Anita Werner - biogram


Anita Werner urodziła się w 1978 roku w Łodzi. Jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Zanim została dziennikarką, zagrała w kilku filmach, między innymi w "Słodko-gorzkim" Władysława Pasikowskiego. 

Z TVN24 jest związana od początku istnienia stacji, czyli od 2001 roku. Początkowo pracowała jako reporterka i prowadząca programy informacyjne. Zrealizowała serię autorskich programów "Dama Pik", których bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury oraz "Tokio. Cena sukcesu", w których rozmawiała ze znanymi sportowcami przed igrzyskami w Tokio.

Jest również autorką filmu dokumentalnego "Miss więzienia", który zrealizowała z Jowitą Baraniecką dla TVN Style, a także współautorką filmu "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku" .

Anita Werner na swoim koncie ma również publikacje książkowe: zbiór wywiadów "Dwa Ognie", które przeprowadziła razem z Pawłem Siennickim, zbiór reportaży "Dama Pik", wywiad z Włodzimierzem Cimoszewiczem "Nieoficjalnie" oraz reportaż "Mecz to tylko pretekst. Futbol, wojna, polityka", którego współautorem jest Michał Kołodziejczyk.

Jest laureatką trzech Wiktorów (2003, 2009, 2010), a także trzech nagród studenckich w plebiscycie MediaTory (TORpeda 2009; InicjaTOR 2010 i 2016). W 2010, 2017 i 2018 roku nagrodzona Telekamerą "Tele Tygodnia". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom nagrody. W 2022 roku została uhonorowana Telekamerą w kategorii "Prezenter informacji 25-lecia". W 2009 i 2010 roku była nominowana do tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press.

Za film "Miss więzienia" otrzymała w 2017 roku nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego za rok 2016. Film "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku" został nagrodzony Srebrnymi Delfinami podczas Cannes Corporate Media & TV Awards 2021 w kategorii "Documentaries and Reports: Ethnology & Sociology".

Zobacz programy i rozmowy prowadzone przez Anitę Werner w TVN24 GO

Pozostałe wiadomości

W Ukrainie rozpoczęły się pierwsze od lat prace związane z ekshumacją ofiar rzezi wołyńskiej. To efekt zabiegów polskiej dyplomacji. Chodzi o prawdę historyczną i godny pochówek.

W Ukrainie, w Puźnikach, rozpoczęły się prace przed ekshumacją ofiar rzezi wołyńskiej

W Ukrainie, w Puźnikach, rozpoczęły się prace przed ekshumacją ofiar rzezi wołyńskiej

Źródło:
Fakty TVN

Ministerstwo Kultury wzywa ojca Tadeusza Rydzyka, by albo zwrócił 210 milinów złotych, albo przekazał państwu prywatną działkę w Toruniu, na której za państwowe pieniądze zbudował Muzeum Pamięć i Tożsamość. Pieniądze przyznał Fundacji Lux Veritatis poprzedni minister kultury. Jego następczyni uznała, że wydawanie milionów na budowę na prywatnej działce to niegospodarność. Dlatego grozi sądem.

Ministerstwo Kultury domaga się od fundacji ojca Rydzyka zwrotu 210 milionów złotych albo działki

Ministerstwo Kultury domaga się od fundacji ojca Rydzyka zwrotu 210 milionów złotych albo działki

Źródło:
Fakty TVN

Badania przesiewowe w Polsce są coraz bardziej popularne - na przykład w kierunku wykrywania nowotworów piersi, szyjki macicy czy prostaty. Są też badania, o których prawie nikt nie wie, że można się na nie zgłosić, albo nawet przetestować się samemu - dotyczą problemów psychicznych.

Obecne czasy nie sprzyjają zdrowiu psychicznemu. Dlatego warto badać się pod tym kątem

Obecne czasy nie sprzyjają zdrowiu psychicznemu. Dlatego warto badać się pod tym kątem

Źródło:
Fakty TVN

Ministerstwo Obrony Narodowej wróciło z projektem dobrowolnych i bezpłatnych szkoleń wojskowych "Trenuj z wojskiem". W sobotę ochotnicy ćwiczyli w różnych jednostkach w kraju, w tym w Opolu i we Wrocławiu. Zainteresowanie było tak duże, że potrzebna była lista rezerwowa.

"Trenuj z wojskiem". Chętnych na szkolenia wojskowe jest więcej niż miejsc. Także kobiety są zainteresowane

"Trenuj z wojskiem". Chętnych na szkolenia wojskowe jest więcej niż miejsc. Także kobiety są zainteresowane

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Marcin Romanowski został pozbawiony uposażenia posła po ucieczce na Węgry. Teraz ma nową pracę. Postawiono go na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności. To znak, że premier Węgier Viktor Orban nie tylko udzielił azylu posłowi PiS, ale chce go wykorzystać. Polscy politycy komentują tę sytuację. Piotr Kaleta, również poseł PiS zasugerował nawet, że były wiceminister sprawiedliwości może utworzyć polski rząd na uchodźstwie. Politycy koalicji rządzącej uważają, że premier Węgier wykorzystuje Marcina Romanowskiego do swoich celów.

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Poseł PiS: Marcin Romanowski być może będzie tworzył polski rząd na uchodźstwie

Źródło:
Fakty TVN

Przez ostatnie półtora roku papież Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy. Zapewniał o swojej modlitwie i błogosławił wiernych. Potępiał izraelskie ataki, a jednocześnie krytykował antysemityzm i wzywał do uwolnienia porwanych przez Hamas zakładników. W czasie homilii wielkanocnej po raz ostatni wezwał do pełnego zawieszenia broni.

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek 21 kwietnia. Wierni wspominają jego skromność i to, jak blisko był z ludźmi, jak nigdy nie odwracał wzroku, szczególnie od tych najbiedniejszych. Od Watykanu po Argentynę i Australię.

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS