Ludzie faktów

Robert Jałocha

Od 2010 roku reporter TVN24 w Katowicach, a od czerwca 2015 roku reporter Faktów TVN. Wcześniej pracował w TVP, gdzie był reporterem i prezenterem Aktualności, przygotowywał relacje dla Wiadomości TVP1. Studiował Politykę Społeczną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak każdy reporter na Śląsku bardzo dobrze wie, co to „gruba”. Pod ziemią w kopalni był kilkadziesiąt razy. Jeden z najważniejszych dla niego zjazdów miał miejsce w 2015 roku. Wtedy wraz z operatorem dotarli do miejsca, gdzie kilka tygodni wcześniej doszło do potężnego wstrząsu. Zawał uwięził dwóch górników, ich poszukiwania trwały ponad dwa miesiące. Po raz pierwszy ekipa telewizyjna mogła na żywo zobaczyć, jak wygląda akcja ratownicza 1000 metrów pod ziemią.

Lubi tematy lotnicze; wie, co znaczy chodzić po skrzydle Boeinga 737 i wchodzić po drabinie do kokpitu potężnego Rusłana. Przejmował stery, latając z Sebastianem Kawą nad Tatrami i zamykał oczy, gdy najlepsi paralotniarze na świecie udowadniali, że nie są gorsi od pilotów F16.

Relacjonował wiele ważnych lub dramatycznych wydarzeń, m.in. trzęsienie ziemi w L'aquili, Szczyt G8 we Włoszech, wizytę Baracka Obamy w Watykanie, wypadek Robert Kubicy w rajdzie Ronde di Andora, kanonizację Jana Pawła II oraz wydarzenia na Ukrainie, gdzie spędził prawie trzy miesiące – na Majdanie oraz na wschodzie w okolicach Mariupola.

Ma syna Antosia. Biega, chodzi po górach i jeździ konno.

Najnowsze materiały Roberta Jałochy:

18.10 | Bieg przez góry w Utah. Wygrał jedyny startujący Polak
Wideo: Robert Jałocha / Fakty TVN 18.10 | Bieg przez góry w Utah. Wygrał jedyny startujący Polak

10.10.2018 | Zostawili bezdomnego na chłodzie. Sąd skazał policjantów
Wideo: Robert Jałocha / Fakty TVN 10.10.2018 | Zostawili bezdomnego na chłodzie. Sąd skazał policjantów

08.10.2018 | Napaść na uczestników Marszu Równości. Policja zabezpieczyła monitoring
Wideo: Robert Jałocha / Fakty TVN 08.10.2018 | Napaść na uczestników Marszu Równości. Policja zabezpieczyła monitoring

07.10.2018 | "Ręce precz od dzieci". Ludzie wyszli na ulice, biskup przeprasza za "ciężkie grzechy"
Wideo: Robert Jałocha / Fakty TVN 07.10.2018 | "Ręce precz od dzieci". Ludzie wyszli na ulice, biskup przeprasza za "ciężkie grzechy"

06.10.2018 | Bliźniaczka zawsze ruszy z pomocą, ale to za mało. Tosia potrzebuje operacji
Wideo: Robert Jałocha / Fakty TVN 06.10.2018 | Bliźniaczka zawsze ruszy z pomocą, ale to za mało. Tosia potrzebuje operacji

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

tvnpix