Ludzie faktów

Marcin Wrona

Korespondent Faktów TVN w Stanach Zjednoczonych. W TVN od 1997 r. Zaczynał jako reporter Faktów, później był autorem programu Pod Napięciem. W 2006 r. wyjechał za ocean i został korespondentem Faktów w Stanach Zjednoczonych.

Marcin Wrona rozpoczął przygodę z dziennikarstwem w 1989 r., w Radiu Kraków. Jednak już rok później uczestniczył w zakładaniu pierwszego radia komercyjnego w Polsce – Radia Małopolska FUN, które szybko przekształciło się w RMF FM. Był tam didżejem, dziennikarzem i reporterem informacyjnym, współtwórcą i prowadzącym audycję JW23. Z radia do telewizji trafił w 1997 r., gdy powstawała TVN.  Zaczynał w Faktach i po kilkuletniej przerwie na program Pod napięciem - do Faktów wrócił. Tym razem, jako korespondent w Waszyngtonie. Od tego czasu życie zawodowe, które dotąd była „przygodą” stało się dla niego – jak to sam określa - WIELKĄ PRZYGODĄ. Relacjonował dwie kampanie prezydenckie. Był w amerykańskiej bazie w Guantanamo na Kubie, pokazywał widzom Faktów skutki huraganów, tornad i śnieżyc. Ale chyba największe piętno wywarły na nim dwa tygodnie na Haiti, zaraz po potężnym trzęsieniu ziemi, które zabiło dziesiątki tysięcy ludzi.

Od 10 lat żonaty. Mają z Olą dwoje dzieci: dziesięcioletnią Marię (Maję) i pięcioletniego Janka. Marcin Wrona jest także autorem książki Wrony w Ameryce (2012), opisującej jego wrażenia z pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze materiały Marcina Wrony:

03.04.2020 | Epidemia COVID-19 w USA nie zwalnia. Ponad ćwierć miliona wykrytych zakażeń
Wideo: Marcin Wrona / Fakty TVN 03.04.2020 | Epidemia COVID-19 w USA nie zwalnia. Ponad ćwierć miliona wykrytych zakażeń

02.04.2020 | SARS-CoV-2 mocno uderzył w USA. Katastrofalna sytuacja na rynku pracy
Wideo: Marcin Wrona / Fakty TVN 02.04.2020 | SARS-CoV-2 mocno uderzył w USA. Katastrofalna sytuacja na rynku pracy

31.03.2020 | Stany Zjednoczone walczą z pandemią. "Otucha" przyjmuje pierwszych pacjentów
Wideo: Marcin Wrona / Fakty TVN 31.03.2020 | Stany Zjednoczone walczą z pandemią. "Otucha" przyjmuje pierwszych pacjentów

27.03.2020 | Stany Zjednoczone z największą liczbą przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na świecie
Wideo: Marcin Wroa / Fakty TVN 27.03.2020 | Stany Zjednoczone z największą liczbą przypadków zakażeń SARS-CoV-2 na świecie

20.03.2020 | Rodzina zakaziła się SARS-CoV-2 podczas obiadu. Cztery osoby nie żyją
Wideo: Marcin Wrona / Fakty TVN 20.03.2020 | Rodzina zakaziła się SARS-CoV-2 podczas obiadu. Cztery osoby nie żyją

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Rosja się śmieje

  Będziecie musieli zapłacić wysoką cenę, będą konsekwencje, zostaniecie obciążeni kosztami – tak przez ostatnie dwa tygodnie do władz na Kremlu mówił Barack Obama. Ale po jego „czerwonych liniach” i niespełnionych groźbach wobec Syrii mało kto traktował te ostrzeżenia poważnie.

  czytaj więcej »
 • Trzy lekcje

  Dlaczego władze na Ukrainie mają bać się przekraczania linii nakreślonej przez prezydenta Obamę? Konsekwencje? Jakie konsekwencje? Jakie kroki podejmie amerykańska administracja? Cofnięcie wiz, zakaz wjazdu dla 20 oficjeli? Sankcje??

  czytaj więcej »
 • Miało być tak pięknie, a jest...

  A miało być tak pięknie. Barack Obama grzmiał na wiecach, w telewizyjnych wywiadach i radiowych spotach reklamowych, że nie ma stanów czerwonych (Republikanie) i stanów niebieskich (Demokraci), że są Stany ZJEDNOCZONE. Amerykanie oszaleli ze szczęścia.

  czytaj więcej »
tvnpix