Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Paweł Abramowicz / Fakty TVN
  • Prognoza pogody na sobotę 23 lipca
  • Kulisy dymisji Piotra Naimskiego. "Szukanie kozła ofiarnego"

Woda za 50 groszy na cmentarzu w Zabłociu. "Tak nie powinno być"

Na cmentarzu w Zabłociu w województwie lubelskim proboszcz postawił nowoczesną pompę. Koszt jej uruchomienia to 50 groszy. Niektórzy parafianie głośno narzekają, inni przychodzą z już namoczonymi szmatami.

Na cmentarzu w Zabłociu w województwie lubelskim proboszcz ustawił urządzenie, które pobiera opłaty za uruchomienie pompy wody. Opłata wynosi 50 groszy. - Tak nie powinno być. Woda powinna być za darmo na cmentarzu - uważa pani Elżbieta Dorosz, mieszkanka wsi Zabłocie.

Wcześniej była tam zwykła ręczna pompa z wajchą, ale się zepsuła. Ksiądz proboszcz raczył zainstalować na cmentarzu pompę na monety. Co nim kierowało? Trudno dociec, bo ksiądz milczy.

Mieszkańcy nie są w tym temacie zbyt wylewni. - Swoje szmaty przywiozłam namoczone i żadnej wody nie biorę - powiedziała nam pani czyszcząca grób. -

Teoretycznie mieszkańcy powinni być proboszczowi wdzięczni. Nie muszą już machać wajchą i - jak zauważa pani Elżbieta - cała parafia ma dzięki pompie księdza darmową promocję. - Mój zięć, Szwajcar, powiedział, że on takiego czegoś nie słyszał, nie widział, to jest ewenement na skalę międzynarodową - mówi pani Elżbieta Dorosz.

Zdaniem pani Elżbiety taki przedsiębiorczy proboszcz to skarb dla Skarbu Państwa. Zastanawia się ona jednak, czy proboszcz zgłosił działalność do urzędu skarbowego i czy odprowadza podatek.

Autor: Paweł Abramowicz / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix