Dariusz Prosiecki
Reporter gospodarczy, korespondent wojenny Faktów TVN. W Faktach od 2005 r. Jego pasje to gospodarka i obronność. Zna prawa rządzące rynkiem i polem walki.

Dariusz Prosiecki
Reporter gospodarczy, korespondent wojenny Faktów TVN. W Faktach od 2005 r. Jego pasje to gospodarka i obronność. Zna prawa rządzące rynkiem i polem walki.
Dariusz Prosiecki przygodę z mediami rozpoczął jeszcze w liceum - w Radiu Fan na Podkarpaciu, skąd pochodzi. Później było Radio ZET. Do telewizji TVN24 trafił w 2004 roku. Rok później związał się na stałe z redakcją "Faktów" TVN. Zajmuje się głównie tematami ekonomicznymi, choć najbardziej lubi te związane z obronnością i służbami specjalnymi. Relacjonował konflikty w Iraku, Gruzji, Kosowie i Afganistanie. Prywatnie i zawodowo interesuje się też lotnictwem.
Najnowsze materiały Dariusza Prosieckiego:
– Jest to ze strony służb jakaś pokazówka, że działamy i trzymamy rękę na pulsie, chociaż cała ta akcja jest przedziwna – mówił na antenie TVN24 Dariusz Prosiecki. Jak zauważył reporter „Faktów” TVN, nieprecyzyjne, niejednoznaczne treści komunikatów i mnogość niepotwierdzonych informacji po zatrzymaniu i aresztowaniu w Łodzi Irakijczyka posiadającego „śladowe ilości materiałów wybuchowych”, skłaniają wielu ekspertów do postawienia pytania o to, dlaczego akurat dzisiaj służby ujawniają te informacje. – Czy to ma być tylko sygnał dla osób, które cokolwiek planują w Polsce, „patrzymy wam na ręce, trzymamy rękę na pulsie”, czy też jest to wpadka, dlatego, że informacja się ujawniła w mediach, natomiast nie mamy do końca sprawdzonej tej osoby, czy ona działała z innymi, czy też nie – mówił Prosiecki. – Być może na przykład prokuratura albo służby powinny śledzić tę osobę dłużej, ewentualnie patrzeć, czy jest tam jakaś siatka terrorystyczna – dodał reporter.
czytaj więcej »„Przewalutowanie kredytów pierwotnie zaciągniętych we frankach szwajcarskich było dla Węgrów możliwością zachowania własnych mieszkań, ale przez to są ogromnie zadłużeni w węgierskiej walucie. Pętla kredytowa, w jaką wpadają Węgrzy, jest coraz większa” – mówił Dariusz Prosiecki na antenie TVN24. Reporter Faktów na Węgrzech obserwował działania tamtejszego rządu w związku z nagłym uwolnieniem franka szwajcarskiego. Przyznaje, że co prawda udało się zamienić kredyt w CHF, ale nikt nie jest w stanie stwierdzić, w jakiej kondycji będzie węgierska gospodarka za kilka lat. „Węgrzy przez nakaz przewalutowania stracili wiarygodność na świecie. Kilka banków wycofało się z tamtejszego rynku, zaś kilku następnych kluczowych inwestorów zastanawia się nad zrezygnowaniem z lokowania swojego kapitału na Węgrzech” – mówił Dariusz Prosiecki.
czytaj więcej »Dzień Niepodległości – jeden z ważniejszych dni w polskiej historii. Dla pewnej grupy osób to od dłuższego czasu dzień walki. Walki z policją. Niestety – pojawienie się zamaskowanych idiotów demolujących miasto to już nasza niechlubna tradycja. W tym roku też dali o sobie znać.
czytaj więcej »MH17 malezyjskich linii lotniczych tragicznie kończy swój lot, na wschodzie Ukrainy walki i nieustanna wymiana ognia, a Kijów otwiera kolejny front, tym razem polityczny. Premier podaje rząd do dymisji, rządząca koalicja właśnie się rozwiązuje i zaczyna się bój o stanowiska. To wszystko dzieje się zaledwie kilkaset kilometrów od miejsc, w których każdego dnia dochodzi do wymiany ognia miedzy prorosyjskimi separatystami a ukraińskim wojskiem.
czytaj więcej »Gdyby chcieli zrobić reklamę regionu, pewnie ulotka wyglądałaby tak: są tu góry, wyciągi narciarskie, małe winnice i pyszne węgierskie jedzenie. To wszystko na Ukrainie. Muszę przyznać, że na Zakarpaciu czas płynie zupełnie inaczej. Cicho, spokojnie. Tu nie ma rewolucji. Przynajmniej jej nie widać. Tu, w okolicach Użhorodu, Węgrzy chcą rozwiązać problem pokojowo. Problem autonomii.
czytaj więcej »Ustawa zgodna z konstytucją. Jeśli ktoś liczył na to, że Trybunał Konstytucyjny uratuje go przed „dłuższą” pracą, to się przeliczył. Wytłumaczenie jest proste. Musimy pracować dłużej, bo inaczej nie będzie kasy na emerytury. I tu można by się ścigać na hasła, że z pustego i Salomon nie naleje. Albo parafrazy: „Bez pracy nie ma piniędzy. A bez piniędzy to ....” ...to system się zawali.
czytaj więcej »Zgłosili się! Osobiście na lotnisku w Świdwinie. Wylądowali ze sprzętem na nadprogramowych ćwiczeniach. Amerykańscy spadochroniarze i polscy komandosi – też zresztą spadochroniarze – zaczynają wspólne manewry. Oficjalnie to sprawdzian, jak potrafią współdziałać. Oficjalnie.
czytaj więcej »Nie ma dnia, nie ma godziny, by prorosyjscy separatyści nie zajęli lub nie próbowali zająć kolejnego rządowego budynku. Wschód Ukrainy to niekończące się pole walki. Z jednej strony zwolennicy przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej, z drugiej separatyści chcący federacji, większej autonomii i w końcu przyłączenia wschodnich regionów do Rosji.
czytaj więcej »Każdy z nas zastanawia się, jak to się skończy? Wojska, służby MSW, jednostki specjalne. Krym zajęty, a teraz kolejne zbuntowane regiony – Donbas, Charków, Ługańsk. Ładunki wybuchowe przed siedzibą Służby Bezpieczeństwa w Ługańsku. Zakładnicy. Wszystko to brzmi jak filmowy scenariusz. To niestety nie jest film. To Ukraina. Niespokojna, rozdarta w walce z władzą i o władzę.
czytaj więcej »Kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego na poziomie europejskim dziś można łatwo przewidzieć. Temat wiodący to Ukraina, Rosja i przepychanki między poszczególnymi parlamentarnymi frakcjami, kto w tej sprawie zrobił więcej. Kto najbardziej pomógł Ukrainie. Nie można mówić, że w sprawie Ukrainy Unia nie jest aktywna, bo jest. A przynajmniej stara się być. Tyle, że to, co zrobiono do tej pory, można określić jako działania efektowne, ale nie efektywne.
czytaj więcej »