Ludzie faktów

Magda Łucyan

Reporterka polityczna. W 2012 roku zaczęła pracować w Faktach TVN, gdzie od lipca 2013 roku zaczęła przygotowywać materiały do głównego wydania. Najmłodsza reporterka w zespole.

Magda Łucyan jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła jeszcze w liceum, w 2008 roku. W wieku 16 lat zaczęła praktyki w Radiu ZET, gdzie potem pracowała jako reporterka polityczna. W 2012 roku zaczęła pracować w "Faktach" TVN, gdzie od lipca 2013 roku przygotowuje materiały do głównego wydania. Jest najmłodszą reporterką w zespole.

Najnowsze materiały Magdy Łucyan:

Wideo: Magda Łucyan / Fakty TVN 15.10.2021 | Delfin zaplątał się w rybackie sieci. Uratowała go załoga polskiego statku

Wideo: Magda Łucyan / Fakty TVN 01.10.2021 | Lasy Państwowe pozwoliły na to, żeby drzewa były wycinane tuż obok legowiska niedźwiedzi

Wideo: Magda Łucyan / Fakty TVN 25.09.2021 | Kryzys demograficzny w Polsce pogłębił się. Najgorszy okres od II wojny światowej

Wideo: Magda Łucyan / Fakty TVN 15.09.2021 | Bank Światowy alarmuje: zmiany klimatyczne mogą wywołać falę masowych migracji

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Wojna na Platformie

  „Są dwie Platformy – ta Ewy Kopacz i ta Grzegorza Schetyny. Mi jest bliżej do tej pierwszej” – miał powiedzieć Donald Tusk na ostatnim zarządzie partii, który zarekomendował obecną marszałek Sejmu na stanowiska premiera i szefa PO. Nie był to jednak całkowicie zgodny wybór i nie wszyscy podpisali się pod nim obiema rękami. Sprzeciwili się dwaj bliscy Grzegorzowi Schetynie politycy – Andrzej Halicki i Rafał Grupiński.

  czytaj więcej »
 • Popis Platformy

  „A co, gdyby koszmar się spełnił?” – pyta Platforma Obywatelska na swoim najnowszym plakacie i sprawia, że ta kampania jest jeszcze bardziej koszmarna niż dotychczas. Zaledwie dwa tygodnie temu wicepremier Bieńkowska o plakatach PiS, które mają ośmieszyć polityków PO zdjęciami z ich powykrzywianymi twarzami, mówiła: „Takimi metodami nie można się posługiwać, bo to są metody niegodne, wstrętne i okropne. Uważam, że partia, która się takimi metodami posługuje, powinna odczuć to za chwilę w wyborach.” Niewykluczone, że teraz tą partią będzie PO.

  czytaj więcej »
 • Strzał w kolano

  „Wracajcie! Polska potrzebuje waszych talentów i doświadczenia (…). W mojej opinii powinniście być naturalnymi ambasadorami spraw polskich. Bogactwem, z którego Polska musi nauczyć się odpowiednio korzystać” – pisał na początku tego roku Jarosław Kaczyński do Polaków mieszkających na Wyspach. Dziś PiS strzela sobie w kolano i pokazuje, że i oni nie wiedzą, jak z tego bogactwa odpowiednio korzystać. Po tym co powiedział Witold Waszczykowski, młodzi i zdolni Polacy w Wielkiej Brytanii odpowiadają – „nie wiemy, czy chcemy wracać, czy ktoś nas w Polsce w ogóle chce.”

  czytaj więcej »
 • Wiedzieli, że jutro mogą nie żyć

  „Jak to się robi, by być razem 70 lat?” – pytam. I słyszę: „Wszystkie małżeństwa się kłócą, o coś… To normalne. Ale jak ma się taką pamięć, takie wspomnienia, to te kłótnie szybko przechodzą.” Powiedział mi to Bill Biega – uczestnik Powstania Warszawskiego, który 13 sierpnia 1944 roku wziął ślub z sanitariuszką Alicją Treutler. Żyją razem do dziś.

  czytaj więcej »
 • Wandalizm w obozie zagłady

  Wtedy szczęściarzem był ten, kto miał ołówek i skrawek papieru. Mógł na przykład – tak jak pan Bogdan Bartnikowski, były więzień Auschwitz – napisać liścik do matki, która była w baraku 200 metrów dalej… Szczęściarzem był też ten, kto miał coś ostrego, czym mógł wydrapać na pryczy swoje, często ostatnie, słowa. Imię i nazwisko, by inni wiedzieli, co się tam wydarzyło. By nikt nie zapomniał o tej ogromnej i tragicznej zbrodni.

  czytaj więcej »
 • Kochali, żeby się nie bać

  Spotkał ją przypadkowo na jednej z ulic w getcie. Była cała zapłakana. Chwilę wcześniej straciła wszystkich bliskich. Powiedział: „Chodź, będziesz teraz z nami”. I zaprowadził ją do bunkra, w którym ukrywała się cała jego rodzina. W nim wzięli ślub i od tamtej chwili byli razem. Wojnę przeżyła tylko ona. Historię swojego brata, po ponad siedemdziesięciu latach, opowiedziała mi pani Krystyna Budnicka, która przez trzy lata żyła w getcie warszawskim.

  czytaj więcej »
tvnpix