Fakty - oglądaj online

"Teraz się szuka innych tematów w PiS". Kaczyński: polskie sądy pod wpływem ideologii LGBT

Będą nowe programy dla wsi i będą kolejne pieniądze - obiecuje prezes Jarosław Kaczyński. Szczegóły ma przedstawić na początku września. To pomysł na mobilizację elektoratu za wszelką cenę. Ale jest też inny ideologiczny spór o Marsze Równości.

Wielki Moralizator Kaczyński. Straszy gejem, bo sam ma kłopoty

- Ten jest zboczony, który sieje nienawiść, ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z...

Nie wszystkie sytuacje udaje się wyreżyserować na potrzeby kampanii. Zapytany na Mazowszu o Marsze Równości prezes PiS-u odpowiedział: - Gdyby to ode mnie zależało, no to by było jasne. Mój brat świętej pamięci, warszawiak, gdy był prezydentem Warszawy to zakazał. Natomiast, no tu jest sprawa przepisów UE. No, uchylą nam takie zakazy. Sądy zresztą też uchylą, bo są całkowicie pod wpływem tej ideologii. To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć to - uważa Jarosław Kaczyński.

Wolności obywatelskie

Unia Europejska nie ma nic do polskiej konstytucji, a to ona gwarantuje wszystkim Polakom prawa obywatelskie - w tym wolność zgromadzeń i demonstrowania - m.in. na piknikach PiS, czy na Marszach Równości organizowanych przez ludzi, którzy obawiają się dyskryminacji - choć także zakazuje jej polska konstytucja.

Prezes PiS po zdarzeniach w Białymstoku oskarża polskie sądy już nie tylko o to, że jeden z dziesięciu tysięcy sędziów ukradł wiertarkę, ale uznał, że polskie sądy są pod wpływem ideologii LGBT. Tak jak opozycja i samorządy w miastach, gdzie PiS przegrało wybory.

- Dokładnie Jarosławowi Kaczyńskiemu chodzi o to, żeby na siebie napuszczać różne grupy społeczne, żeby taki marszałek Kuchciński mógł w ciszy, i przez nikogo niekontrolowany, latać samolotami rządowymi - ocenia Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej.

- Mam trochę inną nazwę do tych spotkań, bo to nie jest równość, tylko sianie nienawiści - tak o Marszach Równości mówi Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.

Tematy kampanii

- Ta nienawiść była kiedyś do uchodźców, teraz temat umarł już śmiercią naturalną, no to teraz się szuka innych tematów w PiS na gwałt. Takim tematem chwilowo jest środowisko LGBT - ocenia Joanna Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Sprawy rodzinne. List rodziców osób LGBT do Jarosława Kaczyńskiego

To, co dla polityków jest jedynie wyborczą grą, dla osób homoseksualnych i ich rodzin to życiowy...

13 października to data wyborów, które odbędą się w godzinach 7.00-21.00. Nikt nie ma wątpliwości pod jakimi hasłami upłyną te dwa miesiące. PiS w poprzedniej eurokampanii ogłosiło się obrońcą Kościoła. Teraz idzie krok dalej.

- Stoimy na straży polskiej wiary - mówił w trakcie tamtej kampanii premier Morawiecki.

Opozycja w Lubuskiem chciałaby debaty mniej ideologicznej, a więcej o tym, co było tematem numer jeden w pierwszych dniach po ogłoszeniu przez prezydenta terminu wyborów. - Nadużywanie samochodów służbowych, to nadużywanie funkcji, stanowisk, to olbrzymi nepotyzm, gigantyczna wręcz skala nadużyć, ale - przede wszystkim - kłamstw. PiS kłamie na każdy temat. Kłamie na temat gospodarki, kłamie na temat praworządności, kłamie na temat relacji z UE - wylicza Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

Do północy 3 września partie muszą zgłosić listy kandydatów, a do 8 października można składać wnioski o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie. Do udziału w wyborach PiS i opozycja zachęcają tak samo energicznie.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Miro Tolak
Miro Tolak

Ciekawy zwrot w narracji.. sądy obsadzone przez PiS są pod wpływem ideologii LGBT ... czyli co za piękny coming out

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   marcin_rzepka1tow

   Zgadzam się z Panem Premierem! Należy pamięta że to właśnie dzięki tradycyjnym wartościom przetrwaliśmy jako naród!

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     tvnpix