Ludzie faktów

Katarzyna Sławińska

Reporterka działu zagranicznego „Faktów”. W TVN od początku istnienia stacji. Od pierwszego wydania „Faktów” opowiada o tym, co dzieje się na świecie. Przez dwa lata była korespondentką Faktów w Stanach Zjednoczonych.

Katarzyna Sławińska jest absolwentką Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego i dziennikarstwa w Missouri School of Journalism, University of Missouri. Pracę dziennikarską zaczynała w Radiu Kolor, skąd przeszła do "Faktów"TVN. Przez dwa lata pracowała jako korespondentka programu w Waszyngtonie. Relacjonowała wybory i zaprzysiężenia kolejnych prezydentów USA, huragany, starty wahadłowców, pokazywała amerykańskie osobliwości. Była w Londynie na królewskim ślubie i w Chile, gdy ratowano uwięzionych pod ziemią górników. Teraz przybliża świat z Warszawy.

Najnowsze materiały Katarzyny Sławińskiej:

Wideo: Fakty TVN 09.05.2022 | Mieszkańcom Mariupola dano wybór: pójdą w defiladzie, albo będą głodować

Wideo: Katarzyna Sławińska / Fakty TVN 02.05.2022 | Ponad 100 cywilów chroniących się w Azowstalu w Mariupolu zostało ewakuowanych

Wideo: Katarzyna Sławińska / Fakty TVN 17.04.2022 | Obrońcy Mariupola odrzucili ultimatum. Rozpoczął się szturm Rosjan

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Ameryka jest gotowa na kobietę-prezydenta

  Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton ogłosiła w niedzielę, że po raz drugi startuje w wyborach prezydenckich. W 2008 roku przegrała batalię o nominację Partii Demokratycznej z Barackiem Obamą. „Szanse na to, że Clinton nie zostanie oficjalną kandydatką Demokratów są takie, jak to, że ktoś jadący na jednorożcu zostanie trafiony piorunem” – uważa Katarzyna Sławińska. Była korespondentka Faktów w Waszyngtonie przyznaje, że jeśli siedem lat temu – jak się okazało – Stany Zjednoczone były gotowe na pierwszego czarnoskórego prezydenta, to teraz są również gotowe na kobietę w roli przywódcy narodu. „Największym wyzwaniem Hillary Clinton obecnie jest to, żeby przekonać Amerykanów, że ona to robi dla nich, a nie dla siebie. Zarzuca się jej, że jest oderwana od rzeczywistości, ponieważ od wielu lat zajmuje się zawodowo tylko polityką. Hillary Clinton to jedna z najbardziej znanych osób na świecie, a jednocześnie najmniej o niej wiadomo” – powiedziała Sławińska.

  czytaj więcej »
 • Nareszcie!

  Nareszcie jest taka jaka powinna być. Po serii mniej lub bardziej dziwnych, czasem po prostu kuriozalnych decyzji, można Komitetowi Noblowskiemu pogratulować. Pokojowa Nagroda Nobla trafia do właściwych rąk.

  czytaj więcej »
 • Bez cudu

  Maleńka Shaima była cudem. Symbolem nadziei w miejscu, gdzie rozpaczliwie jej brakuje. Żyła tylko 5 dni. Z symbolu nadziei zamieniła się w symbol niewyobrażalnego okrucieństwa izraelsko-palestyńskiego konfliktu.

  czytaj więcej »
 • Bohater czy zdrajca?

  Historia jest iście filmowa. A właściwie serialowa. Przecież opowieść o amerykańskim żołnierzu, który po kilku latach w niewoli odzyskuje wolność i wraca do domu w chwale bohatera, by za chwilę stać się obiektem podejrzeń o zdradę, od kilku sezonów rozpala wyobraźnię widzów na całym świecie. Scenariusz popularnego serialu „Homeland” w niepokojący wręcz sposób wyprzedził rzeczywistość.

  czytaj więcej »
 • Nobel bez twarzy

  Nie pakistańska 16-latka walcząca o prawa dziewczynek i kobiet do edukacji, nie dzielny lekarz pomagający ofiarom gwałtów w Demokratycznej Republice Konga. Norweski Komitet Noblowski lubi podejmować decyzje wbrew bukmacherom. I tym razem nie zawiódł. Drugi rok z rzędu Pokojową Nagrodę Nobla dostała organizacja, tym razem – Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Jej inspektorzy właśnie zaczęli monumentalne zadanie niszczenia broni chemicznej w Syrii.

  czytaj więcej »
tvnpix