Ludzie faktów

Renata Kijowska

Reporterka Faktów TVN w Krakowie. W redakcji od 2001 roku. Najbardziej interesuje ją tematyka społeczna. Wyjątkowo wyczulona na krzywdę ludzi i zwierząt.

Renata Kijowska – dumna absolwentka krakowskiego Nowodworka. Studiowała nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz na Uniwersytecie Poczdamskim (w ramach programu Deutscher Akademischer Austauschdienst). Pracę w mediach zaczynała w redakcji Kroniki Krakowskiej - programu informacyjnego TVP Kraków. Później była korespondentką Radia Plus i Telewizji Puls. Publikowała m. in. w Tygodniku Powszechnym i Podróżach. Przez kilka lat prowadziła wykłady z dziennikarstwa dla studentów Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Mama dwóch chłopców. Czas wolny poświęca na chodzenie po górach oraz czytanie książek - najchętniej z gatunku literatury faktu. Biegle zna język niemiecki, doskonali znajomość języka hiszpańskiego.

Najnowsze materiały Renaty Kijowskiej:

16.10.2019 | Ratownicy znieśli z gór 90-kilogramowego mastifa
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 16.10.2019 | Ratownicy znieśli z gór 90-kilogramowego mastifa

09.10.2019 | Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Nie można dotrzeć do ciał dwóch saperów
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 09.10.2019 | Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Nie można dotrzeć do ciał dwóch saperów

06.10.2019 | Pięć słoni ruszyło ratować małego słonika. To historia bez happy endu
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 06.10.2019 | Pięć słoni ruszyło ratować małego słonika. To historia bez happy endu

05.10.2019 | "Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopiance
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 05.10.2019 | "Masakra", "jest gorzej niż było". Kierowcy o korkach na nowej zakopiance

02.10.2019 | Oddychamy plastikiem. "Znaleźliśmy go tak dużo i tak łatwo"
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 02.10.2019 | Oddychamy plastikiem. "Znaleźliśmy go tak dużo i tak łatwo"

30.09.2019 | Konflikt w szpitalu w Bielsku-Białej. Anestezjolodzy złożyli wypowiedzenia
Wideo: Renata Kijowska / Fakty TVN 30.09.2019 | Konflikt w szpitalu w Bielsku-Białej. Anestezjolodzy złożyli wypowiedzenia

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • O kamieniarzu, co Rysom się nie kłaniał

  Po wizycie w dyżurce TOPR i obejrzeniu filmu o „Yetim” czułam się, jakbym wpadła do lodowatego górskiego potoku. Bardzo otrzeźwiające! Bo wcześniej zaczęłam już wierzyć, że materiały o turystach w klapkach na Kasprowym komuś dały do myślenia, że w ogóle klapki to już szczyt, a tu proszę! Pan Leszek – skialpinista, który udostępnił nam swój film z Rysów – udowodnił, że w Tatrach możemy mieć Himalaje głupoty.

  czytaj więcej »
 • I po balu

  Referendum do imprezy niepodobne, więc skąd ten kac? Głosowałam „za”, więc czemu tak wstyd? Pewnie dlatego, że Kraków się skompromitował. MKOl pewnie się zdziwi, ale to nieważne. Krakowscy urzędnicy są w szoku. W jakim muszą być Słowacy? Wystawiliśmy ich do wiatru.

  czytaj więcej »
 • Guru

  Skulona postać z narzuconą na głowę kurtką. Bywalcom gabinetu z pewnością w niczym nie przypomina Uzdrowiciela, który zawładnął ich umysłami. Umysłami nie tyle pacjentów, co wyznawców.

  czytaj więcej »
 • Ile to jest nic?

  Przyznam się do czegoś i wiem, nie będę modna: otóż jestem za Igrzyskami w Krakowie. No dobrze, byłam do spotkania w magistracie. Szłam na nie ufnie, po argumenty, dane, informacje, że wbrew sceptykom nie tylko jesteśmy w stanie Igrzyska zrobić, ale jeszcze na nich zarobić. W głowie już rysowałam te grafiki, wykresy, tabelki. Komitet Konkursowy Kraków 2022, prezydent Krakowa, też zaczęli kreślić wizję: że Igrzyska to szansa, a wysiłek żaden, wydatek tyle co nic.

  czytaj więcej »
 • Niczego nie żałują

  Ich życie nie toczy się w rewolucyjnym rytmie, choć całym sercem za rewolucją się opowiadają i bacznie obserwują, co się w ukraińskiej polityce dzieje. Bardziej głowy zaprzątają im jednak codzienne zmartwienia: że trzeba iść do lekarza, ale na leki pewnie nie wystarczy, że ktoś bliski stracił pracę, że milicjant żąda łapówki za rzekomą jazdę po pijaku, że te łapówki trzeba płacić na każdym kroku (nawet za miejsce na cmentarzu – ok. 4 tys. dolarów), tylko nie ma z czego.

  czytaj więcej »
 • Misja Alicji

  Nie musiała tu przyjeżdżać. Chciała poznać Jego wersję, wersję Padre Alberto. Alicja Ortega wygląda na kogoś, kto doprowadza sprawy do końca. Choć jak mi powiedziała - w tej sprawie końca nie będzie, bo skrzywdzone dzieci nigdy nie zapomną o tym, co ich spotkało.

  czytaj więcej »
tvnpix