku Gospodarstwa Krajowego, żeby pomagać rolnikom.

Poseł nie widzi nic niestosownego w tym, że pracę w należącym do Skarbu Państwa banku dostał akurat, gdy wrócił do klubu PiS, ratując sejmową większość. Nie widział też problemu, gdy rezygnował z sejmowego uposażenia, żeby móc w państwowym banku zarabiać.

- Trwa proces politycznej korupcji - komentuje sprawę Kołakowskiego poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa.

Parlamentarzysta od momentu ujawnienia przez "Newsweek" sprawy posła Kołakowskiego domagał się od niego i władz klubu Prawa i Sprawiedliwości transparentności.

- Na korytarzach sejmowych się mówi, że poseł Kołakowski być może dostaje miesięcznie za doradztwo nawet 40 tysięcy złotych. Sam nie wiem, co mógłby doradzić, znając pana posła. Niemniej kwota robi gigantyczne wrażenie, bo jest pięciokrotnie wyższa od uposażenia poselskiego - zwraca uwagę poseł Sowa.

Wystąpienie posła w Bielsku Podlaskim

Armatorzy rybołówstwa i rolnicy zablokowali drogę na Hel

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego wciąż protestują. W sobotę zablokowali drogę z Władysławowa...

Swoje pierwsze publiczne wystąpienie po ujawnieniu sprawy Lech Kołakowski zorganizował w otoczeniu rolników w Bielsku Podlaskim. Podczas spotkania poseł przedstawił założenia rozporządzenia, które zakłada pomoc dla lokalnych rolników.

- Rolnicy! Otrzymaliśmy wsparcie prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego - mówił Kołakowski do zgromadzonych.

- Kołakowski wychodził z PiS-u, mówiąc, że wychodzi, bo PiS nie zajmuje się rolnictwem - zwraca uwagę szef Agrounii Michał Kołodziejczak, który stał u boku Kołakowskiego w czasie, gdy poseł odchodził z PiS i deklarował, że do partii już nie wróci.

- Polska wieś się gotuje, ziemia na polskiej wsi drży i jest gorąca. Ludzie chcą wychodzić na drogę, chcą ją blokować i nagle ci, którzy obiecywali nam zajmowanie się rolnictwem, mają być ekspertami od czegoś innego - zwraca uwagę lider Agrounii.

Od piątku Bank Gospodarstwa Krajowego nie odpowiedział na pytania redakcji  "Faktów" TVN dotyczące zatrudnienia posła Lecha Kołakowskiego.

Autor: Arleta Zalewska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix