Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Maciej Mazur / Fakty TVN
  • Prognoza pogody na poniedziałek 5 lipca
  • Powrót Donalda Tuska. "Wychodzimy na pole, żeby się bić ze złem"

"Dzieci cierpią w samotności, bo nikt ich nie słucha. Czas otworzyć się na te nieme krzyki"

20 lat ciężkiej pracy i imponująca kwota 250 milionów złotych pozyskanych na działalność charytatywną przez Fundację TVN pomogły rozpocząć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie udałoby się to bez wsparcia i zaufania Polaków.

Informowanie, wsparcie finansowe, czas reklamowy. TVN Grupa Discovery pomaga w czasie pandemii

Jak wygrzebać się ze skutków epidemii? Pomagać! Do tego nie potrzeba przymusu i haraczu, tylko...

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na sześciu tysiącach metrów kwadratowych znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Nowy budynek będzie też służył leczeniu dzieci chorych na raka.

- Kiedy zastanawialiśmy się, w jaki sposób upamiętnić 20-lecie Fundacji, uznaliśmy, że problem psychiatrii dzieci i młodzieży i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest alarmujący i bardzo ważny - tłumaczy Katarzyna Kolenda-Zaleska, reporterka "Faktów" TVN i prezes Fundacji TVN.

Decyzja o budowie zapadła dwa lata temu. Ostatni rok potwierdził, że był to trafny wybór. - Pokazał lockdown, że wiele dzieci nie poradziło sobie z tą sytuacją - przekonuje polska piosenkarka Kayah.

Kayah nie wahała się ani chwili, gdy Fundacja TVN poprosiła ją o wsparcie budowy Centrum. - Dzieci cierpią w samotności, bo nikt ich nie słucha. Czas naprawdę otworzyć się na te nieme krzyki - twierdzi wokalistka.

To, o czym wspomina Kayah, doskonale wiedzą gwiazdy bliskie zwłaszcza najmłodszemu pokoleniu.

- Dzieciaki piszą do mnie bardzo często, że mają jakiś problem, kłopot, i najgorsze jest to, że ciężko jest im w ogóle powiedzieć rodzicom, znajomym - mówi youtuber Blowek.

- Zespół naszych psychiatrów i onkologów pracował, żeby rzeczywiście to, co budujemy w tej chwili, co, mam nadzieję, będziemy otwierali za niespełna dwa i pół roku, spełniało wszystkie standardy, które w tej chwili obowiązują, a być może nawet przyszłe standardy - mówi doktor Marek Migdał, dyrektor CZD.

Pomogło zaufanie Polaków

Centrum psychiatrii dołączy do długiej listy projektów zrealizowanych przez Fundację TVN. Są na niej między innymi: Centrum Profilaktyki Nowotworów, remonty klinik w największych polskich centrach medycznych, zakupy sprzętu, dwadzieścia nowych ambulansów plus pomoc indywidualna dla ponad 27 tysięcy podopiecznych Fundacji. - Na to właściwie wydaliśmy ponad 200 milionów złotych, więc to jest niebagatelna kwota. Dzięki, oczywiście, wpłatom Polaków, którzy nam zaufali - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chcesz uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc.

Wesprzeć Fundację TVN można na stronie fundacja.tvn.pl
Autor: Maciej Mazur / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix