Emocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"

04.08.2019 | Emocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"
04.08.2019 | Emocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"
Jarosław Kostkowski | Fakty TVN
04.08.2019 | Emocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"Jarosław Kostkowski | Fakty TVN

Nie godzę się na to, żeby Polska staczała się w dół - krzyczy Jurek Owsiak, a właściwie rapuje, także niecenzuralnie. Już kiedyś miał z tym później problem. To na zakończenie festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Setki tysięcy ludzi, mnóstwo dobrej muzyki, ciekawych debat i dobrych emocji, ale też niepokoju.

Zakończył się festiwal w Pol'and'Rock i przyszedł czas na wielkie powroty. Kostrzyn nad Odrą takie oblężenie przeżywa tylko raz w roku. Aż nie chce się wyjeżdżać.

- Boże, do Łodzi będę jechała siedem godzin i jest mi bardzo smutno, bo zostawiam najlepszych ludzi na świecie i drugich już takich nie ma - mówi jedna z uczestniczek festiwalu.

Ostatnie nocne akordy były bardzo mocne. Zwłaszcza słowa, które zamykały festiwal. - Nie może państwo łamać konstytucji, nie ma na to zgody, możecie mnie zabić na tej barykadzie, mam tyle lat, że pie***le, możecie strzelić mi w łeb, ale nie zgodzę, żeby Polska staczała się w dół - krzyczał ze sceny ochrypnięty Jerzy Owsiak.

Za takie występy Jerzy Owsiak miewał już kłopoty, ale ma odwagę mówić co myśli. To festiwal otwarty i szczery do bólu. - Tak, mamy siłę, robimy, zapraszamy, bądźcie razem z nami - mówi już spokojnie, przed kamerą, główny dyrygent festiwalu.

Trzy dni wszystkiego

Festiwal mogło odwiedzić ponad milion osób, choć policja mówi o 300 tysiącach. Niestety, dwie osoby zmarły na polu namiotowym i to była najbardziej przykra rzecz.

- 54-letni mężczyzna wcześniej miał źle się poczuć i iść do namiotu, położyć się spać. Kiedy jego syn wrócił, niestety jego ojciec nie miał już czynności życiowych - informuje nadkomisarz Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Organizatorzy zawsze apelują, by podczas dobrej zabawy pilnować siebie nawzajem. Występ Majki Jeżowskiej na festiwalu rockowym można tłumaczyć tym, że jej piosenki od dziecka uczą tolerancji.

- Ktoś śpiewa do ciebie jak do dziecka, ale bawisz się jako dorosły. Świetne połączenie odnaleźć tę odrobinę beztroski - uważa jeden z festiwalowiczów.

To były trzy dni wszystkiego. Poważnych rozmów, ale też ucieczki. Zdaniem uczestników - atmosfera, która pojawia się na festiwalu, napędza do dalszego życia.

Autor: Jarosław Kostkowski / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Być może ta afera nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie hakerzy z grupy Dragon Sector. Pomogli bezradnym przewoźnikom i firmie serwisującej pociągi Impuls, produkowane przez Newag. W ich oprogramowaniu były blokady - po to, żeby pociągi ulegały awarii, ale tylko w określonych miejscach. Przedstawiciele Newagu nie przyznają się do sabotażu, sugerują, że to hakerzy są winni.

Pociągi Newag Impuls nie chciały ruszyć. Hakerzy wskazują na producenta, a producent na hakerów

Pociągi Newag Impuls nie chciały ruszyć. Hakerzy wskazują na producenta, a producent na hakerów

Źródło:
Fakty TVN

9 czerwca odbędą się w Polsce kolejne wybory - tym razem do Parlamentu Europejskiego. Na czołowe miejsca na listach wybijają się politycy, którzy jeszcze w październiku z sukcesem startowali do Sejmu i Senatu, a dziś chcą zamienić mandat.

Na wciąż nieoficjalnych listach w wyborach do PE robi się tłok. "Z drugiej strony chcemy wystawić uczciwych"

Na wciąż nieoficjalnych listach w wyborach do PE robi się tłok. "Z drugiej strony chcemy wystawić uczciwych"

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS