Ludzie faktów

Marzanna Zielińska

Reporterka Faktów TVN w Łodzi. W naszej redakcji od 1997 r. Zajmuje się głównie tematyką społeczną. Od 1998 r. jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN24.

Marzanna Zielińska jest z z wykształcenia historykiem. Dziennikarstwem zajęła zaraz po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Zanim trafiła do "Faktów" TVN, była łódzką korespondentką "Super Expressu" i "Sztandaru Młodych". Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem TOK FM. Przez pierwsze lata pracy w "Faktach" TVN, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i bezpieczeństwem publicznym. Ostatnio skupia się na problemach zwykłych ludzi, jedzie tam, gdzie komuś dzieje się krzywda, i walczy o przestrzeganie praw zwierząt.

Najnowsze materiały Marzanny Zielińskiej:

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 26.01.2022 | Piąta fala zakażeń w Polsce uderza w gospodarkę i usługi publiczne. Bo ludzie chorują

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 23.01.2022 | Fundusz Medyczny miał pomagać osobom z chorobami rzadkimi. "Nie można zamrozić ludzkiego życia"

 

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 19.01.2022 | Lekarze zrzucili się na początek leczenia, resztę uzbierali internauci. "My kupiliśmy tylko rok życia dla Ani. Co dalej? Co z innymi chorymi?"

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 11.01.2022 | Tłumy w urzędach skarbowych. Interesanci pytają o Polski Ład

Wideo: Marzanna Zielińska / Fakty TVN 09.01.2022 | Lekarze i pielęgniarki z pierwszej linii frontu nierzadko rezygnują. "Mówią, że nie dają rady"

 

 

 

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Umysłowa ebola II

  Łódzkie służby na hasło EBOLA reagują wzorowo. Pacjent z podejrzanymi objawami zabezpieczony, przetransportowany i izolowany błyskawicznie. Brawo! I całą tę scenę tuż przed oklaskami psuje przedstawiciel sanepidu z warszawskiej centrali. W komentarzach między wierszami sugeruje, że ci wszyscy, niezwykle dzielni ludzie, którzy zareagowali tak jak trzeba, to niedouczeni idioci…

  czytaj więcej »
 • Bezradność

  Co kierowca-pijak-recydywista musi zrobić, by trafić za kraty? Musi kogoś zabić na drodze, np. kobietę w zaawansowanej ciąży. Inaczej na areszt nie ma żadnych szans! Oburzające? Dla kogoś, kto przez pijaka za kierownicą stracił, czy też straci dziś lub jutro, kogoś bliskiego – na pewno tak. Ale już dla prokuratorów i sędziów – na pewno nie! Tak u nas po prostu jest.

  czytaj więcej »
 • Umysłowa Ebola

  Gdy ktoś jedzie, na własne ryzyko i własną odpowiedzialność, do kraju objętego śmiertelnym wirusem – to jego sprawa. Ale, gdy ktoś z takiego kraju wraca i nie zostaje poddany kwarantannie, a nawet się nie bada – to już jest moja sprawa. Nasza. Wszystkich.

  czytaj więcej »
 • Zgwałcona

  Mam 2 lata. Na imię Nikola. Podchodzi tata. Uśmiecham się. Przecież to mój tata! Tata ściąga mi pieluchę… Ja się nadal uśmiecham… Mam 2 lata. Na imię Nikola…

  czytaj więcej »
 • Niepokonany!

  Na zegarku 6.00. Na termometrze na razie tylko niewiele ponad 20 st. Celsjusza. Ja siedzę z kawą na tarasie i pisze, a Darek Strychalski (Panie Darku, przepraszam, że się spoufalam) kończy pewnie sznurować buty, bo za trzy godziny musi być w pracy. Tak jak ja. Tyle tylko, że ja swoje 15 kilometrów przejadę klimatyzowanym autem, a Darek swoich 30 kilometrów do Białegostoku przebiegnie. Jak co dzień.

  czytaj więcej »
 • Dajcie nam winnego!

  W Zawierciu zawrzało. „Policja bije i zabija” – poszło w miasto. Hasło, odzew i scena pierwsza: pod lokalnym komisariatem tłum. Ludzie w różnym wieku. Starsza pani przed kamerą przekonuje: „Policja bije! Bandyci w mundurach! Leją młodych jak popadnie”. Skąd pani to wie? „No jak to, przecież wszyscy wiedzą!”. Ale skąd?

  czytaj więcej »
tvnpix