Ludzie faktów

Robert Jałocha

Od 2010 roku reporter TVN24 w Katowicach, a od czerwca 2015 roku reporter Faktów TVN. Wcześniej pracował w TVP, gdzie był reporterem i prezenterem Aktualności, przygotowywał relacje dla Wiadomości TVP1. Studiował Politykę Społeczną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak każdy reporter na Śląsku bardzo dobrze wie, co to „gruba”. Pod ziemią w kopalni był kilkadziesiąt razy. Jeden z najważniejszych dla niego zjazdów miał miejsce w 2015 roku. Wtedy wraz z operatorem dotarli do miejsca, gdzie kilka tygodni wcześniej doszło do potężnego wstrząsu. Zawał uwięził dwóch górników, ich poszukiwania trwały ponad dwa miesiące. Po raz pierwszy ekipa telewizyjna mogła na żywo zobaczyć, jak wygląda akcja ratownicza 1000 metrów pod ziemią.

Lubi tematy lotnicze; wie, co znaczy chodzić po skrzydle Boeinga 737 i wchodzić po drabinie do kokpitu potężnego Rusłana. Przejmował stery, latając z Sebastianem Kawą nad Tatrami i zamykał oczy, gdy najlepsi paralotniarze na świecie udowadniali, że nie są gorsi od pilotów F16.

Relacjonował wiele ważnych lub dramatycznych wydarzeń, m.in. trzęsienie ziemi w L'aquili, Szczyt G8 we Włoszech, wizytę Baracka Obamy w Watykanie, wypadek Robert Kubicy w rajdzie Ronde di Andora, kanonizację Jana Pawła II oraz wydarzenia na Ukrainie, gdzie spędził prawie trzy miesiące – na Majdanie oraz na wschodzie w okolicach Mariupola.

Ma syna Antosia. Biega, chodzi po górach i jeździ konno.

Najnowsze materiały Roberta Jałochy:

Walka o powrót do formy Tomasza Brzeskiego. "Ta myśl, że wróci do sportu, pcha go do przodu"
Wideo: Robert Jałocha/Fakty Online Walka o powrót do formy Tomasza Brzeskiego. "Ta myśl, że wróci do sportu, pcha go do przodu"

26.09.2017 | 14-latek przyłapany na podrabianiu pieniędzy
Wideo: Robert Jałocha/Fakty TVN 26.09.2017 | 14-latek przyłapany na podrabianiu pieniędzy

25.09.2017 | Kolejna kontuzja Arkadiusza Milika. Czy wróci do formy na mundial w Rosji?
Wideo: Robert Jałocha/Fakty TVN 25.09.2017 | Kolejna kontuzja Arkadiusza Milika. Czy wróci do formy na mundial w Rosji?

24.09.2017 | Pojazdy nie muszą mieć badań, kierowcy specjalnych uprawnień. Czy wrocławskie meleksy są bezpieczne?
Wideo: Robert Jałocha/Fakty TVN 24.09.2017 | Pojazdy nie muszą mieć badań, kierowcy specjalnych uprawnień. Czy wrocławskie meleksy są bezpieczne?

23.09.2017 | Tomasz Brzeski wygrał walkę o życie, teraz walczy o powrót do formy
Wideo: Robert Jałocha/Fakty TVN 23.09.2017 | Tomasz Brzeski wygrał walkę o życie, teraz walczy o powrót do formy

22.09.2017 | Jest ciężko chory, nie może być uznany za niepełnosprawnego. Skończyły się pieniądze na orzeczenia
Wideo: Rober Jałocha/Fakty TVN 22.09.2017 | Jest ciężko chory, nie może być uznany za niepełnosprawnego. Skończyły się pieniądze na orzeczenia

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

tvnpix