Fakty - oglądaj online

Druga twarz

Dwie twarze radnego: przykładny mąż i kat. Po 11 latach nękania żona mówi "dość"

Mąż-sadysta płacze i przeprasza - były już radny przed kamerą TVN24 wyznaje, że nic go nie tłumaczy i tłumaczy, że był prowokowany. Groził i wyzywał - teraz wezwie go prokurator. Jak mówi jego żona - jedno nagranie to tylko krótka chwila z jedenastoletniego piekła.

Jeden człowiek i dwie twarze: jedna przykładnego radnego i druga mężczyzny, który wyzywa i nęka swoją żonę. Były radny Bydgoszczy Rafał Piasecki tłumaczy się z nagrań, które upubliczniła jego żona Karolina.

- Wyszydzała z różnych rzeczy, które kupowałem dla niej, ale to był mój błąd ponieważ miłości się nie kupi poprzez rzeczy materialne - tak Piasecki tłumaczy swoje brutalne zachowania wobec żony.

"Nie była wdzięczna, a powinna"

- Nie traciłem ducha, że moja żona może kiedyś doceni mnie. Niestety to jest akt mojej rozpaczy. Dramatyczny, dramatyczny - dodaje łamiącym się głosem. Takie tłumaczenie ma usprawiedliwić wyzwiska i to, że żona "nie tańczyła jak chciał" na balu i za to, że "nie była wdzięczna, a powinna".

- Kupowałem jej najdroższe kosmetyki, ciuchy, bieliznę, do tej pory zresztą nosi i bardzo się z tego cieszy, bo chociaż coś może ma po mnie. Niech nosi jak najdłużej - mówi Rafał Piasecki.

Wytrzymała to jedenaście lat - tyle z relacji pani Karoliny trwało dręczenie. Kilka lat temu założyła tzw. niebieską kartę. Później bała się wzywać policji.

- Bałam, że będzie taka luka, że ja to zgłoszę, ale będę musiała wrócić do męża. On się dowie. Tak samo było z niebieską kartą, że on się dowiedział i było strasznie. To była straszna noc - tłumaczy Karolina Piasecka.

Bez zgłoszenia - będzie gorzej

Jednak zdaniem nadkomisarza Piotr Raźnego takie życie - w zawieszeniu i strachu przed zgłoszeniem sprawy na policję - tylko sprawę pogarsza. Gdy sprawca jest agresywny, policja może i powinna go zatrzymać. Komisarz radzi kobietom by jednak zakładały niebieskie karty, bo przydadzą się w sądzie - choć kartka to nie tarcza.

- Żaden dokument jeszcze nikogo nie powstrzymał - przyznaje nadkom. Piotr Raźny, ale podkreśla, że "może być uznany przez sąd jako dowód w sprawie".

Zastraszone wycofują zeznania

Policjant ubolewa, że zastraszone ofiary często wycofują zeznania. Boją się skutków, o których mówiła Grażyna Wolszczak w antyprzemocowej kampanii. - Kobiety nie zgłaszają, wstydzą się zwyczajnie - mówi aktorka Grażyna Wolszczak występująca w kampanii Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Pani Karolina  wstyd przełamała.  I już to nie ona przeprasza. - Ponad wszystko kocham żonę, kocham moje dzieci  (...) Przepraszam Cię Karolino - mówi Rafał Piasecki i zakłada fundację by, jak mówi, odkupić zło.

- Może się okaże że w Polsce nie jest jedna osoba, która tak upadła i będzie próbowała jakkolwiek dobrym to zło wynagrodzić, które rzekomo innym osobom zrobiła - mówi Piasecki. Warto powtórzyć: "rzekomo zrobiła". Mąż rzekomo skruszony.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 15 listopada

  Fakty z 15 listopada

  Afera KNF prowokuje pytania nie tylko o Marka Chrzanowskiego, ale także o przepisy o przejmowaniu banków, nad którymi pracuje parlament, i na których zależało byłemu szefowi KNF. W programie także o brexicie, o sprawie rolnika, który został oskarżony o stalking, a także o sądowym starciu między Krystyną Pawłowicz a Jerzym Owsiakiem. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • Policja śledziła Ryszarda Petru. Polityk wytoczył proces

  Policja śledziła Ryszarda Petru. Polityk wytoczył proces

  W trakcie zeszłorocznych protestów w obronie niezależności Sądu Najwyższego policja śledziła zarówno posła opozycji Ryszarda Petru, jak i członków Obywateli RP. Policja obserwowała posła nie tylko na demonstracji, ale i w czasie prywatnym. W czwartek tłumaczyli to w sądzie. - Jeżeli policja tak działa, to tylko w trosce o bezpieczeństwo - mówili policjanci.

  czytaj więcej »
 • Poszukiwany od wtorku 12-latek został odnaleziony

  Poszukiwany od wtorku 12-latek został odnaleziony

  Po dwóch dniach poszukiwań odnalazł się zaginiony 12-latek. Uratowało go szczekanie Miśka. Chłopca szukała policja i wojsko, ale najbardziej pomógł jego własny pies - Misiu, rasy mieszanej. Zaalarmował mieszkańca Izdebek, który był w lesie. Potem do chłopca policjantów doprowadził pies tropiący.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na piątek 16 listopada

  Prognoza pogody na piątek 16 listopada

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1014 hPa.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 14 listopada

  Fakty z 14 listopada

  Do siedziby KNF najpierw wchodzi odwołany przewodniczący, a potem CBA. Opozycja nie ustaje w żądaniach powołania komisji śledczej. Powstaje również pytanie o to, kto stanie na czele tej najważniejszej instytucji finansowej. W programie powiemy również o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że nowelizacja ustawy znosząca limit składek na ZUS jest niezgodna z Konstytucją. Powiemy również o tym, jak cukrzyca potrafi zmienić życie i jak próbować jej uniknąć. Na "Fakty" TVN zaprasza Justyna Pochanke.

  czytaj więcej »
 • Agenci CBA w KNF. Czy afera wokół Chrzanowskiego dotyka premiera Morawieckiego?

  Agenci CBA w KNF. Czy afera wokół Chrzanowskiego dotyka premiera Morawieckiego?

  Agenci CBA wkraczają do Komisji Nadzoru Finansowego, minister Ziobro obiecuje stanowcze działania pod jego osobistym nadzorem, a opozycja twardo żąda komisji śledczej. W sprawie Amber Gold pytano o polityczny parasol, w aferze Rywina "o grupę trzymającą władzę". Przesłuchiwano premierów Tuska i Millera. Czy premier Morawiecki również jest gotów odpowiadać na pytania o skandal w jednej z najważniejszych instytucji finansowych?

  czytaj więcej »
 • Zamieszanie w KNF. Czy nasze oszczędności są w dobrych rękach?

  Zamieszanie w KNF. Czy nasze oszczędności są w dobrych rękach?

  Nagrana rozmowa byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego z właścicielem prywatnego banku to nie tylko biznes i polityka. To pytanie o wiarygodność instytucji, która ma chronić i kontrolować banki i pytanie o bezpieczeństwo pieniędzy, które w bankach trzymamy. Na czele Komisji Nadzoru Finansowego musi stanąć człowiek o nieposzlakowanej opinii i ponad politycznymi podziałami.

  czytaj więcej »
tvnpix