Ludzie faktów

Piotr Marciniak

Prowadzący „Faktów” TVN, „Faktów po Południu” i „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 od 2001 roku, w „Faktach” od 2005 roku.

 

Piotr Marciniak urodził się 6 marca 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana, gdzie w latach 80. zaangażował się w działania słynnej drużyny harcerskiej "Czarna Jedynka". Studiował na Wydziale Geologii UW, a także krótko na Akademii Medycznej w Warszawie i londyńskim Greenwich University. Bezpośrednio po powrocie z Londynu uczył angielskiego w prywatnej szkole językowej.

W latach 90. pracował w Radiowej Trójce, a następnie był dziennikarzem Radia ZET. Napisał też kilka dłuższych tekstów między innymi dla katolickiego miesięcznika "Więź". Wystąpił jako narrator w filmie Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego "Pontyfikat"(1996) o Janie Pawle II.

Piotr Marciniak pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Prowadził serwisy informacyjne i magazyn "24 godziny", a także był pomysłodawcą i prowadzącym programu "Babilon". Do zespołu "Faktów" TVN dołączył w 2005 roku.

Radość w życiu sprawia mu, oprócz dzieci, przyroda, książki i sztuka. Jako student brał udział w spektaklach muzycznych Teatru Akademickiego przy Uniwersytecie Warszawskim. Występował też na koncertach piosenki poetyckiej. Książki czyta wszędzie - w górach, kajaku, kawiarni, autobusie i kolejce do lekarza. Nie tylko beletrystykę - głównie literaturę faktu, historię, filozofię, teologię.

Dzień zaczyna od kawy i książki w kawiarni. Wieczorem, po programach, pozbywa się adrenaliny na treningu w siłowni, basenie, lub spacerując po mieście. Uwielbia Powiśle, gdzie spędził dzieciństwo.

Mieszka w Warszawie.

Zobacz programy i rozmowy prowadzone przez Piotra Marciniaka w TVN24 GO

 

Zobacz wywiad z Piotrem Marciniakiem:

Wideo: Patryk Rabiega Wywiad z Piotrem Marciniakiem

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

tvnpix