
- Karol1950:
- Gdzie jest dobra zmiana? Pani Anno dużo zdrowia, cieplutko pozdrawiam
- rozwiń
Po emisji materiału "Faktów" o pani Annie, wielu widzów zechciało pomóc tej byłej więźniarce obozu w Auschwitz. Z samego rana w sobotę odwiedziła ją anonimowa pani Beata. Z kwiatami i pieniędzmi.
- W ogóle się nie spodziewałam, że będzie jakieś publiczne zainteresowanie, że ktoś to rozpęta i że taka będzie reakcja. To zupełne zaskoczenie. Czy mi się śni? - tak rozwój sprawy komentuje sama pani Anna.
Nieprzespaną noc ma za sobą niejedna osoba, poruszona historią kobiety, która przeżyła wojnę, Oświęcim i ma ogromny apetyt na życie, a mimo to, z powodu braku protezy, jest zamknięta w czterech ścianach.
Czas gra w tej sprawie ogromną rolę. Jak tłumaczą fizjoterapeuci, każdy kolejny dzień bez ruchu, będzie trudny do odpracowania. - Szybko dostaje się przykurczów w stawach, pogarsza się ogólna kondycja, pojawiają się zaburzenia ortostatyczne i równowagi - wymienia Tomasz Kupiec, specjalista z Centrum Seniora "Angel Care" we Wrocławiu.
Psychikę rujnuje każdy dzień odcięcia od świata. Jakub Krawczak z laboratorium ortopedycznego "Proteka" w Tarnowskich Górach, jako ortopeda i jako pacjent z rakiem wie jak to jest, gdy chory musi liczyć na system. Gotowy jest zrobić dla Pani Anny zupełnie za darmo taką protezę, na której będzie mogła pójść na zakupy i na spacer, a nawet zatańczyć. - Robiliśmy wszelkiego rodzaju protezy - elektroniczne, mioelektryczne - mówi Krawczak.
Historia pani Anny nie poruszyła ani resortów kultury, zdrowia czy obrony narodowej, ani NFZ. Fundusz zaproponował jej 3,5 tysiąca złotych, choć na protezę potrzeba 9 tysięcy.
- Przepisy mogłyby być bardziej zindywidualizowane - mówi Daria Czarnecka z Centrum Dokumentacji "Świadkowie". Wystarczyć mogłoby także połączenie możliwości kilku instytucji.
Za urzędników, jak w wielu podobnych sytuacjach, zadziałali zwykli ludzie. - Potrzeb jest jeszcze wiele więcej. Są to leki, jest to choćby drobny remont, żeby pani Anna mieszkała w godnych warunkach - mówi Dominika Zawrocka z Platformy "Pomagamy.im".
Do sprawy zamierza włączyć się też znany kierowca rajdowy Rafał Sonik. - Fundacja "Fabryki Marzeń" wykona remont tego mieszkania. Pani Annie mamy też do przekazania dobrą wiadomość. Jej marzenie o podróży po Bieszczadach na pewno się spełni. Zrobimy to Pani Anno! - zapewnia rajdowiec.
Być może uda się też uzbierać na nowe meble.
Informacje na temat wsparcia dla pani Anny można znaleźć na stronie portalu pomagamy.im [LINK].
Autor: Marzanna Zielińska / Źródło: Fakty TVN
A rząd z prezydentem na czele modli się i śpiewy urządza na rynkach obłudnicy !
PROBUJE DO PANI NAPISAC ALE MI CIAGLE WYLCZJA
komentarz ukryty - pokaż
dlaczego nigdzie nie widzę że ktoś z PiSu zajął się tą sprawą ? Zapewne wymazaliście tą informację. Przecież oni są bardzo uczuleni na niedolę takich ludzi............
PIS jest zajęty kwestowaniem na biednego ojca Tadeusza a także na pomniki "zamordowanych" w "zamachu smoleńskim".
Chciałbym tylko delikatnie wspomnieć, że podatnicy opłacają dedykowany tej Pani urząd. Nazywa się Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. I właśnie w tym urzędzie szef i podwładni pracownicy biorą co miesiąc wypłatę za to aby dbać o wszystkich kombatantów i represjonowanych. Wstyd że jest kasa na wieńce , wyjazdy i uroczystości, rozwiń
komentarz ukryty - pokaż
Auschwitz tego w którym mordowali Niemcy nie naziści ...
Załoga Auschwitz była mieszanką Niemców (zdecydowana większość), folksdojczów - wcześniej obywateli państw okupowanych i sprzymierzonych z III Rzeszą (Słowaków, Rumunów czy Węgrów)
Poczytaj sobie trochę o Auschwitz, pojedź tam - zobacz, może zrozumiesz że piszesz bzdury. W Auschwitz mordowano także Niemców, tzn. Niemieckich komunistów, niemieckich Żydów i niemieckich opozycjonistów a także niemieckich Romów. Mordowali nie tylko Niemcy, poczytaj sobie trochę o KAPO, to się dowiesz z jakich narodowości byli i z jakiej rozwiń
a ja mam druga operacje w wieku 45 lat i całe życie pracowałem cięzko
Tak się cieszę z reakcji wrażliwych Ludzi. Wczoraj czytając o pani Annie od razu pomyślałam,żeby pomóc. Tylko gdzie tę pomoc mam skierować ? 20 marca tego roku zmarł mój Tata (90 l), były więzień Auschwitz- Birkenau od początku 1942 do likwidacji obozu (1945) Także mój stosunek do pani Anny jest mocno emocjonalny. Może gdzieś tam, rozwiń
A skarbówka czyha na podatek od zebranych pieniędzy.
Po co jest ZUS i NFZ? Po to, żeby były, bo jak widać potrzebującym nie pomagają.
ZUS jest po to aby rodzina Ziobry miała gdzie pracować, tzn. aby mieli skąd pieniądze pobierać, bo z pracą to raczej nic wspólnego nie ma.
NFZ, to też po to aby dobra zmiana miała gdzie Misiewiczów wcisnąć.
komentarz ukryty - pokaż
Gdzie jest dobra zmiana? Pani Anno dużo zdrowia, cieplutko pozdrawiam
komentarz ukryty - pokaż
Gdzie jest opozycja ktora ponoć jest tak blisko ludzi?
- Karol1950:
- Gdzie jest dobra zmiana? Pani Anno dużo zdrowia, cieplutko pozdrawiam
- rozwiń
Tam gdzie nigdy Ciebie nie będzie.
- Karol1950:
- Gdzie jest dobra zmiana? Pani Anno dużo zdrowia, cieplutko pozdrawiam
- rozwiń
ale to nie opozycja rządzi i rozdziela kasę
Andrzej Duda grzmi "o starym układzie" w polskim sądownictwie, a na to reaguje opozycja. Sędziowie z Katowic wysyłają zapytanie do Sądu Najwyższego i w ten sposób narażają się rzecznikowi dyscyplinarnemu. W programie powiemy także o skutkach awarii instalacji ciepłowniczej w Warszawie, a także o reakcjach na fakt odebrania Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.
czytaj więcej »Stary układ mocno się trzyma - grzmi prezydent i już wszyscy wiedzą, że mówi o sądach. Zdaniem Andrzeja Dudy żyjemy w postkomunistycznym systemie sprawiedliwości. Jednocześnie średnia wieku sędziów to niewiele ponad 40 lat. Nie pamiętają PRL-u tak dobrze jak prokurator stanu wojennego, z którego to prezydent zrobił sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
czytaj więcej »Dwóch sędziów z trzyosobowego składu orzekającego wysłało zapytanie do Sądu Najwyższego, czy mogą rozpatrywać sprawę rozwodową, skoro ten trzeci był opiniowany przez nową Krajową Radę Sądownictwa. To kolejny przykład tego, jak wyrok TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN i Krajowej Rady Sądownictwa ma wpływ na codzienne sprawy w sądach. Sędziami, którzy wysłali zapytanie, zainteresował się rzecznik dyscyplinarny sędziów.
czytaj więcej »Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen chce, by Unia Europejska stała się neutralna klimatycznie do 2050 roku. Polski rząd ma obiekcje wobec tak ambitnych celów, przekonując, że Polska nie miała tyle szczęścia w przeszłości, co kraje Europy Zachodniej.
czytaj więcej »Rozpędzony pojazd jechał w środę rano trasą S7 tak, że stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. To nie była ani karetka pogotowia, ani policyjny radiowóz. To była limuzyna SOP z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który jechał na konferencję naukową. Limuzyna zderzyła się z ciężarówką. Nikomu nic się nie stało, ale wydarzenie wywołało lawinę komentarzy.
czytaj więcej »W Sejmie nie milkną pytania o Mariana Banasia. Muszą być trudne, skoro minister odpowiedzialny za służby specjalne próbuje zniknąć i uniknąć odpowiedzi.
czytaj więcej »W Warszawie pytanie o ciepłą wodę w kranie nie jest pytaniem politycznym. W środę doszło do poważnej i spektakularnej awarii instalacji ciepłowniczej. Ciepła woda parowała nad ulicami, zamiast trafiać do domów i mieszkań. W nocy przywrócono dostawy ciepła do większości osiedli, które dotknęła awaria, ale jednak nie wszystkich. Całkowita likwidacja skutków awarii magistrali ciepłowniczej może potrwać jeszcze wiele dni.
czytaj więcej »We wtorek w Ciborzu w powiecie świebodzińskim doszło do tragicznego wypadku. Młodzi ludzie jechali samochodem, ale wypadli z drogi na zakręcie i utonęli w stawie. W miejscu zdarzenia nie było barier energochłonnych. Nie wiadomo, czy bariery uratowałyby im życie, ale wiadomo, że powinny tam stać. Zostały postawione po tragedii.
czytaj więcej »W Wielkiej Brytanii trwają wybory parlamentarne. W sondażach prowadzi Partia Konserwatywna. Jej lider Boris Johnson obiecuje, że jego partia doprowadzi brexit do końca. Z kolei lider Partii Pracy Jeremy Corbyn obiecuje nowe referendum w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej.
czytaj więcej »Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Poseł Arkadiusz Mularczyk napisał, że żałuje, iż członek Akademii Szwedzkiej, który wygłosił laudację na cześć noblistki, nie przeprosił przy tym za potop szwedzki. Z kolei Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika "Do Rzeczy", stwierdził, że nie przeczyta książek Olgi Tokarczuk, bo woli innych polskich noblistów: "Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa". Ten drugi akurat Nobla nie dostał.
czytaj więcej »W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na zachodzie Polski na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze kraju miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-3 mm, w górach opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na północy i 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h, w górach do 80-110 km/h.
czytaj więcej »Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie przychyla się do apelu Małgorzaty Gersdorf. Tomasz Przesławski mówi otwarcie, że Izba będzie dalej orzekać. W programie też o odwiedzinach Olgi Tokarczuk w szkole w dzielnicy imigrantów, o awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie oraz o kolizji rządowej limuzyny. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.
czytaj więcej »Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie przychyla się do apelu Małgorzaty Gersdorf. Tomasz Przesławski mówi otwarcie, że Izba będzie dalej orzekać. Głos w sprawie praworządności zabiera Unia Europejska i przyznaje, że widzi w Polsce negatywne zmiany.
czytaj więcej »We wtorek na uroczystym bankiecie Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Następnego dnia z samego rana polska pisarka odwiedziła szkołę w dzielnicy imigrantów.
czytaj więcej »Wstrzymany ruch na ulicach, gigantyczne korki, uwięzieni w samochodach kierowcy i dwie poparzone osoby w szpitalu - to skutki wielkiej awarii ciepłowniczej w stolicy.
czytaj więcej »