Fakty - oglądaj online

Spalił kukłę Żyda, żonę prezydenta nazywa "Żydówą". Kim jest Piotr Rybak?

Gdy spalił kukłę Żyda nie było żadnej oficjalnej reakcji. Dlatego maszeruje dalej i pozwala sobie na coraz więcej. O sobie mówi, że jest "patriotą", a o żonie prezydenta Dudy - "Żydówa". Piotr Rybak występuje publicznie i zbiera oklaski, tak jak na sobotnim marszu narodowców we Wrocławiu.

- Nasze ulice, nasze kamienice - to ostatnie wystąpienie Piotra Rybaka, działacza nacjonalistycznego. A to jego słowa o prezydencie Andrzeju Dudzie, jego rodzicach i jego żonie: - Obecny prezydent Rzeczpospolitej jest proukraiński. To, że jego rodzice w tej chwili są też proukraińscy. To, że jego żona jest Żydówą (...) Dla mnie to Żydówa, bo ustawia wszystko przeciwko narodowi polskiemu.

- To nie są jacyś bohaterowie. Oni tylko rżną tylko bohaterów, bo ja takich w najtrudniejszym czasie widziałem wielu. Pierwsi uciekli - wskazuje Zbigniew Janas, działacz opozycji w czasach PRL.

Gdy odwaga była w cenie, Zbigniew Janas walczył z komunistyczną władzą, która wcześniej w marcu 1968 roku zmusiła do wyjazdu tysiące Polaków mówiąc o ich pochodzeniu, tak jak Piotr Rybak: - Trzeba zrobić porządek, tak jak zrobił prezydent Mościcki i potem Gomułka w 1968 roku.

- Najgorsze jest to, że czują się bezkarni. Zdaje się, że to teraz jest polityka państwa, żeby uczynić z nich ludzi bezkarnych - martwi się Zbigniew Janas.

Od lat nie krył radykalnych poglądów

Piotr Rybak na pewno nie był onieśmielony przez władzę na wielkim marszu KOD-u, gdy go oprotestował świńskimi łbami obok nazw partii opozycyjnych. Dzień później prezes PiS Jarosław Kaczyński nawiązywał do tego i cytował Piotra Rybaka razem z wicemarszałkiem Sejmu.

- Warszawska ulica, już nawet wczoraj podczas tych ich demonstracji potrafiła na to odpowiedzieć. Mnie może nawet w tej odpowiedzi w całości nie wypada zacytować, ale zaczynała się tak: cała Polska z was się śmieje... - wspominał wówczas prezes PiS. - ...komuniści i złodzieje! - dopowiedział Joachim Brudziński.

Piotra Rybaka na marszu KOD-u nikt nie potraktował tak, jak kobietę na sobotniej demonstracji przez niego organizowanej. We Wrocławiu rzekomi patrioci pluli w twarz przeciwnikom i grozili im.

W kampanii wyborczej Piotr Rybak był liderem tych, którzy zakłócali spotkania Platformy Obywatelskiej. Już wtedy jasno dawał do zrozumienia, jakie ma poglądy. - Pan służy hołocie - tak krzyczał do posła PO Sławomira Nitrasa.

Bezkarny podczas rządów PiS

A już po wyborach okazało się, że nawet po spaleniu kukły Żyda, jego problemy z wymiarem sprawiedliwości są o tyle mniejsze, że oficjalnie, razem z zawieszonym księdzem Jackiem Międlarem, złożyli podziękowania.

- Nikt z nas nie prosił Prokuratury Krajowej, ministra Ziobry, Patryka Jakiego czy jakiegokolwiek posła o pomoc czy interpelację. Nikt z nas o to nie prosił. Tym bardziej cieszymy się z takich decyzji PK, która nacisnęła na wrocławskie sądy i prokuratury (...) Dzięki temu co robi Patryk Jaki, Zbigniew Ziobro, te reformy sądownictwa są realne - oceniał Międlar.

- Jak już się wszyscy, którzy mają wpływ na chociażby prokuraturę połapią, to może być już nieco późno, więc ostrzegam - dodał Zbigniew Janas.

Na sobotnim marszu we Wrocławiu, Piotr Rybak i Jacek Międlar mówili źle o Unii, Europie Zachodniej i nie tylko. Natomiast nie krytykowali Rosji. Piotr Rybak, kończąc swoją wypowiedź, zacytował także Jana Pawła II. - Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze tej ziemi - mówił.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (5)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Lubin333
Lubin333

Wyborca pis-u w następnej kadencji ..

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   grzegorz_rubajkz02

   A Jurka Owsiaka ukarali za byle co. Gdzie tu jest sprawiedliwość się pytam?

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     andre_valenducq

     komentarz ukryty - pokaż

     RYBAKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       1
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        1
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Yaspi

       Kolejny prezydent, który nie reaguje gdy obrażają jego żonę. Ktoś taki nigdy nie zdobędzie szacunku.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         6
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         tokmada
         tokmada

         Twarz odzwierciedla stan umysłu. Tu mamy tego dobitne potwierdzenie...
         To samo tyczy się partii aktualnie "rządzącej" naszą Polską...
         Żałosne, że oficjalnie pisowcy odżegnują się od takich indywiduów, a jednocześnie ich wspierają i pobłażają...

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           4
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           Zasady forum
           Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

           Pozostałe informacje

           • Fakty z 18 października

            Fakty z 18 października

            Na finiszu kampanii wyborczej przed pierwszą turą wyborów w Warszawie Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki rywalizują w tym, ile godzin będą na nogach. To już ostatni moment przed ciszą wyborczą, w którym mogą wpłynąć na wynik wyborów. W programie powiemy także o wezwaniach, które wobec sędziów wystosował rzecznik dyscyplinarny. Chodzi o spotkanie z Igorem Tuleyą. A w Łodzi - Hanna Zdanowska "może objąć urząd prezydenta" - twierdzi szef Państwowej komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

            czytaj więcej »
           • Dla kogo sejmiki wojewódzkie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

            Dla kogo sejmiki wojewódzkie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

            33 procent badanych w najbliższą niedzielę zamierza głosować na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmików wojewódzkich - wynika z sondażu KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Na kandydatów Koalicji Obywatelskiej zamierza głosować 24 procent ankietowanych, a na kandydatów PSL - 7 procent.

            czytaj więcej »
           • Strażak z Sejn prowadzi portal w internecie. Dostał "propozycję" od przełożonego

            Strażak z Sejn prowadzi portal w internecie. Dostał "propozycję" od przełożonego

            Czemu strażak w Sejnach znalazł się na politycznym celowniku? Bo prowadził niezależny portal i nie wszystko chwalił. Nie chwalił na przykład Jarosława Zielińskiego, posła PiS i sekretarza stanu w MSWiA. Sejny to okręg wyborczy, z którego został wybrany. Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przedstawił strażakowi "propozycję" - albo będzie dobrze pisał o Zielińskim, albo będzie miał gorsze warunki emerytalne.

            czytaj więcej »
           • Prognoza pogody na piątek 19 października

            Prognoza pogody na piątek 19 października

            Przeważnie pochmurno. Miejscami mgły utrzymają się do południa. Od Podlasia przez Mazowsze po Śląsk lokalnie słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe 1009 hPa.

            czytaj więcej »
           • Fakty z 17 października

            Fakty z 17 października

            Prokurator generalny Zbigniew Ziobro pyta Trybunał Konstytucyjny, czy Sąd Najwyższy mógł zadać pytania prejudycjalne w sprawie ustroju sądów. W programie także o wojewodzie łódzkim, który wzywa Hannę Zdanowską do rezygnacji ze startu w wyborach, a także o księdzu skazanym za seks z nastolatką, który znów odprawia msze. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

            czytaj więcej »
           • Ziobro pyta TK w sprawie przepisu unijnego traktatu. "Zabawa na beczce prochu"

            Ziobro pyta TK w sprawie przepisu unijnego traktatu. "Zabawa na beczce prochu"

            Czy minister Ziobro wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej? Jako prokurator generalny oficjalnie pyta Trybunał Konstytucyjny, czy przepis traktatu unijnego jest zgodny z polską konstytucją. Jeżeli Trybunał Konstytucyjny powie, że nie, to możemy zmienić traktat, ale do tego potrzeba zgody wszystkich państw członkowskich. Możemy zmienić konstytucję - ale żadna partia nie ma konstytucyjnej większości. Trzecie wyjście - to wyjście z Unii Europejskiej.

            czytaj więcej »
           • Wojewoda wzywa do rezygnacji, Zdanowska odpowiada: tu łodzianie decydują

            Wojewoda wzywa do rezygnacji, Zdanowska odpowiada: tu łodzianie decydują

            Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, nie wygasił mandatu Hannie Zdanowskiej. Wezwał ją za to do rezygnacji z wyborów. Niech pani zrezygnuje dla dobra Łodzi - mówi wojewoda, ale większość łodzian chce, by Hanna Zdanowska kandydowała i wygrała. Prezydent Łodzi niedawno usłyszała prawomocny wyrok za poświadczenie nieprawdy, otrzymała karę grzywny. Zgodnie z kodeksem wyborczym Hanna Zdanowska może kandydować. Co będzie dalej?

            czytaj więcej »
           tvnpix