Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Maria Mikołajewska / Fakty TVN
  • Protest ratowników medycznych się nasila. W wielu miastach brakuje ponad połowy obsady karetek
  • Jest trzecia opinia w sprawie zabójcy Pawła Adamowicza. Stefan W. może stanąć przed sądem
Koronawirus w natarciu

Myślał, że koronawirus jest wymysłem. "Zniszczyłem sobie życie"

Ponad dwa tysiące nowych zakażeń koronawirusem odnotował w środę resort zdrowia. W porównaniu do ubiegłego tygodnia to wzrost o prawie 70 procent. Eksperci wciąż alarmują, że najwięcej zakażeń notuje się w regionach, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób. O szczepienia apeluje między innymi pan Andrzej, który sądził, że koronawirus jest wymysłem i chwytem reklamowym. Teraz mężczyzna zmaga się z powikłaniami pocovidowymi.

Pan Andrzej Rogut sądził, że koronawirus jest wymysłem i chwytem reklamowym. Mężczyzna jest kierowcą autobusu. Jeszcze nie wrócił do pracy, mimo że na COVID-19 zachorował w marcu.

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 nie słabnie. Prawie dwa tysiące pacjentów covidowych w szpitalach

Ministerstwo Zdrowia odnotowało we wtorek 1325 nowych zakażeń koronawirusem. Zajęte są 1963 łóżka...

Prosiłby, by nagranie, które zrealizował, będąc w czerwcu w szpitalu z powodu powikłań, pokazać innym. Ku przestrodze.

- Zniszczył mi życie. Sam sobie zniszczyłem życie, bo nie wierzyłem. Jakbym się zaszczepił, toby może do tego nie doszło - mówi na nagraniu pan Andrzej.

W środę pan Andrzej dołączył do 19,5 miliona w pełni zaszczepionych Polaków.

Nadzieję na to samo ma pani Małgorzata, której powikłania po COVID-19 nie pozwalają przejść 50 metrów bez konieczności zatrzymania się na odpoczynek. Koronawirusa wykryto u niej w maju -  trzy dni przed planowanym szczepieniem.

Teraz kobieta znowu jest w szpitalu.

- Głównie odczuwam duszność. Bardzo się męczę przy najdrobniejszych czynnościach, na przykład umycie się czy umycie zębów już jest dla mnie problemem. Nawet ciężko mi się mówi - opowiada pani Małgorzata.

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia w środę poinformowało o 2085 nowych zakażeń koronawirusem. To największa liczba od raportu z 20 maja.

- Z tygodnia na tydzień wzrosty o 50 procent świadczą o tym, że tak naprawdę niedługo już będziemy notowali te wyniki na poziomie 5 tysięcy i powyżej. Na pewno 5 tysięcy na koniec października, które przewidujemy, to nie będzie koniec - wskazuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia.

5-letni Mikołaj miał zniszczone płuca i zapalenie licznych organów, a COVID-19 przeszedł bezobjawowo

Niespełna 5-letni Mikołaj COVID-19 przeszedł bezobjawowo, ale kilka tygodni później był już na...

Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że na przełomie listopada i grudnia dzienna liczba zakażeń osiągnie 15-20 tysięcy, ale ostrzega też, że jeżeli Polacy nie zaczną znów nosić maseczek i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, to chorych może być dwa razy tyle.

- My w tej chwili walczymy o to, żeby jak najmniej pacjentów zmarło z powodu COVID-19 - podkreśla dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw pandemii COVID-19.

Prawie 20 procent zaraportowanych w środę zakażeń koronawirusem wykryto w województwie lubelskim, gdzie zaszczepił się mały odsetek mieszkańców. Ministerstwo Zdrowia niepokoi się też podobną sytuacją na Podkarpaciu i Podlasiu, gdzie za niskim wyszczepieniem populacji idzie skokowy przyrost zakażeń.

Na oddziałach covidowych przeważają niezaszczepieni - alarmują lekarze.

- Bardzo żałują, że zaufali nieodpowiednim osobom, bo ktoś, kto im wmówił, że szczepienia im zaszkodzą czy mogą być problematyczne dla nich, czy są dla nich niewskazane - co najczęściej jest nieprawdą - te osoby zrobiły im ogromną krzywdę - mówi prof. Anna Piekarska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że zmarły kolejne 33 osoby zakażone koronawirusem.

Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl

Autor: Maria Mikołajewska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix