Ludzie faktów

Katarzyna Sławińska

Reporterka działu zagranicznego „Faktów”. W TVN od początku istnienia stacji.

Katarzyna Sławińska jest absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego i dziennikarstwa w Missouri School of Journalism, University of Missouri. Pracę dziennikarską zaczynała w Radiu Wawa, skąd przeszła do Radia Kolor.

W 1997 roku rozpoczęła pracę jako reportera działu zagranicznego "Faktów" TVN. W latach 2001-2003 była także prowadzącą programy "Fakty popołudniowe" oraz "Fakty wieczorne' w TVN.

Katarzyna Sławińska od 2004 roku przez dwa lata pracowała jako korespondentka programu w Waszyngtonie. Relacjonowała wybory i zaprzysiężenia kolejnych prezydentów USA, huragany, starty wahadłowców, pokazywała amerykańskie osobliwości. Była w Londynie na królewskim ślubie i w Chile, gdy ratowano uwięzionych pod ziemią górników. Od 2006 roku przybliża świat głównie z Warszawy.

 

Najnowsze materiały Katarzyny Sławińskiej:

Wideo: Katarzyna Sławińska / Fakty TVN 04.02.2023 | "Następne sześć miesięcy na polu bitwy będą kluczowe dla Ukrainy"

Wideo: Katarzyna Sławińska / Fakty TVN 23.01.2023 | Z Niemiec do Polski ruszył transport dwóch baterii Patriot

Wideo: Katarzyna Sławińska / Fakty TVN 18.01.2023 | Katastrofa śmigłowca ukraińskiego MSW. Nie żyje minister i jego zastępcy

 

 

 

 

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Ameryka jest gotowa na kobietę-prezydenta

  Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton ogłosiła w niedzielę, że po raz drugi startuje w wyborach prezydenckich. W 2008 roku przegrała batalię o nominację Partii Demokratycznej z Barackiem Obamą. „Szanse na to, że Clinton nie zostanie oficjalną kandydatką Demokratów są takie, jak to, że ktoś jadący na jednorożcu zostanie trafiony piorunem” – uważa Katarzyna Sławińska. Była korespondentka Faktów w Waszyngtonie przyznaje, że jeśli siedem lat temu – jak się okazało – Stany Zjednoczone były gotowe na pierwszego czarnoskórego prezydenta, to teraz są również gotowe na kobietę w roli przywódcy narodu. „Największym wyzwaniem Hillary Clinton obecnie jest to, żeby przekonać Amerykanów, że ona to robi dla nich, a nie dla siebie. Zarzuca się jej, że jest oderwana od rzeczywistości, ponieważ od wielu lat zajmuje się zawodowo tylko polityką. Hillary Clinton to jedna z najbardziej znanych osób na świecie, a jednocześnie najmniej o niej wiadomo” – powiedziała Sławińska.

  czytaj więcej »
 • Nareszcie!

  Nareszcie jest taka jaka powinna być. Po serii mniej lub bardziej dziwnych, czasem po prostu kuriozalnych decyzji, można Komitetowi Noblowskiemu pogratulować. Pokojowa Nagroda Nobla trafia do właściwych rąk.

  czytaj więcej »
 • Bez cudu

  Maleńka Shaima była cudem. Symbolem nadziei w miejscu, gdzie rozpaczliwie jej brakuje. Żyła tylko 5 dni. Z symbolu nadziei zamieniła się w symbol niewyobrażalnego okrucieństwa izraelsko-palestyńskiego konfliktu.

  czytaj więcej »
 • Bohater czy zdrajca?

  Historia jest iście filmowa. A właściwie serialowa. Przecież opowieść o amerykańskim żołnierzu, który po kilku latach w niewoli odzyskuje wolność i wraca do domu w chwale bohatera, by za chwilę stać się obiektem podejrzeń o zdradę, od kilku sezonów rozpala wyobraźnię widzów na całym świecie. Scenariusz popularnego serialu „Homeland” w niepokojący wręcz sposób wyprzedził rzeczywistość.

  czytaj więcej »
 • Nobel bez twarzy

  Nie pakistańska 16-latka walcząca o prawa dziewczynek i kobiet do edukacji, nie dzielny lekarz pomagający ofiarom gwałtów w Demokratycznej Republice Konga. Norweski Komitet Noblowski lubi podejmować decyzje wbrew bukmacherom. I tym razem nie zawiódł. Drugi rok z rzędu Pokojową Nagrodę Nobla dostała organizacja, tym razem – Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Jej inspektorzy właśnie zaczęli monumentalne zadanie niszczenia broni chemicznej w Syrii.

  czytaj więcej »
tvnpix