Fakty - oglądaj online

Sprawa zamknięta?

Wydali oświadczenie, ale wniosku o dyscyplinarkę nie złożą. Sprawa Morawskiego jest zamknięta?

Czy sprawa sędziego Morawskiego jest zamknięta? Tak uważa prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, ale poza nią mało kto tak uważa. Oksfordzki popis sędziego został uznany za skandal, ale nikt z pozostałych sędziów TK nie złożył wniosku o postępowanie dyscyplinarne.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Gdyn
Gdyn

Prof. Morawski zdradził Polskę i Jej interesy, bona forum publicznym wszem i wobec ogłosił, że sędziowie, w tym TK, są zamieszani w łapownictwo i że ma dowody, przy czym występował tam i był przekonany, jako przedstawiciel polskiego rządu. Gdybym ja na forum zagranicznym jako reprezentant mojej firmy i jako jej pracownik ogłosił, że rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Fakty | 23.07.2017

    Fakty | 23.07.2017

    Wszyscy zadają pytania co zrobi prezydent Andrzej Duda z przedstawionymi mu ustawami reformującymi polskie sądownictwo. Ludzie, także młodzi, w wielu miastach w Polsce i za granicą, wyrażają swoje niezadowolenie i protestują. W programie również Święto Policji, gwałtowne burze w Polsce, ostrzeżenie przed kleszczami i wzrost zainteresowania zakupami aut i mieszkań. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

    czytaj więcej »
   • Młodzi protestują. "Rodzice kiedyś musieli o to walczyć. My już trzeci dzień jesteśmy i trwamy"

    Młodzi protestują. "Rodzice kiedyś musieli o to walczyć. My już trzeci dzień jesteśmy i trwamy"

    Świat młodych w ulicznym tłumie, jednak nie "ubeków", "zdrajców" czy "komunistów". Urodzili się w latach dziewięćdziesiątych, więc Solidarność znają, ale wyłącznie ze szkolnych podręczników lub rodzinnych historii. Teraz piszą własną historię, prosząc o weto przed Pałacem, błagając o szanowanie konstytucji, albo pisząc do prezydenta o sędziach Sądu Najwyższego: czerpiemy z ich mądrości, to nasze autorytety.

    czytaj więcej »
   • Prognoza pogody na poniedziałek 24 lipca

    Prognoza pogody na poniedziałek 24 lipca

    W poniedziałek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce, na Śląsku i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu do 10-30 mm i burzami z gradem. Poza tym pogodnie, tylko na północy i północnym-wschodzie kraju więcej chmur i lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, skręcający na zachodzie na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, podczas burz silny do 90 km/h.

    czytaj więcej »
   • Fakty | 22.07.2017

    Fakty | 22.07.2017

    Donald Tusk ponawia zaproszenie dla Andrzeja Dudy i tłumaczy, że reformy polskiego sądownictwa to "leczenie grypy cholerą". W programie również najnowszy sondaż partyjny Kantar Millward Brown SA, protesty w całej Polsce, wzywające do prezydenckiego weta ustaw o sądownictwie oraz innowacyjny pomysł dostarczania krwi do szpitali dronami. Na "Fakty" TVN zaprasza Anita Werner.

    czytaj więcej »
   • Ustawa o Sądzie Najwyższym przeszła przez Senat. Prezydent ma jednak zastrzeżenia

    Ustawa o Sądzie Najwyższym przeszła przez Senat. Prezydent ma jednak zastrzeżenia

    W nocy decyzja Senatu, w dzień głos prezydenta. Jest też głos z Brukseli i odpowiedź z Warszawy. Ustawa o Sądzie Najwyższym przez Senat przechodzi jak burza - bez poprawek i bez zastrzeżeń. Prezydent Andrzej Duda jednak zastrzeżenia ma. Jego rzecznik mówi o proceduralnych błędach. Jednak nawet prawnicy z Biura Legislacyjnego Senatu wyrazili obawę o konstytucyjność nowych przepisów.

    czytaj więcej »
   • Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

    "Po to jest ta ustawa, żeby wszyscy, którzy protestują, się bali". To głos opozycji, ale w głosie ulicy nie ma strachu, jest siła. "Zawsze wierzyłem w prawa obywatelskie, a teraz to jest wyrzucane w Polsce do śmietnika. Przychodzę, żeby wyrazić swój sprzeciw". Tysiące ludzi mają taką wiadomość dla władzy i chcą jej otworzyć oczy. Senator PiS mówi tymczasem, że w protestach biorą udział "bolszewickie upiory i ubeckie wdowy".

    czytaj więcej »
   • Donald Tusk: polityczność sądów może być kłopotem dla Polski i Polaków

    Donald Tusk: polityczność sądów może być kłopotem dla Polski i Polaków

    - Nie róbcie tego Polsce, bo to tak, jakbyśmy sami pokazywali sobie figę - mówi Donald Tusk do polityków PiS i prezydenta i dodaje "no chyba, że nie chcecie być w Unii". Szef Rady Europejskiej podkreśla, że choć UE ma wyraźne zastrzeżenia, to nikt na Polskę się nie rzuci. Jego zdaniem, zagrożenie nie czai się w Brukseli, tylko w Warszawie. Podkreśla też, że z prezydentem Polski może spotkać się w każdej chwili.

    czytaj więcej »
   • Departament Stanu USA: Wzywamy do zapewnienia, że reforma sądownictwa nie będzie naruszać polskiej konstytucji

    Departament Stanu USA: Wzywamy do zapewnienia, że reforma sądownictwa nie będzie naruszać polskiej konstytucji

    Ameryka oficjalnie oświadcza, Polska oficjalnie odpowiada. - Ustawa reformująca sądownictwo nie będzie podważać niezależności sędziów i sądów, ma ona jedynie na celu przywrócenie szacunku obywateli dla sądownictwa - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych tłumaczy zmianę prawa, kiedy nasz największy sojusznik wyraża swój niepokój. Amerykański Departament Stanu opublikował oficjalny dokument w tej sprawie.

    czytaj więcej »
   • Na kogo zagłosowaliby Polacy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

    Na kogo zagłosowaliby Polacy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

    W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 23 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadłoby Nowoczesnej, na którą zagłosowałoby 10 procent badanych.

    czytaj więcej »
   tvnpix