Ludzie faktów

Dariusz Prosiecki

Reporter gospodarczy, korespondent wojenny Faktów TVN. W Faktach od 2005 r. Jego pasje to gospodarka i obronność. Zna prawa rządzące rynkiem i polem walki.

Dariusz Prosiecki przygodę z mediami rozpoczął jeszcze w liceum – w Radiu Fan na Podkarpaciu, skąd pochodzi. Później było Radio Zet. Do telewizji TVN24 trafił w 2004 r. Rok później związał się na stałe z redakcją Faktów TVN. Zajmuje się głównie tematami ekonomicznymi, choć najbardziej lubi te związane z obronnością i służbami specjalnymi. Relacjonował konflikty w Iraku, Gruzji, Kosowie i Afganistanie. Prywatnie i zawodowo interesuje się też lotnictwem.

Najnowsze materiały Dariusza Prosieckiego:

20.03.2018 | Cena paliwa może wzrosnąć nawet o 10 groszy za litr. Rząd planuje wprowadzenie opłaty emisyjnej
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 20.03.2018 | Cena paliwa może wzrosnąć nawet o 10 groszy za litr. Rząd planuje wprowadzenie opłaty emisyjnej

18.03.2018 | Z wieszakami w dłoniach. Protesty przed siedzibami archidiecezji i diecezji
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 18.03.2018 | Z wieszakami w dłoniach. Protesty przed siedzibami archidiecezji i diecezji

17.03.2018 | Prokuratura bada postępowanie w sprawie Tomasza Komendy. "Doszło do poważnego popełnienia błędów"
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 17.03.2018 | Prokuratura bada postępowanie w sprawie Tomasza Komendy. "Doszło do poważnego popełnienia błędów"

14.03.2018 | Przełom po 26 latach. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo Jaroszewiczów
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 14.03.2018 | Przełom po 26 latach. Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo Jaroszewiczów

13.03.2018 | Inspektorzy PIP protestują. Nie chcą pracować w niedziele
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 13.03.2018 | Inspektorzy PIP protestują. Nie chcą pracować w niedziele

12.03.2018 | Z tonącego śmigłowca wydostał się tylko pilot. Najpewniej był odpowiednio przeszkolony
Wideo: Dariusz Prosiecki / Fakty TVN 12.03.2018 | Z tonącego śmigłowca wydostał się tylko pilot. Najpewniej był odpowiednio przeszkolony

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • „Jest to ze strony służb jakaś pokazówka”. Prosiecki o sprawie aresztowania Irakijczyka w Łodzi

  – Jest to ze strony służb jakaś pokazówka, że działamy i trzymamy rękę na pulsie, chociaż cała ta akcja jest przedziwna – mówił na antenie TVN24 Dariusz Prosiecki. Jak zauważył reporter „Faktów” TVN, nieprecyzyjne, niejednoznaczne treści komunikatów i mnogość niepotwierdzonych informacji po zatrzymaniu i aresztowaniu w Łodzi Irakijczyka posiadającego „śladowe ilości materiałów wybuchowych”, skłaniają wielu ekspertów do postawienia pytania o to, dlaczego akurat dzisiaj służby ujawniają te informacje. – Czy to ma być tylko sygnał dla osób, które cokolwiek planują w Polsce, „patrzymy wam na ręce, trzymamy rękę na pulsie”, czy też jest to wpadka, dlatego, że informacja się ujawniła w mediach, natomiast nie mamy do końca sprawdzonej tej osoby, czy ona działała z innymi, czy też nie – mówił Prosiecki. – Być może na przykład prokuratura albo służby powinny śledzić tę osobę dłużej, ewentualnie patrzeć, czy jest tam jakaś siatka terrorystyczna – dodał reporter.

  czytaj więcej »
 • Rośnie pętla kredytowa

  „Przewalutowanie kredytów pierwotnie zaciągniętych we frankach szwajcarskich było dla Węgrów możliwością zachowania własnych mieszkań, ale przez to są ogromnie zadłużeni w węgierskiej walucie. Pętla kredytowa, w jaką wpadają Węgrzy, jest coraz większa” – mówił Dariusz Prosiecki na antenie TVN24. Reporter Faktów na Węgrzech obserwował działania tamtejszego rządu w związku z nagłym uwolnieniem franka szwajcarskiego. Przyznaje, że co prawda udało się zamienić kredyt w CHF, ale nikt nie jest w stanie stwierdzić, w jakiej kondycji będzie węgierska gospodarka za kilka lat. „Węgrzy przez nakaz przewalutowania stracili wiarygodność na świecie. Kilka banków wycofało się z tamtejszego rynku, zaś kilku następnych kluczowych inwestorów zastanawia się nad zrezygnowaniem z lokowania swojego kapitału na Węgrzech” – mówił Dariusz Prosiecki.

  czytaj więcej »
 • Święto w ogniu

  Dzień Niepodległości – jeden z ważniejszych dni w polskiej historii. Dla pewnej grupy osób to od dłuższego czasu dzień walki. Walki z policją. Niestety – pojawienie się zamaskowanych idiotów demolujących miasto to już nasza niechlubna tradycja. W tym roku też dali o sobie znać.

  czytaj więcej »
 • Wojna i polityka

  MH17 malezyjskich linii lotniczych tragicznie kończy swój lot, na wschodzie Ukrainy walki i nieustanna wymiana ognia, a Kijów otwiera kolejny front, tym razem polityczny. Premier podaje rząd do dymisji, rządząca koalicja właśnie się rozwiązuje i zaczyna się bój o stanowiska. To wszystko dzieje się zaledwie kilkaset kilometrów od miejsc, w których każdego dnia dochodzi do wymiany ognia miedzy prorosyjskimi separatystami a ukraińskim wojskiem.

  czytaj więcej »
 • Węgierskie Karpaty

  Gdyby chcieli zrobić reklamę regionu, pewnie ulotka wyglądałaby tak: są tu góry, wyciągi narciarskie, małe winnice i pyszne węgierskie jedzenie. To wszystko na Ukrainie. Muszę przyznać, że na Zakarpaciu czas płynie zupełnie inaczej. Cicho, spokojnie. Tu nie ma rewolucji. Przynajmniej jej nie widać. Tu, w okolicach Użhorodu, Węgrzy chcą rozwiązać problem pokojowo. Problem autonomii.

  czytaj więcej »
 • Do pracy marsz

  Ustawa zgodna z konstytucją. Jeśli ktoś liczył na to, że Trybunał Konstytucyjny uratuje go przed „dłuższą” pracą, to się przeliczył. Wytłumaczenie jest proste. Musimy pracować dłużej, bo inaczej nie będzie kasy na emerytury. I tu można by się ścigać na hasła, że z pustego i Salomon nie naleje. Albo parafrazy: „Bez pracy nie ma piniędzy. A bez piniędzy to ....” ...to system się zawali.

  czytaj więcej »
 • 173-cia – zgłoście się!!

  Zgłosili się! Osobiście na lotnisku w Świdwinie. Wylądowali ze sprzętem na nadprogramowych ćwiczeniach. Amerykańscy spadochroniarze i polscy komandosi – też zresztą spadochroniarze – zaczynają wspólne manewry. Oficjalnie to sprawdzian, jak potrafią współdziałać. Oficjalnie.

  czytaj więcej »
 • Walka o Wschód

  Nie ma dnia, nie ma godziny, by prorosyjscy separatyści nie zajęli lub nie próbowali zająć kolejnego rządowego budynku. Wschód Ukrainy to niekończące się pole walki. Z jednej strony zwolennicy przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej, z drugiej separatyści chcący federacji, większej autonomii i w końcu przyłączenia wschodnich regionów do Rosji.

  czytaj więcej »
 • Wojenne gry

  Każdy z nas zastanawia się, jak to się skończy? Wojska, służby MSW, jednostki specjalne. Krym zajęty, a teraz kolejne zbuntowane regiony – Donbas, Charków, Ługańsk. Ładunki wybuchowe przed siedzibą Służby Bezpieczeństwa w Ługańsku. Zakładnicy. Wszystko to brzmi jak filmowy scenariusz. To niestety nie jest film. To Ukraina. Niespokojna, rozdarta w walce z władzą i o władzę.

  czytaj więcej »
 • Unijny głos

  Kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego na poziomie europejskim dziś można łatwo przewidzieć. Temat wiodący to Ukraina, Rosja i przepychanki między poszczególnymi parlamentarnymi frakcjami, kto w tej sprawie zrobił więcej. Kto najbardziej pomógł Ukrainie. Nie można mówić, że w sprawie Ukrainy Unia nie jest aktywna, bo jest. A przynajmniej stara się być. Tyle, że to, co zrobiono do tej pory, można określić jako działania efektowne, ale nie efektywne.

  czytaj więcej »
tvnpix