Fakty - oglądaj online

 • Foto: tvn24 | Video: Maciej Knapik / Fakty TVN
 • Sejm poparł budowę muru na granicy z Białorusią bez przetargu
 • Dla PiS stanowiska w spółkach Skarbu Państwa to "ich prawa nabyte". Stąd złagodzenie ustawy Kukiz'15

Poseł PiS do przedstawicieli RPO w TK: zostaniecie rozliczeni. "Odebrałem to jako groźbę"

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk po zakończeniu rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym 7 października miał podejść do przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich i powiedzieć, że "wykonują złą robotę", a "ich czyny zostaną rozliczone". - Odebrałem to jako rodzaj groźby - przyznał w piątek na antenie TVN24 zastępca rzecznika praw obywatelskich Maciej Taborowski.

O tym, co się działo po zakończeniu rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym dotyczącej zgodności niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej z polską konstytucją, opowiedział w TVN24 zastępca rzecznika praw obywatelskich Maciej Taborowski.

- Przedstawiciel Sejmu pan poseł Mularczyk podszedł do nas, jakby nie wyszedł z roli, jeżeli chodzi o postępowanie przed Trybunałem, i mówił, że wykonujemy złą robotę, że anarchizujemy polski porządek prawny - relacjonował Taborowski.

Zastępca RPO prezentował przed Trybunałem Konstytucyjnym takie stanowisko, które posłowi Arkadiuszowi Mularczykowi się nie spodobało. - Ja to odebrałem jako rodzaj groźby, powiedział, że my zostaniemy rozliczeni, czy to, co robimy, zostanie w jakiś sposób rozliczone - wspominał Taborowski.

Postanowiliśmy osobiście o komentarz poprosić posła Andrzeja Mularczyka. Odpowiedział SMS-sem, że napisał na ten temat w serwisie Twitter. "Wszyscy, którzy szkodzą Polsce, będą rozliczeni przez Naród i Historię" - taki zamieścił wpis.

Foto: Twitter@arekmularczyk Wpis posła Arkadiusza Mularczyka

Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" uważa, że zachowanie posła Mularczyka to chamstwo i buta.

Skandale z udziałem posła Mularczyka

Politycy opozycji bezlitośnie przypominają skandal z wypłacaniem diet w Krajowej Radzie Sądownictwa, czy sprawę reparacji niemieckich, o których Arkadiusz Mularczyk mówi, ale bez efektów.

- Myślę, że jeżeli ktoś ma się bać, to pan Mularczyk. Przede wszystkim swoich kłamstw związanych z reparacjami, a po drugie tego, że będąc członkiem neo-KRS, wyciągał dziesiątki tysięcy złotych za udział w fikcyjnych, wirtualnych komisjach - skomentował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba.

- Przyjdzie czas na polityków PiS, żeby ich wszystkich z tego rozliczyć - ocenił Dariusz Joński, również poseł Koalicji Obywatelskiej.

Zależny Trybunał Konstytucyjny

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 61 procent Polaków uważa, że obecnie Trybunał Konstytucyjny jest organem zależnym od decyzji i działań innych instytucji. 20 procent Polaków jest zdania, że TK jest instytucją niezależną.

Co Polacy sądzą o Trybunale Konstytucyjnym? - zobacz wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24

- Trybunał Konstytucyjny jest organem czysto atrapowym, momentami groteskowym i marionetkowym, podległym całkowicie partii rządzącej - uważa adwokat Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy "Wolne Sądy".

Odmiennego zdania jest jednak poseł Solidarnej Polski i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Wójcik. - Trybunał nie jest w żadnym razie zależny od władzy. To jest tylko narracja opozycji - zaznaczył polityk.

Jednak orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji czy Traktatu o Unii Europejskiej, które wyprowadziły na ulice tysiące protestujących, są po myśli władzy.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Fakty z 27 maja

  Fakty z 27 maja

  Sejm opowiedział się za likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN - przepisy prezydenckiej ustawy przewidują zastąpienie jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. W programie powiemy również o sytuacji na froncie w Ukrainie, o zastrzeżeniach NBP do rządowego planu pomocy dla kredytobiorców, a także o obietnicy ministra Jacka Sasina. Na "Fakty" TVN zaprasza Diana Rudnik.

  czytaj więcej »
 • "To się wymyka matematycznym regułom, że zero może tyle kosztować"

  "To się wymyka matematycznym regułom, że zero może tyle kosztować"

  Sejmowa debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry wywołała duże emocje. Broniący polityka posłowie nie szczędzili obraźliwych komentarzy pod adresem opozycji. Pod adresem ministra Ziobry też padły gorzkie słowa. - To się wymyka matematycznym regułom, że zero może tyle kosztować - powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

  czytaj więcej »
 • Walczyła przeciwko Niemcom i komunistom. Dziś przeciwko niej są ludzie Ziobry

  Walczyła przeciwko Niemcom i komunistom. Dziś przeciwko niej są ludzie Ziobry

  Bohaterka Powstania Warszawskiego Anna Jakubowska pseudonim "Paulinka" przeżyła piekło stalinowskiego więzienia, za co sąd przyznał jej dziewięć milionów złotych zadośćuczynienia. Jednak rzecznik dyscyplinarny sędziów Piotr Schab chce zmniejszyć zadośćuczynienie o dwie trzecie. Prokuratura z kolei uważa, że "Paulince" nie należą się żadne pieniądze. Tymczasem pani Jakubowska chce zabezpieczyć byt swojego niepełnosprawnego syna.

  czytaj więcej »
 • Prognoza pogody na sobotę 28 maja

  Prognoza pogody na sobotę 28 maja

  W sobotę w przeważającej części Polski zachmurzenie duże, tylko w pasie południowym umiarkowane. Przelotne opady deszczu do 5-10 mm w północnej części kraju, 1-5 mm na południu, jedynie na Podkarpaciu bez opadów. Na Mazurach i Podlasiu lokalnie pojawią się burze z opadem do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 50-70 km/h.

  czytaj więcej »
 • Fakty z 26 maja

  Fakty z 26 maja

  Sejm w czwartek zajmował się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W programie powiemy również o strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie, o walkach na wschodzie Ukrainy, o cenach paliw w Polsce, a także o ogołoceniu drzew na miejskim targowisku w Radzyniu Podlaskim. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

  czytaj więcej »
 • Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry w Sejmie

  Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry w Sejmie

  Na czwartkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka minister Zbigniew Ziobro bronił się przed odwołaniem. Ministra wspierali posłowie Solidarnej Polski i przedstawiciele resortu sprawiedliwości, a on sam atakował "fatalną i totalną opozycję". Zrzucił na nią odpowiedzialność za blokowanie unijnych pieniędzy dla Polski. Później dyskusja nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ziobry przeniosła się na salę plenarną.

  czytaj więcej »
tvnpix