Fakty - oglądaj online

Liczba odnotowanych zakażeń przekroczyła 1000. Nowe ograniczenia na granicach

W środę liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 przekroczyła w Polsce tysiąc. Ministerstwo Zdrowia podało przed godziną 18 w środę bilans 1031 potwierdzonych przypadków i 14 ofiar śmiertelnych. Dynamika wzrostu liczby zachorowań nie zwalnia. Granice Polski pozostaną zamknięte do 13 kwietnia, zostają też wprowadzone nowe regulacje dla Polaków pracujących za granicą. We wtorek wszyscy pacjenci oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostali ewakuowani do izolatorium w Obornikach Śląskich. Okazało się, że były pacjent oddziału jest zakażony nowym koronawirusem. Niemal połowa z tych osób, którzy mieli z nim kontakt, też ma już koronawirusa. Większość tych osób to pielęgniarki i salowe.

NFZ prowadzi całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Koronawirus SARS-CoV-2: objawy, statystyki, jak rozprzestrzenia się epidemia - czytaj raport specjalny tvn24.pl

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix