Ludzie faktów

Katarzyna Górniak

Wychowanka TVN 24, całe dotychczasowe zawodowe życie związana z tą stacją. Na drugim roku studiów trafiła na staż do wrocławskiego oddziału. I tak już zostało.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała również filologię rosyjską, a Rosja wciąż pozostaje jej wielką pasją. Podstaw zawodu nauczyła się jako researcherka, a szlifów nabrała jako wrocławska reporterka programu interwencyjnego Prosto z Polski i Blisko Ludzi. Po przenosinach do Warszawy przez trzy lata przygotowywała reportaże w publicystycznym programie Czarno na Białym. W lipcu 2015 roku rozpoczęła pracę w "Faktach" TVN, gdzie zajmuje się tematyką społeczną. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała "zielonych ludzików" w Estonii i Gruzji, a o konflikt w Donbasie pytała w ukraińskich wsiach i na rosyjskich bezdrożach.

W 2017 roku została nominowana do dziennikarskiej nagrody Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy.

W swojej pracy najbardziej ceni rozmowę, bo najciekawsze historie mają do opowiedzenia pozornie najzwyklejsi ludzie.

Najnowsze materiały Katarzyny Górniak:

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 08.04.2021 | Solidarność województw w pandemii. "Mamy wspólny cel"

Wideo: Fakty TVN "Nie wpuszczamy do środka osób, które przyjdą według zasady kto pierwszy, ten lepszy"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 01.04.2021 | "Takiej ilości śmierci myśmy nigdy nie widzieli"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 31.03.2021 | Dramatyczna sytuacja na Śląsku. "To jest stan permanentnego braku miejsca"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 29.03.2021 | Chorują na COVID-19, nie zgłaszają się na testy. "Zachowanie bardzo niebezpieczne"

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

tvnpix