Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Czuję bezsilność"

04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"
04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
04.10.2017 | Pierwszy wywiad z Tomaszem Gollobem po wypadku. "Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem"Jarosław Kostkowski | Fakty TVN

Ćwiczy, rehabilituje się i walczy z bólem całymi dniami. Słynny żużlowiec Tomasz Gollob pierwszy raz od feralnego wypadku opowiada o swoim dramacie. W szczerym wywiadzie mówi, że "po raz pierwszy w życiu czuje bezsilność". Ale jak zawsze - nie poddaje się.

W szpitalu żyje z godziny na godzinę. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznaje, że dopiero tam poznał, co to znaczy być bezsilnym.

- Wszyscy oczekiwali dobrych wiadomości. Ja także. Niestety, uraz jest ogromny, a mój stan zdrowia nie jest tak dobry, jakbym tego oczekiwał. Ale i tak jest lepiej niż w pierwszych dniach po wypadku. Z relacji lekarzy wiem, że stoczyli prawdziwą walkę o moje życie. Po przebudzeniu liczyłem, że wszystko pójdzie łatwiej - mówi Tomasz Gollob w "PS".

Sportowiec potrzebował czasu, by się zdobyć na takie wyznanie. - Powiedzenie o tym, że coś go boli i że czuje się bezsilny, to jest absolutny ewenement w jego karierze, bo on nigdy takich słów nie wypowiedział. Można tylko Bogu dziękować, że trafiło na człowieka, który jest tak silny i tak twardy - mówi Mateusz Puka z "Przeglądu Sportowego".

"Daje z siebie wszystko"

Po fatalnym upadku przed zawodami motocrossowymi, rokowania nie były dobre. Teraz lekarze są pełni podziwu dla jego determinacji. - Daje z siebie wszystko, co jest możliwe, żeby to zdrowie wracało - mówi Krzysztof Radziszewski z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

- Wierzę, że w najbliższych miesiącach nastąpi przełom. Poza tym, humor poprawia każdy najmniejszy postęp. Gdy widzę, że coś idzie mi łatwiej niż wcześniej, zyskuję dodatkową motywację. Mam jednak świadomość, że łatwiej byłoby wymienić nogę, niż naprawić to, co mi się stało - czytamy w wywiadzie. - W końcu pogodziłem się z tym, że niczego nie da się przyspieszyć. Poza tym, wielką przyjemnością są choćby krótkie wizyty w domu. Po dwóch, trzech godzinach wracam na oddział, ale czuję się znacznie lepiej - dodaje.

W wygraną Golloba wierzy były żużlowiec Krzysztof Cegielski, który na torze odniósł równie poważne obrażenia. - Tomasz Gollob nigdy nie miał lekko. On nasz sport żużlowy wprowadzał na salony światowe, przebijał ściany, które wydawały się nie do ruszenia, więc ciężko powiedzieć, że ten przeciwnik jest trudniejszy - mówi Cegielski.

"Sytuacja ekstremalna"

- Ta trudna, ekstremalna sytuacja jest wyzwalaczem tych wszystkich umiejętności w organizmie Tomka, których nauczył się przez całą swoją karierę, będąc wielokrotnie poturbowanym w sposób naprawdę konkretny - ocenia psychoterapeuta Robert Rutkowski.

Dzięki lekarzom z Bydgoszczy wracał już na tor i do wygrywania. Nie dopuszcza myśli, by tym razem mogło być inaczej. - Nie ma takiej możliwości! Jestem dobrej myśli i wierzę, że wyjdę z tego. Zaakceptowałem sytuację, w jakiej jestem, ale się z nią nie pogodziłem. Celem jest wyjście ze szpitala o własnych siłach - mówi w wywiadzie pełen wiary Gollob.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

Ukraińcy potrafią zadać dotkliwe straty rosyjskiej armii, ale kluczowe wydarzenia dla przebiegu wojny rozgrywają się teraz w Waszyngtonie. Kongres po raz kolejny ma głosować nad pakietem pomocy dla Kijowa. Jeśli będzie na nie, to - według szefa CIA - Ukraina może nie być w stanie dalej walczyć.

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

USA decydują o pomocy dla Ukrainy. Szef CIA przestrzega przed konsekwencjami braku wsparcia

Źródło:
Fakty TVN

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces, ale potrafi dać radość. Ta radość to na przykład lekkie mrugnięcie okiem, to ruch głowy albo wyprostowana noga. Chodzenie, albo jazda na nartach, to już pełnia szczęścia, ale takie szczęście po wybudzeniu ze śpiączki też się zdarza.

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Wybudzanie ze śpiączki to długi i trudny proces. "Cieszy nas każde mrugniecie, każde wyprostowanie nóżki"

Źródło:
Fakty TVN

Zakup swojego mieszkania z roku na rok jest coraz większym wyzwaniem. W 2019 roku za średnie wynagrodzenie można było kupić prawie metr kwadratowy mieszkania. Obecnie znacznie mniej. Według badań Eurostatu, Polska zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wzrost cen nieruchomości w Unii Europejskiej. 

Mieszkania w Polsce drożeją najszybciej w Europie. "Branża ostrzegała, że tak będzie"

Mieszkania w Polsce drożeją najszybciej w Europie. "Branża ostrzegała, że tak będzie"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gruzja na politycznym rozdrożu: czy będzie kontynuacja kursu integracji z Europą czy raczej zwrot w kierunku rosyjskich standardów? Rząd w Tbilisi forsuje ustawę o tak zwanych agentach zagranicznych. To kopia rosyjskich przepisów, których celem jest stłamszenie głosu społeczeństwa obywatelskiego. Gruzini manifestują swój sprzeciw, masowo wychodząc na ulice.

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Gruzini masowo protestują przeciwko "rosyjskiej ustawie". "Nie chcemy, żeby w naszym kraju było takie prawo"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

To oburzające, że my tej ustawy jeszcze nie wrzuciliśmy pod obrady Sejmu. Nie rozumiem, jaki problem ma Władysław Kosiniak-Kamysz - mówiła wiceministra Joanna Scheuring-Wielgus z klubu Lewicy o ustawie o związkach partnerskich. W "Faktach po Faktach" zapowiedziała, że "jeżeli PSL będzie hamował ten projekt", to zostanie on złożony przez Lewicę.

Spór o ustawę o związkach partnerskich. "Jeżeli PSL będzie hamował ten projekt, to my go złożymy jako Lewica"

Spór o ustawę o związkach partnerskich. "Jeżeli PSL będzie hamował ten projekt, to my go złożymy jako Lewica"

Źródło:
TVN24

Urszula Waśko z Uniwersytetu Columbia uczestniczy w pracach nad lekiem, którym może zablokować rozwój raka trzustki. To nowotwór, który wciąż jest bardzo trudny do wyleczenia. Wyniki eksperymentów na myszach są obiecujące. Rozpoczęła się pierwsza faza testów klinicznych nowego leku z udziałem ludzi.

Rak trzustki jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Nowy lek ma szansę to zmienić

Rak trzustki jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Nowy lek ma szansę to zmienić

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W Polsce dopiero rozpocznie pracę nadzwyczajna komisja do spraw aborcji. Tymczasem w Niemczech już zakończyła pracę podobna komisja. Tam intencją rządu było to, by opracowane wnioski były jak najdalsze od politycznych sporów. Wynika z nich, że aborcja w Niemczech powinna być dozwolona bez ograniczeń do 12. tygodnia ciąży. W tej chwili, choć jest nielegalna, właściwie nie podlega karze.

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre-Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS