Ludzie faktów

Katarzyna Górniak

Reporterka „Faktów” TVN zajmująca się tematyką społeczną i społeczno-polityczną. W zespole od 2015 roku.

Katarzyna Górniak jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała również filologię rosyjską. Z TVN i TVN24 związana od początku dziennikarskiej kariery. Pracę reporterki zaczynała w programie interwencyjnym "Prosto z Polski". W magazynie "Czarno na białym" zadebiutowała głośnym reportażem wcieleniowym o pracy nadmorskich smażalni. Po emisji materiału prokuratura wszczęła śledztwo, sanepid zarządził szeroką kontrolę, a przez Polskę przetoczyła się debata o jakości lokali gastronomicznych w nadbałtyckich kurortach.

Obecnie relacjonuje wojnę w Ukrainie. W przeszłości przygotowywała materiały z anektowanego Krymu, separatystycznych republik gruzińskich, autorytarnej Białorusi i wielokrotnie z samej Rosji. Opowiadała także o kryzysie migracyjnym z Grecji, Węgier i Austrii.

W 2017 roku została nominowana do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach podziemnego teatru w ostatniej dyktaturze Europy.

W 2021 roku zdobyła dwie główne nagrody na międzynarodowym festiwalu World Media Festival w Hamburgu za reportaż "Tygrysy na Granicy", będący dziennikarskim śledztwem w sprawie nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami, w rezultacie którego problemem zajęły się prokuratury kilku europejskich krajów.

W 2021 roku razem z reporterką "Faktów" Magdą Łucyan przygotowała reportaż "Taka twoja uroda" o kobietach chorujących na endometriozę, w następstwie którego Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło pracę nad nowymi przepisami. W 2022 roku reportaż dostał złotą nagrodę w Kategorii Dokument, subkategoria: Zdrowie i Medycyna, na World Media Festival w Hamburgu.

Zobacz wybrane materiały Katarzyny Górniak w TVN24 GO

 

Najnowsze materiały Katarzyny Górniak:

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 06.11.2022 | Kaczyński uderza w kobiety. Łączy alkohol z problemem dzietności w Polsce

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 05.11.2022 | Lekarka rozpowszechniała teorie spiskowe. Została ukarana, ale zapewnia, że nie spocznie

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 22.10.2022 | Mijają dwa lata od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

 

 

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

tvnpix