Ludzie faktów

Maciej Woroch

Korespondent Faktów TVN w Wielkiej Brytanii. W naszej redakcji od 2001 r. Dziennikarzem działu zagranicznego został tuż przed zamachem na World Trade Center. Korespondent wojenny Faktów. Na placówce w Londynie od 2008 r.

Rozmowa z Maciejem Worochem:

Wideo: Patryk Rabiega / Fakty TVN "10 pytań do..." Macieja Worocha

Pierwsze szlify w dziennikarskim fachu Maciej Woroch zdobywał w studenckim Radiu FAN w Poznaniu. Po kilku miesiącach dostał zaproszenie do RMF FM. Gdy w 1998 roku zaczął się kryzys w Zatoce Perskiej, jako jedyny Polak dostał wizę do Iraku. Później były kolejne wyjazdy i przejście do stacji BBC Polska. Do Belgradu, aby relacjonować obalenie Slobodana Milosevica, dotarł jako pierwszy dziennikarz BBC. Premiera na antenie "World Service" - to było coś! Do "Faktów" TVN trafił chwilę przed 11 września 2001 roku. Zamach na WTC zmienił świat, a Maćka na dobre związał z wydarzeniami w różnych zakątkach świata. Relacjonował między innymi wojenne zmagania w Iraku i Afganistanie. Na własne oczy widział upadki kolejnych dyktatorów w czasie arabskiej wiosny. Do Londynu przeniósł się w 2008 roku. To jego "baza wypadowa", z której szybko dociera tam, gdzie powinien być reporter.

Najnowsze materiały Macieja Worocha:

Wideo: Maciej Woroch / Fakty TVN 16.10.2021 | Sytuacja po brexicie jest tak trudna, że rząd brytyjski luzuje przepisy dotyczące kierowców z UE

Wideo: Maciej Woroch / Fakty TVN 15.10.2021 | Brytyjski parlamentarzysta zmarł po tym, jak został zaatakowany nożem

Wideo: Maciej Woroch / Fakty TVN 29.09.2021 | W Londynie odbyła się premiera najnowszego filmu o Jamesie Bondzie: "Nie czas umierać"

Wideo: Maciej Woroch / Fakty TVN 17.09.2021 | Polacy mieszkający na Wyspach wciąż mogą ubiegać się o status osoby osiedlonej

Wideo: Maciej Woroch / Fakty TVN 09.07.2021 | Hubert Hurkacz kończy piękną przygodę na Wimbledonie

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Wydmuszka?

  Prolog. Jak donosi „Der Spiegel” – niemiecka armia się sypie, a jeśli NATO będzie musiało szybko działać w Europie, może nie mieć czym… Dowódcy Paktu przyznają, że NATO prawdopodobnie nie będzie w stanie obronić Polski i państw bałtyckich.

  czytaj więcej »
 • Szkocja w kratkę

  Są tacy, co twierdzą, że do trzech razy sztuka i że następnym razem się uda... A ja bym im nie wierzył. To referendum podzieliło Szkotów jak nic nigdy wcześniej...

  czytaj więcej »
 • Ach, co to był za szczyt…

  Szczytem naszych marzeń było dostać „stałe bazy NATO”, ale jak się okazało – marzenia nie zawsze się spełniają... Stałych nie będzie. Będzie za to ciągła obecność zagranicznych żołnierzy, rotacyjna i w dodatku zwiększona. O ilu żołnierzy? Jeszcze dokładnie nie wiadomo, bo cała „wschodnia flanka” (a to minimum Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia i my) będzie musiała „podzielić się” wojakami Sojuszu w liczbie dwóch i pół tysiąca.

  czytaj więcej »
 • Nowy front działań

  To jak siedzenie na beczce pełnej prochu. Bo to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie – pochodzącym stamtąd nawet w drugim czy trzecim pokoleniu – nie jest obojętne. A wśród nich – co już wiemy, bo dopiero co zobaczyliśmy w telewizji – nie brakuje takich, którzy chwycą za nóż czy pistolet. I wystarczy jeden rozkaz, by w Anglii, Hiszpanii, Francji czy nawet Polsce doszło do ataku. Dżihadyści będą mogli po nim powiedzieć, że otworzyli „nowy front działań”.

  czytaj więcej »
 • Kultura molestowania

  Wam też – jak mnie – coś zgrzyta w tytule? To niech przestanie! I przyzwyczajajcie się! Bo tak właśnie w myśl najnowszej nomenklatury określa się teraz to, co dorośli robili dzieciom w Wielkiej Brytanii. Lekko licząc przez co najmniej 30, może nawet 40 lat. Kulturą molestowania wielu dzisiejszych dorosłych, a nawet starców, tłumaczy gwałcenie, i to na przemysłową skalę, kilkuletnich dziewczynek i chłopców. Wykorzystywanie sierot, chorych, zagubionych, ale nie tylko, bo i dzieci sąsiadów, znajomych z pracy, podwładnych.

  czytaj więcej »
 • Kto wygrał w Normandii?

  Jakże śmieszne miny mieli Barack Obama i Władimir Putin, kiedy zauważyli, że francuski realizator transmisji pokazuje ich na podzielonym ekranie, sprawiając wrażenie, że stoją obok siebie. Cały świat patrzył na każdy ich krok, gest – czekał.

  czytaj więcej »
 • Kabul 2013

  Nie było mnie tu jakiś czas... I od chwili, kiedy wylądowaliśmy w Kabulu, zadaję sobie to samo głupio-naiwne i tendencyjne pytanie: zmieniło się coś? Na lepsze? Na gorsze? I wciąż nie wiem. Bo chyba krótko odpowiedzieć się nie da.

  czytaj więcej »
tvnpix