Ludzie faktów

Maciej Mazur

Reporter Faktów TVN. W naszej redakcji od 2005 r. Niestrudzony tropiciel absurdów życia codziennego. Autor programu Publiczna.TV w TVN24.

Maciej Mazur ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynał w TVP, gdzie przygotowywał materiały do Teleexpressu. W 2001 r. przeszedł do TVN24. Po czterech latach wszedł na stałe do zespołu Faktów. Wyspecjalizował się felietonach, zwykle kończących program. To z nich narodził się autorski program Publiczna.TV, który ukazuje się na antenie TVN24 w każdą niedzielę.

W życiu, poza telewizją, mąż, ojciec, warszawiak i ursynowianin, a także wielbiciel polskiej motoryzacji. Autor książki Czasoprzewodnik. 33 lata na Ursynowie.

Oto najnowsze materiały Macieja Mazura:

18.01.2020 | Wypowiedź Ewy Kopacz zwyciężyła w konkursie "Biologiczna Bzdura Roku"
Wideo: Maciej Mazur / Fakty TVN 18.01.2020 | Wypowiedź Ewy Kopacz zwyciężyła w konkursie "Biologiczna Bzdura Roku"

16.01.2020 | "Samochód był praktycznie złamany", kierowca postanowił ruszyć do warsztatu
Wideo: Maciej Mazur / Fakty TVN 16.01.2020 | "Samochód był praktycznie złamany", kierowca postanowił ruszyć do warsztatu

15.01.2020 | Mieszkańcy bloku wypisali się ze spółdzielni, prezes zaczął im naliczać opłaty za chodzenie po chodniku
Wideo: Maciej Mazur / Fakty TVN 15.01.2020 | Mieszkańcy bloku wypisali się ze spółdzielni, prezes zaczął im naliczać opłaty za chodzenie po chodniku

10.01.2020 | Funkcjonariusze kontrolują liczniki. Bywają zdumieni
Wideo: Maciej Mazur / Fakty TVN 10.01.2020 | Funkcjonariusze kontrolują liczniki. Bywają zdumieni

07.01.2020 | Pogodowe anomalie. Kto szuka śniegu, znajdzie go w Grecji
Wideo: Maciej Mazur / Fakty TVN 07.01.2020 | Pogodowe anomalie. Kto szuka śniegu, znajdzie go w Grecji

 

Rozmowa z Maciejem Mazurem:

Wywiad z Maciejem Mazurem
Wideo: Patryk Rabiega / Fakty Online Wywiad z Maciejem Mazurem

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Widziałem to Miasto

  Widziałeś? Widziałem. Byłem w grupie tych kilku tysięcy szczęśliwców, którzy na półtora miesiąca przed premierą widzieli „Miasto 44” Jana Komasy. Odczucia mam… Hmm. Mieszane.

  czytaj więcej »
 • Chłopcy już nie malowani

  Obowiązująca od dziesięciu lat wizja Powstania Warszawskiego przedstawia je jako podniosły zryw patriotycznej młodzieży, ubranej w panterki i idącej w bój w rytmie wesołych wojskowych piosenek. Taką wizję upowszechniło Muzeum Powstania. Teraz dołożyło do niej wstrząsający suplement. I chwała mu za to.

  czytaj więcej »
 • Sędzia Dredd

  Dawno już żaden polityk tak mnie nie rozbawił, jak Stefan Niesiołowski tłumaczący zachowanie swojej klubowej koleżanki, parkującej na zakazie na środku Piotrkowskiej: „Po to właśnie jest immunitet!”. Cieszę się, że posłom też humory dopisują.

  czytaj więcej »
 • Przyszedł zbój

  Raz w życiu mnie – jak to mawiała kiedyś młodzież – skroili. Było to jeszcze w pierwszej klasie liceum. Szedłem sobie z kolegą z klasy, mówiliśmy o wielkich planach na przyszłość, niesieni powiewem nadchodzącej wolności i dorosłości. Kolega mieszkał w samym centrum miasta. Wchodzimy na klatkę schodową, za nami wślizguje się facet na oko tak pod trzydziestkę. Grzeczni byliśmy i dobrze wychowani, więc nawet przytrzymaliśmy mu drzwi. Na naszą zgubę.

  czytaj więcej »
 • Hände hoch

  Ależ to wszystko głęboko w nas siedzi. Kloss, Czterej Pancerni, a nawet Franek Dolas. I wcale nie chodzi o bohaterów pierwszoplanowych, o nie. Gdy tylko przyjdzie co do czego, swój ozdobiony czapką z trupią główką krótko podgolony blond łeb wystawia teutoński oprawca i krzyczy: Raus, Hände hoch!

  czytaj więcej »
 • Raczej smutno

  Ogłaszamy żałobę narodową, gdy tylko dojdzie do większego wypadku drogowego, ale gdy tuż za miedzą, na naszych oczach trwa regularna masakra – w radiu usłyszałem właśnie „You got to fight for your right to party”. Coś mi tu nie gra.

  czytaj więcej »
 • Posolone, popieprzone

  Zimą łosie czasem wychodzą na drogi zlizywać z nich sól. W zasadzie to powinniśmy doskonale je rozumieć. Zimową porą też przyswajamy kilogramy soli z ulic i też chyba niezłe z nas łosie.

  czytaj więcej »
 • Dostęp do sieci

  – Buuuu… uuu… uuu… – najpierw się rozdarł, potem zrobił błagalną minę i serce taty skruszył. Nie było wyjścia. Obok domowego komputera stanęła dodatkowa klawiatura, wyciągnięta z szafy, i dodatkowa stara myszka na kablu. A po co to? A bo w domu objawił się właśnie mały informatyk.

  czytaj więcej »
 • Sylwestrowy ból głowy

  - Co robicie w Sylwestra? – najczęściej powtarzające się pytanie w ostatnim tygodniu roku nieodmiennie przyprawia mnie o ból głowy. Przymus dobrej zabawy i wewnętrzny – przepraszam – imperatyw nakazujący wyjątkowe spędzenie tego jednego grudniowego wieczora za każdym razem wyjątkowo mnie denerwuje. Co gorsza, nie ma z tej sytuacji dobrego wyjścia.

  czytaj więcej »
tvnpix