Ludzie faktów

Piotr Marciniak

Prowadzący „Faktów” TVN, „Faktów po Południu” i „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 od 2001 roku, w „Faktach” od 2005 roku.

 

Piotr Marciniak pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału. Prowadził serwisy informacyjne i magazyn "24 godziny", a także był pomysłodawcą i prowadzącym programu "Babilon". Wcześniej pracował w Radiu ZET, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce, do której dostał się, startując w ogłoszonym na antenie konkursie.

Wystąpił jako narrator w filmie Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego "Pontyfikat" (1996) o Janie Pawle II. W latach 90. napisał kilka dłuższych tekstów między innymi dla katolickiego miesięcznika "Więź". Wziął udział w kilku spektaklach muzycznych Teatru Akademickiego przy Uniwersytecie Warszawskim, wyjechał z teatrem między innymi do Paryża i Vancouver. Z grupą muzyczną występował też na koncertach tzw. piosenki poetyckiej.

Piotr Marciniak uważa się za chłopaka z warszawskiego Powiśla, gdzie do dzisiaj chętnie bywa w księgarniach i kafejkach. Uczył się w Szkole Podstawowej nr 34, śpiewał sopranem w chórze Lutnia przy ul. Drewnianej, uczył się pływać na Legii.

Po przeniesieniu się wraz z rodziną na Ursynów, uczył się w VI LO im. Tadeusza Reytana, gdzie w latach 80. zaangażował się w działania słynnej niegdyś drużyny harcerskiej Czarna Jedynka.

Studiował na Wydziale Geologii UW, a także krótko na Akademii Medycznej w Warszawie i londyńskim Greenwich University. Bezpośrednio po powrocie z Londynu uczył angielskiego w prywatnej szkole językowej.

Jego pasją są książki - literatura, historia idei, filozofia i teologia. Czyta je w górach, kajaku, kawiarni, autobusie i kolejce do lekarza, gdzie tylko się da.

Mieszka na Bemowie. Ma żonę, dwoje dzieci i psa.

Zobacz wywiad z Piotrem Marciniakiem:

Wideo: Patryk Rabiega Wywiad z Piotrem Marciniakiem

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

tvnpix