Ludzie faktów

Piotr Kraśko

Prowadzący „Faktów” TVN i „Faktów po Faktach” TVN24. Z grupą TVN związany od 2016 roku. W „Faktach” TVN od lipca 2020 roku.

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, między innymi wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy uderzenie huraganu Katrina w USA. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami, takimi jak Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates.

Z grupą TVN związany od 2016 roku. W TVN24 i TVN24 BiS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku. Był także prowadzącym "Fakty o Świecie" w TVN24 BiS.

W 2018 roku razem z uczestnikami programu TVN "Wracajcie, skąd przyszliście" przemierzył jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP, pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie "Wiadomości", a w latach 2012-2016 był ich redaktorem naczelnym.

Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem Wiktorów.

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

tvnpix