Fakty - oglądaj online

Druga twarz

Dwie twarze radnego: przykładny mąż i kat. Po 11 latach nękania żona mówi "dość"

Mąż-sadysta płacze i przeprasza - były już radny przed kamerą TVN24 wyznaje, że nic go nie tłumaczy i tłumaczy, że był prowokowany. Groził i wyzywał - teraz wezwie go prokurator. Jak mówi jego żona - jedno nagranie to tylko krótka chwila z jedenastoletniego piekła.

Jeden człowiek i dwie twarze: jedna przykładnego radnego i druga mężczyzny, który wyzywa i nęka swoją żonę. Były radny Bydgoszczy Rafał Piasecki tłumaczy się z nagrań, które upubliczniła jego żona Karolina.

- Wyszydzała z różnych rzeczy, które kupowałem dla niej, ale to był mój błąd ponieważ miłości się nie kupi poprzez rzeczy materialne - tak Piasecki tłumaczy swoje brutalne zachowania wobec żony.

"Nie była wdzięczna, a powinna"

- Nie traciłem ducha, że moja żona może kiedyś doceni mnie. Niestety to jest akt mojej rozpaczy. Dramatyczny, dramatyczny - dodaje łamiącym się głosem. Takie tłumaczenie ma usprawiedliwić wyzwiska i to, że żona "nie tańczyła jak chciał" na balu i za to, że "nie była wdzięczna, a powinna".

- Kupowałem jej najdroższe kosmetyki, ciuchy, bieliznę, do tej pory zresztą nosi i bardzo się z tego cieszy, bo chociaż coś może ma po mnie. Niech nosi jak najdłużej - mówi Rafał Piasecki.

Wytrzymała to jedenaście lat - tyle z relacji pani Karoliny trwało dręczenie. Kilka lat temu założyła tzw. niebieską kartę. Później bała się wzywać policji.

- Bałam, że będzie taka luka, że ja to zgłoszę, ale będę musiała wrócić do męża. On się dowie. Tak samo było z niebieską kartą, że on się dowiedział i było strasznie. To była straszna noc - tłumaczy Karolina Piasecka.

Bez zgłoszenia - będzie gorzej

Jednak zdaniem nadkomisarza Piotr Raźnego takie życie - w zawieszeniu i strachu przed zgłoszeniem sprawy na policję - tylko sprawę pogarsza. Gdy sprawca jest agresywny, policja może i powinna go zatrzymać. Komisarz radzi kobietom by jednak zakładały niebieskie karty, bo przydadzą się w sądzie - choć kartka to nie tarcza.

- Żaden dokument jeszcze nikogo nie powstrzymał - przyznaje nadkom. Piotr Raźny, ale podkreśla, że "może być uznany przez sąd jako dowód w sprawie".

Zastraszone wycofują zeznania

Policjant ubolewa, że zastraszone ofiary często wycofują zeznania. Boją się skutków, o których mówiła Grażyna Wolszczak w antyprzemocowej kampanii. - Kobiety nie zgłaszają, wstydzą się zwyczajnie - mówi aktorka Grażyna Wolszczak występująca w kampanii Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Pani Karolina  wstyd przełamała.  I już to nie ona przeprasza. - Ponad wszystko kocham żonę, kocham moje dzieci  (...) Przepraszam Cię Karolino - mówi Rafał Piasecki i zakłada fundację by, jak mówi, odkupić zło.

- Może się okaże że w Polsce nie jest jedna osoba, która tak upadła i będzie próbowała jakkolwiek dobrym to zło wynagrodzić, które rzekomo innym osobom zrobiła - mówi Piasecki. Warto powtórzyć: "rzekomo zrobiła". Mąż rzekomo skruszony.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 22 lipca

  Fakty z 22 lipca

  "Jędrek, jesteś wielki" - pisze Justyna Kowalczyk, a cały świat przeciera oczy ze zdumienia. Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. W programie także o Marszu Pamięci, który przeszedł ulicami Warszawy oraz o zmianach, jakie czekają kierowców, którzy będą chcieli parkować w centrach dużych miast. Na "Fakty" TVN zaprasza Diana Rudnik.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na poniedziałek 23 lipca

  Prognoza pogody na poniedziałek 23 lipca

  Na Nizinie Szczecińskiej, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpi przelotny deszcz i burze. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 21 lipca

  Fakty z 21 lipca

  Profesor Gersdorf przyznaje: sędziowie nie mają wojska; jak przyjdzie nowy pierwszy prezes SN, ona nic na to nie poradzi. Turyści nad Bałtykiem też zrezygnowani: jeśli pływania nie uniemożliwia im pogoda, to robią to sinice. Tymczasem polscy strażacy pomagają szwedzkim kolegom walczyć z pożarami lasów. Na "Fakty" TVN zaprasza Diana Rudnik.

  czytaj więcej »
 • Gersdorf: będę pierwszym prezesem na uchodźstwie

  Gersdorf: będę pierwszym prezesem na uchodźstwie

  - Sędziowie nie mają wojska; sędzia zawsze przegra z władzą; będę pierwszym prezesem na uchodźstwie - powiedziała na konferencji prasowej w Niemczech prof. Małgorzata Gersdorf. W Polsce do mety dojeżdża legislacyjne pendolino. W Senacie, jak w Sejmie, zapewne przeszkód nie będzie. Dla PiS zmiany w Sądzie Najwyższym to tylko kwestia czasu - i to najbliższego. Zmiany w ustawach o Sądzie Najwyższym, o ustroju sądów powszechnych, o Krajowej Radzie Sądownictwa i prokuraturze przewidują m.in. że Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN będzie wybierało i przedstawiało prezydentowi kandydatów na I Prezesa SN niezwłocznie po obsadzeniu 2/3 liczby stanowisk sędziów SN, a nie - tak jak obecnie głosi przepis - dopiero, gdy obsadzone są niemal wszystkie stanowiska.

  czytaj więcej »
tvnpix