Fakty - oglądaj online

 • Foto: facebook.com/DIOZpl | Video: Katarzyna Górniak / Fakty TVN
 • "Samochód był praktycznie złamany", kierowca postanowił ruszyć do warsztatu
 • Prognoza pogody na piątek 17 stycznia
Szczególne okrucieństwo

"W ciągu 15 minut mieliśmy pełne dane dotyczące sprawcy"

Na policję zgłosili się sami. Najpierw kobieta, która nagrywała, jak jej partner katuje metalową pałką małego kota. Następnego dnia rano - sam oprawca. Okrutne przestępstwo nie pozostanie bezkarne. Oboje usłyszeli już zarzuty.

"Tak strasznie się wodą cieszył". Uwolnili psa, którego właściciel wyjechał

Obrońcy zwierząt z Przemyśla (Podkarpacie) dostali zgłoszenie, że z jednego z mieszkań dochodzi...

Nagrania, na którym słychać i widać, jak kot jest katowany, jest bardzo drastyczne. Autorką jest nastoletnia Klaudia. Tym, który bił, jest dwudziestoletni Mateusz. Oboje pochodzą z Prabut na Pomorzu.

- Z aż takim bestialstwem rzeczywiście nie mamy codziennie do czynienia. A tutaj nie dość, że sprawca katował kota, to jeszcze zażyczył sobie, żeby jego partnerka to nagrywała. To jest absurd po prostu - komentuje Konrad Kuźmiński ze stowarzyszenia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

Absurd, który sprawił, że internet zawrzał. Każdy, kto film zobaczył, chciał wiedzieć, kim jest koci oprawca. - Umieściłem ten film w mediach społecznościowych. W ciągu 15 minut mieliśmy pełne dane dotyczące sprawcy - tłumaczy Konrad Kuźmiński.

Imię, nazwisko, zdjęcia, adresy i numery telefonów. Kaptur, który założył Mateusz, by ukryć swoją twarz, jakoś nie wystarczył. Prześwietlił go internet, prześwietlili też poruszeni nagraniem prywatni detektywi.

- Udało nam się dodatkowo ustalić, to że prawdopodobnie ta sama osoba wcześniej dopuszczała się podobnych czynów - mówi prywatny detektyw Bartosz Weremczuk. - Jeżeli ktoś postępuje w taki sposób wobec zwierząt, to być może będzie również tak postępował wobec ludzi - ocenia.

Usłyszeli zarzuty

Wyrok za koszmar Luny. "Jakby ktoś naciągnął skórę na szkielet"

Łódzki sąd skazał dwie osoby za znęcanie się nad 12-letnią suką, Luną. Wyrok usłyszała 27-letnia...

Para z Prabut chyba nie spodziewała się aż takiej "sławy". Klaudia sama zgłosiła się w środę na posterunek policji w Prabutach, w czwartek przyszedł też Mateusz.

- Te osoby są zatrzymane i są do dyspozycji prokuratury. (...) Zostały im także przedstawione zarzuty - informuje sierż. sztab. Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

To zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za to sąd może skazać na pięć lat więzienia. Za taki wyrok kciuki będą trzymać obrońcy praw zwierząt. - Sprawa na tyle mnie poruszyła i zbulwersowała, że zdecydowałem się, że będę jeździł na procesy - mówi Konrad Kuźmiński.

Pomimo tego, że dla Konrada Kuźmińskiego będzie to około 500 kilometrów podróży w jedną stronę.

Oprawca kota ma też inne zwierzęta. Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" sprawdzili, czy są bezpieczne.

- Są tutaj jeszcze dwa psy i jeden kot, i są pod opieką mamy tego pana, i uważam, że są bezpieczne - twierdzi Lidia Lewko z OTOZ "Animals".

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Robertavfaq
Robertavfaq

Żądam wręcz aby tych dwoje oprawców dostało najwyższe wyroki i odsiedzieli je w schronisku przy najgorszych pracach. Żądam aby nigdy więcej nie mogli zbliżyć się do zwierząt.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Moher75
   Moher75

   W takim przypadku, kodeks nie powinien przewidywać kary w zawieszeniu. Nie wierzę sądom - wyjdzie za dwa dni i skatuje resztę zwierząt, a za jakiś czas pewnie partnerkę lub bezdomnego...

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     tvnpix