Fakty - oglądaj online

Dla kogo sejmiki wojewódzkie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

33 procent badanych w najbliższą niedzielę zamierza głosować na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmików wojewódzkich - wynika z sondażu KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Na kandydatów Koalicji Obywatelskiej zamierza głosować 24 procent ankietowanych, a na kandydatów PSL - 7 procent.

ZOBACZ TAKŻE WARSZAWSKI SONDAŻ DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

W najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędą się wybory samorządowe. Polacy będą wybierali swoich radnych, burmistrzów, wójtów i prezydentów. W sondażu na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 respondenci usłyszeli pytanie: "Na kandydata której partii zamierza Pan (Pani) głosować w wyborach do sejmiku wojewódzkiego?"

Większość ankietowanych - 33 procent - wskazało na kandydata Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Na drugiej pozycji pod względem wskazań znalazł się Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, który wskazało 24 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, na którego kandydatów zamierza zagłosować 7 procent badanych.

Na dalszym miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem i Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy - kandydata tych trzech komitetów wskazało po 6 procent badanych.

Foto: tvn24.pl Dla kogo sejmiki wojewódzkie? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Pełne wyniki sondażu

Pytanie: Proszę powiedzieć, na kandydata której partii zamierza Pan(Pani) oddać głos w wyborach do sejmiku wojewódzkiego?

KW Prawo i Sprawiedliwość - 33 procent

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 24 procent

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 7 procent

KWW Kukiz'15 - 6 proc.

KKW SLD Lewica Razem - 6 proc.

KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 6 proc.

KWW Wolność w Samorządzie - 3 proc.

KW Wolni i Solidarni - 1 proc.

KW Razem - 1 proc.

KW Ruch Narodowy RP - 1 proc.

KW Partia Zieloni - 0 proc.

Inne komitety lokalne (łącznie) - 2 proc.

Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am) - 6 proc.

Odmowa odpowiedzi - 4 proc.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowany został przez Kantar Millward Brown SA w dniach 16-18 października 2018 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Wielkość próby wyniosła 1004 osoby.

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Autor: Krzysztof Skórzyński / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
LanaKo

komentarz ukryty - pokaż

No to już wiadomo, czemu taka nerwowość w szeregach pisu, jeżeli taki wynik powtórzy się w wyborach parlamentarnych pis traci władzę, a przecież wynik na skutek zużycia partii rządzącej będzie jeszcze gorszy. Jeżeli do tego spojrzy się na poparcie pisu w dużych miastach, wśród ludzi wykształconych, przedsiębiorców, to naprawdę rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    2
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   lastanetaarion
   lastanetaarion

   Ja na bezpartyjnych, bo z tego co popatrzyłem, to są ludzie z okolic, którzy są wyspecjalizowani w tym czym robią - przynajmniej ta osoba, na którą będę głosował. Na partyjniaka zagłosuje, jak własnoręcznie i na moich oczach pozamiata całą ulicę przy której mieszkam :D.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     dgen

     ludzie mądrzeją: w ostatnich wyborach PO i Nowoczesna miały łącznie 32 % poparcia. Jak widać połączenie i dodanie Nowackiej zadziałało w druga stronę.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Zasady forum
       Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

       Pozostałe informacje

       • Fakty z 17 stycznia

        Fakty z 17 stycznia

        Trumna z ciałem prezydenta Pawła Adamowicza została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Czy jego zabójstwu można było zapobiec? Matka sprawcy informowała policję, że jej syn może coś zrobić, a korespondencja krążyła między policją a zakładem karnym. W programie również o pierwszym ładunku medycznej marihuany, który trafił do Polski, gram ma kosztować 65 złotych,a pacjentów, którym jest potrzebna, są tysiące. Powiemy także o ofierze gwałtu, która mieszka kilka domów dalej od jednego z oskarżonych o jej gwałt. Sąd zdecydował się bowiem wypuścić podejrzanych. W programie również o akcie oskarżenia w sprawie organizacji "urodzin" Adolfa Hitlera w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

        czytaj więcej »
       • Gdańszczanie żegnają prezydenta Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności

        Gdańszczanie żegnają prezydenta Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności

        Podczas uroczystej sesji na Dworze Artusa wspominali i żegnali go przyjaciele, a podczas przemarszu ulicami miasta gdańszczanie. Trumna z ciałem prezydenta Pawła Adamowicza teraz wystawiona jest w Europejskim Centrum Solidarności. Do piątku do godziny 17:00 każdy może przyjść i osobiście pożegnać prezydenta Gdańska. Można wpisać się także do księgi kondolencyjnej. Przed wejściem do budynku powstała bardzo długa, kilkusetmetrowa kolejka. W piątek po 17:00 trumna zostanie przeniesiona do Bazyliki Mariackiej. Tam w sobotę odbędzie się pogrzeb.

        czytaj więcej »
       • Uczestnicy "urodzin Hitlera" usłyszeli zarzuty

        Uczestnicy "urodzin Hitlera" usłyszeli zarzuty

        W sądzie jest akt oskarżenia wobec kolejnych sześciu osób - to organizatorzy i uczestnicy "urodzin Hitlera", które pokazał "Superwizjer" TVN. Już wcześniej byli pod lupą prokuratury w podobnych sprawach. Teraz zarzuca im się propagowanie nazistowskiego ustroju państwa.

        czytaj więcej »
       • Prognoza pogody na piątek 18 stycznia

        Prognoza pogody na piątek 18 stycznia

        W piątek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na północnym zachodzie Polski bez opadów, na pozostałym obszarze kraju przelotne opady śniegu do 1-5 cm. Ślisko! Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Wybrzeżu i 1 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

        czytaj więcej »
       • Fakty z 16 stycznia

        Fakty z 16 stycznia

        Gdańskie władze podały harmonogram uroczystości związanych z pożegnaniem Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę. W programie także między innymi o dalszych losach brexitu, o ustawie budżetowej na przyszły rok, a także o trudnych warunkach pogodowych w górach. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

        czytaj więcej »
       • Podano plan uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska

        Podano plan uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska

        W czwartek po południu rozpocznie się pożegnanie Pawła Adamowicza - po specjalnej sesji Rady Miasta Gdańska trumna zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Pogrzeb rozpocznie się w sobotę od mszy w Bazylice Mariackiej. Rodzina zmarłego prosi, by nie kupować kwiatów, ale wesprzeć bliskie sercu prezydenta organizacje dobroczynne - WOŚP i hospicjum im. ks. Dutkiewicza.

        czytaj więcej »
       tvnpix