Fakty - oglądaj online

Koniec misji

Znaleziono go pijanego i bez butów. "Okazało się, że to komendant miejski policji"

Komendant wrocławskiej policji krążył nocą wokół sklepu. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie Straży Ochrony Kolei, policji, pogotowia, a później nawet i ministra Błaszczaka. Podinspektor Zbigniew Raczak po sprawie Igora Stachowiaka miał dawać dobry przykład.

Podinspektor Zbigniew Raczak miał być wzorem do naśladowania dla wrocławskich policjantów po śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie. Miał, ale już nie będzie, bo jego misja się zakończyła.

- Komendant miejski zostanie odwołany ze swojego stanowiska. Niewątpliwie sprzeniewierzył się zasadom etycznym - komentuje wyczyn komendanta Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Wymusił pierwszeństwo, spowodował wypadek. Zginął tuż obok swojego domu

Kierowca forda skręcał z krajowej "5" do Przedwojowa (woj. dolnośląskie), w stronę swojego domu. Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi. 36-latek nie miał szans na przeżycie, zmarł na miejscu. Dwie osoby z...

Pijany bez obuwia

Chodzi o zachowanie podinspektora policji w nocy ze środy na czwartek. Sprawę opisali lokalni dziennikarze.

- Pijanego komendanta bez obuwia zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei - opowiada Jacek Harłukowicz z "Gazety Wyborczej".

W miejscu publicznym, na trawniku przez sklepem. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wezwali pogotowie ratunkowe. - Zgłoszenie było ogólne, że jeden z mężczyzn w okolicy ulicy Hubskiej wymaga udzielenia pomocy na skutek ogólnie przyjętego urazu - wyjaśnia Szymon Czyżewski, kierownik dyspozytorni medycznego pogotowia ratunkowego we Wrocławiu.

Szczegóły są w notatce służb ratunkowych, do której dotarły "Fakty". Wynika z niej, że interweniowali wobec "leżącej osoby (...), mężczyzny pod wpływem alkoholu bez butów. (...) Okazało się, że to komendant miejski policji. Pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala na badania. Powiadomiono zastępcę komendanta, który przybył na miejsce do szpitala i odebrał wyżej wymienionego".

- Co się wydarzyło wcześniej i jakie były okoliczności tej sytuacji, jest to dokładnie badane - informuje asp. szt. Paweł Petrykowski z komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu.

Nieoficjalnie: odwołany komendant świętował spodziewany awans

Komendant miejski wrocławskiej policji Zbigniew Raczak trafił w nocy ze środy na czwartek do szpitala. Znaleziono go, po imprezie towarzyskiej, w pobliżu jednego ze sklepów. Miał rozbitą głowę, nie miał butów i był pod wpływem alkoholu. Po...

Odwołanie komendanta

Sprawę bada specjalny zespół Biura Kontroli Komendy Głównej Policji. W czwartek Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu poinformował o odwołaniu komendanta miejskiego ze stanowiska.

"Dotychczasowe ustalenia prowadzone na polecenie komendanta wojewódzkiego (...) wykazały, że Komendant Miejski (...) swoim zachowaniem sprzeniewierzył się zasadom etyki zawodowej. W dalszym ciągu w przedmiotowej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające" - czytamy w oświadczeniu policji.

- Zwłaszcza od oficera policji, który powinien świecić przykładem, wymaga się bardzo dużo. To ma być wzór - mówi mł. insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Teraz we Wrocławiu trzeba będzie poszukać nowego wzoru do naśladowania dla policjantów.

Autor: Dariusz Łapiński / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 23 września

  Fakty z 23 września

  Niedziela upłynęła pod znakiem kampanii wyborczej. PSL liczy kłamstwa premiera, PO ostrzega przed polexitem. W programie też o podsumowaniu festiwalu w Gdyni, o proteście głodowym pielęgniarek, a także o rapującym księdzu. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Tłumy wiernych na mszy z papieżem w Kownie

  Tłumy wiernych na mszy z papieżem w Kownie

  Ponad sto tysięcy osób, nie tylko Litwinów, także pielgrzymów z Polski, Białorusi czy Rosji, wzięło udział w papieskiej mszy w Kownie. Franciszek mówił o ziemi naznaczonej dramatem. A w sobotni wieczór w Wilnie wysłuchał świadectw młodzieży. Powiedział, że czuł się jakby to była rozmowa z przyjaciółmi w barze.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na poniedziałek 24 września

  Prognoza pogody na poniedziałek 24 września

  W poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu. Na północy - burze, a wysoko w górach - opady śniegu. Temperatura maksymalna trakcie dnia od 12 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr silny, w porywach jego prędkość może osiągnąć 60-80 km/h, a na Przedgórzu Sudeckim do 90 km/h. Na Bałtyku sztorm - 8 stopni w skali Beauforta.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 22 września

  Fakty z 22 września

  Kampania się zaostrza, Jarosław Kaczyński mówi o ojkofobach wśród sędziów, ludziach, którzy czują chorobliwą nienawiść do własnej ojczyzny. Grzegorz Schetyna odpowiada, że mówienie przez prezesa PiS, kto jest dobrym sędzią, a kto nie - to "standardy dalekoazjatyckie". W "Faktach" również o proteście "budżetówki" i nagłym załamaniu pogody. W programie także o przerażającym policyjnym eksperymencie, który powinien wstrząsnąć rodzicami i opiekunami - pokazał bowiem, jak łatwo namówić dzieci do oddalenia się z kimś obcym. Na "Fakty" TVN zaprasza Piotr Marciniak.

  czytaj więcej »
 • Kaczyński mówi o ojkofobii sędziów. Schetyna: standardy dalekoazjatyckie

  Kaczyński mówi o ojkofobii sędziów. Schetyna: standardy dalekoazjatyckie

  Nienawiść do własnej ojczyzny i narodu zarzucił części sędziów Jarosław Kaczyński przemawiając na konwencji wyborczej PiS-u. Mówił, że to także z powodu tej nienawiści konieczne są zmiany w sądownictwie. Schetyna odpowiedział, że mówienie, kto jest dobrym sędzią, a kto złym to "już nie są standardy nawet wschodnie, ale dalekoazjatyckie". W kampanii wyborczej dzisiaj kolejne konwencje - i PiS, i opozycji.

  czytaj więcej »
 • Atak terrorystyczny w Iranie. "Strzelali, gdzie popadnie"

  Atak terrorystyczny w Iranie. "Strzelali, gdzie popadnie"

  Zamach terrorystyczny w Iranie. 25 osób nie żyje, ponad 60 jest rannych - wśród nich kobiety i dzieci. Zamachowcy otworzyli ogień podczas parady wojskowej w Ahwazie. Do ataku przyznali się dżihadyści z tak zwanego Państwa Islamskiego, ale irańskie władze oskarżają wrogie im państwa w regionie i ich amerykańskich sojuszników.

  czytaj więcej »
tvnpix