Ludzie faktów

Marzanna Zielińska

Reporterka „Faktów” TVN w Łodzi. W redakcji od 1997 roku. Od 1998 roku jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN.

Marzanna Zielińska jest z wykształcenia historykiem, ukończyła też studia podyplomowe "Akademia Spółek" w SGH w Warszawie. Dziennikarstwem zajęła się jeszcze w trakcie studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Była łódzką korespondentką "Super Expressu" i "Sztandaru Młodych". Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem Tok FM.

Do "Faktów" dołączyła w 1997 roku. Przez pierwsze lata pracy, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i bezpieczeństwem publicznym.

Marzanna Zielińska jest trzykrotną laureatką nagrody Policer (1999, 2000, 2001) przyznawanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi za najbardziej rzetelne informowanie o sukcesach i wpadkach policji. W 2000 roku Rada Miasta Łodzi przyznała jej Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Łodzi", a w 2002 roku została odznaczona medalem "Za Zasługi dla Policji" przyznanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji za promowanie akcji wpływających na poprawę bezpieczeństwa. W 2010 roku została uhonorowana tytułem "Dziennikarza Roku" przyznawanym przez studentów łódzkich uczelni zrzeszonych w Studenckim Forum Business Centre Club oraz została odznaczona "Odznaką Honorową" przyznawaną przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów za działania na rzecz poprawy warunków pracy policji.

Ostatnio skupia się na problemach zwykłych ludzi i walczy o przestrzeganie praw zwierząt oraz o ochronę klimatu.

W 2020 przygotowała dla TVN24 GO reportaż o likwidacji po 15 latach działalności Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

 

Najnowsze materiały Marzanny Zielińskiej:

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 20.03.2023 | Polacy muszą przygotować się na wyjątkowo drogie święta

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 13.03.2023 | Polski Związek Łowiecki i Naczelna Izba Lekarska reagują po reportażu "Superwizjera" TVN

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 05.03.2023 | Wyprawy w góry bywają niebezpieczne. Warto się odpowiednio przygotować

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 28.02.2023 | Policja w Poznaniu strzelała do bezbronnego człowieka. Kule o "milimetry" ominęły najważniejsze organy

 

 

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Umysłowa ebola II

  Łódzkie służby na hasło EBOLA reagują wzorowo. Pacjent z podejrzanymi objawami zabezpieczony, przetransportowany i izolowany błyskawicznie. Brawo! I całą tę scenę tuż przed oklaskami psuje przedstawiciel sanepidu z warszawskiej centrali. W komentarzach między wierszami sugeruje, że ci wszyscy, niezwykle dzielni ludzie, którzy zareagowali tak jak trzeba, to niedouczeni idioci…

  czytaj więcej »
 • Bezradność

  Co kierowca-pijak-recydywista musi zrobić, by trafić za kraty? Musi kogoś zabić na drodze, np. kobietę w zaawansowanej ciąży. Inaczej na areszt nie ma żadnych szans! Oburzające? Dla kogoś, kto przez pijaka za kierownicą stracił, czy też straci dziś lub jutro, kogoś bliskiego – na pewno tak. Ale już dla prokuratorów i sędziów – na pewno nie! Tak u nas po prostu jest.

  czytaj więcej »
 • Umysłowa Ebola

  Gdy ktoś jedzie, na własne ryzyko i własną odpowiedzialność, do kraju objętego śmiertelnym wirusem – to jego sprawa. Ale, gdy ktoś z takiego kraju wraca i nie zostaje poddany kwarantannie, a nawet się nie bada – to już jest moja sprawa. Nasza. Wszystkich.

  czytaj więcej »
 • Zgwałcona

  Mam 2 lata. Na imię Nikola. Podchodzi tata. Uśmiecham się. Przecież to mój tata! Tata ściąga mi pieluchę… Ja się nadal uśmiecham… Mam 2 lata. Na imię Nikola…

  czytaj więcej »
 • Niepokonany!

  Na zegarku 6.00. Na termometrze na razie tylko niewiele ponad 20 st. Celsjusza. Ja siedzę z kawą na tarasie i pisze, a Darek Strychalski (Panie Darku, przepraszam, że się spoufalam) kończy pewnie sznurować buty, bo za trzy godziny musi być w pracy. Tak jak ja. Tyle tylko, że ja swoje 15 kilometrów przejadę klimatyzowanym autem, a Darek swoich 30 kilometrów do Białegostoku przebiegnie. Jak co dzień.

  czytaj więcej »
 • Dajcie nam winnego!

  W Zawierciu zawrzało. „Policja bije i zabija” – poszło w miasto. Hasło, odzew i scena pierwsza: pod lokalnym komisariatem tłum. Ludzie w różnym wieku. Starsza pani przed kamerą przekonuje: „Policja bije! Bandyci w mundurach! Leją młodych jak popadnie”. Skąd pani to wie? „No jak to, przecież wszyscy wiedzą!”. Ale skąd?

  czytaj więcej »
tvnpix