Ludzie faktów

Katarzyna Górniak

Wychowanka TVN 24, całe dotychczasowe zawodowe życie związana z tą stacją. Na drugim roku studiów trafiła na staż do wrocławskiego oddziału. I tak już zostało.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała również filologię rosyjską, a Rosja wciąż pozostaje jej wielką pasją. Podstaw zawodu nauczyła się jako researcherka, a szlifów nabrała jako wrocławska reporterka programu interwencyjnego Prosto z Polski i Blisko Ludzi. Po przenosinach do Warszawy przez trzy lata przygotowywała reportaże w publicystycznym programie Czarno na Białym. W lipcu 2015 roku rozpoczęła pracę w "Faktach" TVN, gdzie zajmuje się tematyką społeczną. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała "zielonych ludzików" w Estonii i Gruzji, a o konflikt w Donbasie pytała w ukraińskich wsiach i na rosyjskich bezdrożach.

W 2017 roku została nominowana do dziennikarskiej nagrody Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy.

W swojej pracy najbardziej ceni rozmowę, bo najciekawsze historie mają do opowiedzenia pozornie najzwyklejsi ludzie.

Najnowsze materiały Katarzyny Górniak:

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 23.01.2022 | Premier zaprasza opozycję do rozmów w sprawie pandemii

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 22.01.2022 | Medycy krytykują zmiany w walce z COVID-19. "To sparaliżuje pracę przychodni"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 20.01.2022 | Szybko przybywa pracowników na kwarantannach. "Będą trudności z ciągłością pracy"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 19.01.2022 | Ponad 30 tysiącach nowych zakażeń. "To jest dopiero początek wzrostów"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 12.01.2022 | Sześcioosobowa rodzina z Syrii będzie mogła się ubiegać o azyl w Polsce

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

tvnpix