Ludzie faktów

Dariusz Łapiński

Reporter kryminalny Faktów. Pracuje w TVN od początku istnienia stacji. Zaczynał w redakcji Faktów Warszawa, gdzie wyspecjalizował się w tematyce kryminalnej. W redakcji Faktów TVN zajmuje się również sportem.


Urodzony w latach 60., pamięta więc jeszcze worki medali, przywożone przez polskich sportowców z Igrzysk olimpijskich i dobre czasy polskiej piłki nożnej. Sam też miał plany sportowe. Uprawiał kilka dyscyplin, ale amatorsko. Chciał pójść na Akademię Wychowania Fizycznego, ostatecznie studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Został jednak dziennikarzem i nigdy tego nie żałował. Pierwsza praca – reporter redakcji społecznej Polskiej Agencji Prasowej. Redakcja doświadczonych, starych dziennikarskich wyjadaczy. Znakomita szkoła. W TVN zaczynał w Faktach Warszawa. Koniec lat 90. to okres wojen gangów, zabójstw i zamachów. Od tamtego czasu wyspecjalizował się w tematyce kryminalnej. Przez kilka miesięcy reporter TVN24. Przez kilka lat wydawca i producent magazynu Supergliny. Pięć razy zatrzymywany w czasie zdjęć przez policję, raz z przeładowaniem broni.

Najnowsze materiały Dariusza Łapińskiego:

18.02.2018 | Stoch ze złotym medalem olimpijskim. "To jest nasz wspólny sukces"
Wideo: Dariusz Łapiński/Fakty TVN 18.02.2018 | Stoch ze złotym medalem olimpijskim. "To jest nasz wspólny sukces"

17.02.2018 | Pierwsze olimpijskie złoto w Pjongczangu. Kamil Stoch "leciał jak rybitwa po sardynki"
Wideo: Dariusz Łapiński/Fakty TVN 17.02.2018 | Pierwsze olimpijskie złoto w Pjongczangu. Kamil Stoch "leciał jak rybitwa po sardynki"

16.02.2018 | Prokuratura: Kajetan P. może stanąć przed sądem. Jest drugi akt oskarżenia
Wideo: Dariusz Łapiński/Fakty TVN 16.02.2018 | Prokuratura: Kajetan P. może stanąć przed sądem. Jest drugi akt oskarżenia

12.02.2018 | Odeszli po ujawnieniu sprawy Igora Stachowiaka. Dostali wysokie odprawy
Wideo: Dariusz Łapiński/Fakty TVN 12.02.2018 | Odeszli po ujawnieniu sprawy Igora Stachowiaka. Dostali wysokie odprawy

09.02.2018 | Po wybuchu gazu ludzie nie chcą odbudowywać domów. "Takie wypadki będą się zdarzały"
Wideo: Jarosław Kostkowski/Fakty TVN 09.02.2018 | Po wybuchu gazu ludzie nie chcą odbudowywać domów. "Takie wypadki będą się zdarzały"

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

  • Zero tolerancji!

    Nie chcę, by policja tłumaczyła się, że nie mogła podjąć interwencji, bo usłyszała tylko „szelest” mijającego patrol auta. Nie chcę, by operatorzy miejskiego monitoringu przekonywali, że nie zauważyli wariata, bo jechał za szybko. Nie chcę, aby urzędnicy i policjanci kompromitowali się przed obywatelami. I przede wszystkim – nie chcę, by ktoś z moich bliskich zginął na pasach zabity przez debila z kompleksami, w sportowym aucie.

    czytaj więcej »
tvnpix