Fakty - oglądaj online

Samobójca spadł na nią i przerwał jej rdzeń. Teraz zawalczy o tytuł Miss Świata na wózku

Beata Jałocha to młoda trenerka fitness i fizjoterapeutka, która po tym, jak spadł na nią samobójca, musi poruszać się na wózku. Mimo to wciąż stara się żyć pełnią życia. Od czterech lat ma przerwany rdzeń kręgowy, ale jak mówi - wyzwania ją motywują. Dlatego chce walczyć o tytuł najpiękniejszej na świecie.

- Nie ma znaczenia to czy poruszasz się na wózku, czy jesteś zdrowa, czy może masz jakieś inne ograniczenia. Piękno jest w środku człowieka, nie na zewnątrz - mówi Beata Jałocha.

Teraz chce walczyć o tytuł Miss Świata na wózku. To ma być dla niej kolejne wyzwanie, które przywraca normalność w jej życiu. - Jeżeli masz odpowiednie nastawienie to jesteś w stanie zrobić wszystko - przekonuje. - Nagroda na pewno byłaby dla mnie ogromnym wyróżnieniem, ale przede wszystkim szansą, żeby mówić o niepełnosprawności w fajny sposób - dodaje.

4 lata temu - gdy Beata Jałocha szła do pracy -  spadł na nią skaczący z 7 piętra samobójca. W wyniku wypadku ma przerwany rdzeń kręgowy. Porusza się na wózku. Gdy musiała zrezygnować z dotychczasowego życia i pracy trenerki fitness przeszła załamanie. Dziś się nie poddaje i każdego dnia walczy.

Konkurs z przesłaniem

- Za tym idzie idea. Idea integracji osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi i myślę, że to dla niej jest kluczowe – mówi o starcie w konkursie piękności przyjaciółka Beaty, Kinga Kusion.

I taka idea stoi też za konkursami Miss na wózku. - Chcielibyśmy być inspiracją dla tych niektórych dziewczyn, które siedzą w domu i nie wychodzą. Żeby te misski z całego świata pokazały, że warto się aktywizować, że można żyć normalnie - tłumaczy Katarzyna Wojtaszek z fundacji "Jedyna taka", organizatora konkursu.

Kolejnym dowodem na to może być inna pasja pani Beaty - latanie szybowcami. - Emocjonalnie ten cały wypadek zostawiam na dole.Tam na górze tego nie czuję, bo muszę się skupiać na różnych zadaniach - mówi o swojej pasji Beata Jałocha.

Konkursy miss na wózku od kilku lat organizuje fundacja "Jedyna taka". W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczyć będą kobiety z całego świata.

Beata Jałocha w wyborach weźmie udział drugi raz. W 2014 roku została pierwszą wicemiss Polski. Wybory miss świata odbędą się 7 października.

Autor: Magda Łucyan / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix