Najnowsze

Najnowsze

Od zgłoszenia do sobotniego finału. 10 dni poszukiwań Dawida

10 dni temu ojciec zabrał Dawida od mamy na wspólne popołudnie. SMS-em zagroził żonie, że dziecka już nigdy nie zobaczy. Rzucił się pod pociąg, a po chłopcu ślad zaginął. Przez 10 dni wszyscy wierzyli, że Dawid żyje. To były jedne z największych poszukiwań w historii policji.

Petardy, kamienie i spalona flaga. Pierwsza parada równości w Białymstoku

Z jednej strony parada równości w otoczeniu policji i z helikopterem na niebie, a z drugiej strony pseudokibice z całej Polski, którzy zjednoczyli się w sprzeciwie wobec przemarszu przez Białystok. Na pierwszym tego rodzaju wydarzeniu w tym mieście nie zabrakło negatywnych emocji, wulgarnych okrzyków i palenia flagi LGBT. Hasło parady brzmiało "Białystok domem dla wszystkich".

Protest koło kopalni. Policja wylegitymowała około 90 osób

W Kryszkowicach w Wielkopolsce policja wylegitymowała w sobotę około 90 osób, uczestników protestu przeciwko ekspansji odkrywek węgla brunatnego. Policja podała, że protestujący próbowali wedrzeć się na teren kopalni. Ekolodzy mówią, że policja użyła gazu i pałek.

"Najgorsza z możliwych informacji"

Gdy ginie dziecko, w poszukiwania angażują się wszyscy, choćby emocjonalnie. Tak było przez ostatnich 10 dni. 5-letniego chłopczyka, Dawida, szukano z nadzieją, że ojciec nie zrobił mu krzywdy. W sobotę policja przekazała najgorszą z możliwych informacji - znaleźli ciało, które z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością należało do Dawida.

Prognoza pogody na niedzielę 21 lipca

W niedzielę przelotny deszcz i burze. Temperatura maksymalna od 26 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Ciśnienie waha się, w południe 1002 hPa.

Policja odnalazła ciało dziecka. "Trzymano się swojego kursu"

- Policjantom należą się olbrzymie podziękowania i wyrazy podziwu - mówił w "Faktach po Południu" TVN24 Paweł Moczydłowski, kryminolog i były szef Służby Więziennej, komentując sobotnią informację policji o odnalezieniu ciała dziecka - Trzymano się swojego kursu, nie bacząc różne powodzenia lub niepowodzenia - wskazał na przyczynę sukcesu funkcjonariuszy.

"Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie to taki tragiczny finał"

- Chwała policji, że doprowadziła do wykrycia ciała dziecka - powiedział w "Faktach po Południu" TVN24 psychiatra i biegły sądowy Jerzy Pobocha, komentując fakt, że funkcjonariusze odnaleźli po 10-dniowych poszukiwaniach ciało 5-letniego Dawida. - Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie to taki tragiczny finał - ocenił ekspert. Jego zdaniem ojciec Dawida "działał w sposób niezwykle planowy i skuteczny".

Latanie coraz bardziej szkodzi klimatowi. Branżę czeka rewolucja?

Branża lotnicza odpowiada za coraz większą emisję gazów cieplarnianych. Wszystko dlatego, że coraz więcej jest lotów. Z tego powodu w Szwecji ukuto nawet słowo na uczucie wstydu towarzyszące lataniu. Jak poprawić sytuację? Są różne pomysły - od słonej opłaty klimatycznej doliczanej do każdego biletu lotniczego po zastosowanie na szeroką skalę samolotów elektrycznych.

"Gigantyczna afirmacja technologii, potęgi amerykańskiej"

Mija 50 lat od misji Apollo 11 i pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. To był wielki sukces Amerykanów i druzgocący cios dla Związku Radzieckiego. Nokaut w zimnowojennej rywalizacji. Nokaut, który z przyjemnością oglądano wtedy na żywo w Polsce, jako jedynym kraju za żelazną kurtyną. Leonid Breżniew miał zrugować Władysława Gomułkę za transmisję tego wydarzenia w polskiej telewizji. To, że w Polsce transmitowano lądowanie na Księżycu, zostało też pilnie odnotowane przez amerykańskiego ambasadora w Warszawie. Reportaż "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Gazeta promuje naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". Ambasador USA "rozczarowana i zaniepokojona"

W środę "Gazeta Polska" zapowiedziała dystrybucję wraz z tygodnikiem naklejek z napisem "Strefa Wolna od LGBT". Będzie na nich widniał przekreślony tęczowy symbol, nawiązujący do flagi ruchu LGBT. Naklejki skrytykowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, zaznaczając, że jest rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promocji nienawiści i nietolerancji. - To nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską. Myślę, że to niepotrzebna wypowiedź - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Pieska podróż pociągiem. "Pojechał do ukochanej"

Nietypowa historia psa, która zakończyła się happy endem. Zwierzak uciekł z domu i wsiadł do pociągu w Rzeszowie. W Krakowie został wysadzony i trafił do schroniska. Jak mówią właściciele - pies jechał do swojej "ukochanej" do Gdańska.

Prognoza pogody na sobotę 20 lipca

W sobotę we wschodniej części kraju wystąpi przelotny deszcz i burze. Na pozostałym obszarze Polski pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie.

Szczecin testuje "yellow boxy"

W Szczecinie pojawiły się tak zwane yellow boxy. To pomysł rodem z Londynu, żeby kierowcy nie blokowali skrzyżowań, kiedy nie ma miejsca, żeby z nich zjechać. Obszary zamalowane żółtą kratką wyznaczają część skrzyżowania, gdzie zatrzymanie pojazdu sparaliżuje ruch. Ta informacja ma ostrzegać kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie i sprawić, by upewnili się, czy mają jak zjechać. Obiekcje do pilotażowego programu ma Ministerstwo Infrastruktury, które twierdzi, że władze Szczecina powinny najpierw uzyskać zgodę działającej przy Ministerstwie Infrastruktury Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wyszedł z więzienia, potrącił policjanta. Policja zatrzymała 21-latka

Mężczyzna podejrzewany o potrącenie we Wrocławiu interweniującego funkcjonariusza został zatrzymany przez policję. To 21-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska, który był wcześniej karany za kradzieże. Niedawno opuścił zakład karny. Teraz - za czynną napaść na policjanta - grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Szybkie radiowozy, motocykle i "tajna broń". Policja idzie na wojnę z piratami

Policyjne specgrupy SPEED od piątku wyjeżdżają na drogi województw łódzkiego i dolnośląskiego. W ich skład wchodzą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale również policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością. Ich zadaniem będzie walka z kierowcami, którzy przekraczają prędkość, są agresywni na drodze i biorą udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. Specgrupy mają do dyspozycji bardzo szybkie radiowozy.

"Rozwiązanie Koalicji Europejskiej jest prostym komunikatem"

Nie będzie wielkiego zjednoczenia opozycji. Już wiadomo, że w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu wystartują trzy bloki opozycyjne. Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywą Polska, blok Lewica z SLD, Wiosną i Partią Razem, a także blok PSL i wszelkich formacji, które z PSL-em będą chciały wspólnie startować.

Pojechali pod prąd korytarzem życia. "Bezmyślne zachowanie. Brakuje słów"

W środę na drodze ekspresowej S7 między Nowym Dworem Gdańskim a Gdańskiem zderzyły się trzy pojazdy. Jedna z ciężarówek przewróciła się, blokując drogę. Większość kierowców umożliwiła karetce dojazd do rannych, ale niektórzy postanowili sami skorzystać z korytarza życia. Zawrócili i pojechali pod prąd. Polscy kierowcy często nie potrafią utworzyć korytarza życia. Eksperci zwracają uwagę na potrzebę zaostrzenia prawa. Nad nowelizacją Kodeksu drogowego pracuje już Ministerstwo Infrastruktury.

Wciąż trwają poszukiwania Dawida. "Cały czas informacje są weryfikowane"

To już dziewiąta doba poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego. Wstępne sprawozdania z badań śladów zabezpieczonych w skodzie ojca Dawida już są, ale śledczy nie informują, co z nich wynika. Czekają na ostateczne opracowanie. Eksperci z zabezpieczonych śladów próbują odizolować materiał DNA i ustalić, od kogo pochodzi. To może pomóc w odpowiedzi na pytania, czy ojciec Dawida jechał samochodem tylko z synem, czy nie było tam kogoś jeszcze, i czy w aucie doszło do przestępstwa.