Fakty - oglądaj online

Taśmowe interpelacje Andruszkiewicza. Wycofał jedną, by nie musieć na nią odpowiadać

Polityczna wymiana zdań szybka jak ping-pong. Z jednej strony poseł mnożący pytania, a z drugiej minister, który czasu marnować nie lubi i na każde z pytań odpowiada jednym słowem. Najzabawniejsze w tej historii jest to, że obaj są teraz w jednym rządzie.

Dwa słowa odpowiedzi na interpelację Andruszkiewicza

W dosłownie dwóch słowach szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski...

Minister Ardanowski - zdaje się - nie ceni swojego młodego kolegi z rządu, Adama Andruszkiewicza, a poziom jego pytań porównuje do poziomu szkoły podstawowej.

Na poselską interpelację Andruszkiewicza, który zapytał jak wygląda podsumowanie rocznych prac ministerstwa, Ardanowski odpowiedział jednym słowem - "znakomicie". Na pytanie, które z prac są priorytetowe odpowiedział - wszystkie.

Zdawkowe dwa słowa są niewiele warte, ale tak samo, jak niewiele warte są same pytania Andruszkiewicza - mówią politycy PiS.

- Tylko służą statystykom wyborczym. Posłowie chcieliby na przykład mieć najwięcej wystąpień w Sejmie i tym się pochwalić przed swoimi wyborcami, albo mieć najwięcej interpelacji - tłumaczy Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Taśmowe interpelacje

Minister określił obowiązki Andruszkiewicza

Wiadomo, jakie zadania w Ministerstwie Cyfryzacji będzie miał wiceminister Adam Andruszkiewicz....

Marszałek Terlecki może mieć rację, bo poseł Andruszkiewicz pisał interpelacje taśmowo. Prawie 900, na każdy temat. Ich ilością chwali się w życiorysie, ale o ich jakości milczy.

Przykładem niech tu będzie interpelacja w sprawie nazw pociągów, że pociągi o nazwie Świętopełk i Dionizos mogą promować okultyzm.

Pasażerowie uważają, że takie zapytania "to pierdoły". Podobnie chyba myśli też minister Ardanowski. Oprócz okultyzmu w PKP Andruszkiewicza interesowała między innymi armia - ćwiczenia i umundurowanie.

W sprawie interpelacji ciekawe są daty. Andruszkiewicz jako poseł wysyłał taśmowo identyczne pytania jak te wysłane do Ministerstwa Rolnictwa do wielu ministerstw z datą 21 grudnia. Tydzień później sam został wiceministrem cyfryzacji, czyli jednym z adresatów własnych zapytań.

Interpelację skasował, by nie musieć na nią samemu odpowiadać.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Baron zum Beispiel
Baron zum Beispiel

powinien sobie sam zadawać pytania - będzie wtedy miał huk roboty ;) minister powinien być ciągle zajęty, nie myśli wtedy o głupotach

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Fakty z 23 października

    Fakty z 23 października

    PiS zgłosiło protesty co do wyborów w 6 okręgach do Senatu. Jak rządząca partia to uzasadnia? - Zakładamy, że jeżeli doszło do jakichś omyłek, to raczej dochodziło na rzecz kandydata przegranego, a nie wygranego - tłumaczy Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. W programie także o makabrycznym odkryciu w Wielkiej Brytanii, o wyroku NSA w sprawie monitoringu sprzed Sejmu, a także o szkoleniu dla nowo wybranych posłów. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

    czytaj więcej »
   • NSA: nagrania sprzed Sejmu powinny zostać ujawnione. "Zobaczymy, co teraz zrobi kancelaria"

    NSA: nagrania sprzed Sejmu powinny zostać ujawnione. "Zobaczymy, co teraz zrobi kancelaria"

    Jest kolejny wyrok NSA, ale nie wiadomo, czy zostanie wykonany. Nagrania z monitoringu sprzed Sejmu z grudnia 2016 roku sędziowie uznali za informację publiczną i pozwolili je ujawnić. Przed Sejmem były wtedy tysiące protestujących, niektórzy zostali zatrzymani i skazani za "niestosowanie się do zaleceń policji" i blokowane wyjazdu polityków z budynku. Ci, którzy wtedy protestowali, nie mają nic przeciwko ujawnieniu nagrań, wręcz przeciwnie, zależy im na tym. Obiekcje ma kancelaria Sejmu.

    czytaj więcej »
   • Konsekwencje dla policjantów po zabójstwie Kristiny

    Konsekwencje dla policjantów po zabójstwie Kristiny

    To była nieodwzajemniona miłość - mężczyzna nachodził młodą kobietę, wysyłał SMS-y i groził. 26-letnia Kristina szukała pomocy na policji, ale bez skutku. Została zastrzelona w pracy, jej prześladowca też zginął. Prowadzone postępowania wyjaśniające i dyscyplinarne kończą się dymisjami.

    czytaj więcej »
   • Prognoza pogody na czwartek 24 października

    Prognoza pogody na czwartek 24 października

    W czwartek po porannych mgłach wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Podlasiu do 25 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Warszawie 1000 hPa. 

    czytaj więcej »
   • Fakty z 22 października

    Fakty z 22 października

    Zarówno PiS, jak i Koalicja Obywatelska złożyły protesty wyborcze. Co dalej? Jak może wyglądać ewentualne ponowne liczenie głosów? W programie powiemy także o tym, kto może zostać marszałkiem Senatu, oraz o milczącym proteście warszawiaków na przejściu dla pieszych przy ulicy Sokratesa, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego. Na "Fakty" TVN zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

    czytaj więcej »
   • Już nie tylko PiS, Koalicja Obywatelska też składa protesty wyborcze

    Już nie tylko PiS, Koalicja Obywatelska też składa protesty wyborcze

    Kto i gdzie będzie ponownie liczył głosy oddane na senatorów? Czy będą przy tym obserwatorzy opozycji, a może nawet będzie międzynarodowa kontrola? Coraz więcej jest pytań po tym, jak PiS zawnioskował ponowne przeliczenie głosów w 6 okręgach w wyborach do Senatu. Koalicja Obywatelska też złożyła protesty wyborcze. Dotyczą one między innymi błędnych logo partii.

    czytaj więcej »
   tvnpix