Ludzie faktów

Katarzyna Górniak

Wychowanka TVN 24, całe dotychczasowe zawodowe życie związana z tą stacją. Na drugim roku studiów trafiła na staż do wrocławskiego oddziału. I tak już zostało.

Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała również filologię rosyjską, a Rosja wciąż pozostaje jej wielką pasją. Podstaw zawodu nauczyła się jako researcherka, a szlifów nabrała jako wrocławska reporterka programu interwencyjnego Prosto z Polski i Blisko Ludzi. Po przenosinach do Warszawy przez trzy lata przygotowywała reportaże w publicystycznym programie Czarno na Białym. W lipcu 2015 roku rozpoczęła pracę w "Faktach" TVN, gdzie zajmuje się tematyką społeczną. Relacjonowała kryzys imigrancki z Grecji, Węgier i Austrii, szukała "zielonych ludzików" w Estonii i Gruzji, a o konflikt w Donbasie pytała w ukraińskich wsiach i na rosyjskich bezdrożach.

W 2017 roku została nominowana do dziennikarskiej nagrody Grand Press za reportaż "Białoruska sztuka przetrwania", opowiadający o opozycyjnych artystach w ostatniej dyktaturze Europy.

W swojej pracy najbardziej ceni rozmowę, bo najciekawsze historie mają do opowiedzenia pozornie najzwyklejsi ludzie.

Najnowsze materiały Katarzyny Górniak:

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 24.07.2021 | Od lat walczą o pomoc. Tak relacjonowaliśmy protesty osób z niepełnosprawnościami w 2014 i 2018 roku

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 23.07.2021 | Minister zdrowia zapowiada zmiany w programie szczepień

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 16.07.2021 | Tygrysy uratowane z granicy z Białorusią dziś mają się świetnie. "Są bardzo zrelaksowanie"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty TVN 06.07.2021 | Plakat z maczetą przy szyi lekarza na drzwiach punktu szczepienia. "To jest jasna wskazówka"

Wideo: Katarzyna Górniak / Fakty po południu TVN24 01.07.2021 | Drugą dawkę szczepionki na COVID-19 można przyjąć już w każdym punkcie

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

tvnpix