Ludzie faktów

Dariusz Kmiecik

Reporter „Faktów” TVN w Katowicach. W redakcji pracował od 2006 r. Pod ziemią, w górach czy w powietrzu - starał się poznawać i odkrywać dla widzów programu nie tylko Śląsk.

Zginął 23 października 2014 r. w wyniku eksplozji gazu w kamienicy w Katowicach.

Nigdy nie przypuszczał, że zostanie dziennikarzem. Gdy kończył szkołę podstawową, wiązał swoją przyszłość z informatyką. Ale po czterech latach w liceum, w klasie o profilu informatycznym, postanowił zdawać na socjologię na Uniwersytecie Śląskim. Dziennikarstwem zajął się trochę przypadkowo, w 2001 roku, gdy jako student pojawił się na praktykach w TVP Katowice. Został tam na dłużej. Najpierw jako reporter, później wydawca. Relacjonował m.in. pielgrzymkę Benedykta XVI do Bawarii oraz katastrofę hali MTK.  W listopadzie 2006 roku trafił do redakcji "Faktów". Przez 8 lat odkrywał i przybliżał widzom TVN nie tylko Śląsk. Relacjonował również najważniejsze wydarzenia w Czechach, Słowacji, Austrii, czy w Niemczech.

Prywatnie był amatorem brydża i piłki nożnej.

Oto ostatnie materiały Dariusza Kmiecika.

Wideo: Dariusz Kmiecik / Fakty TVN 18.10.2014 | Rośnie liczba ofiar wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła

Strona na Facebooku

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Chcę ich oglądać!

  Nieco rozczarowani muszą się czuć zarówno ci, którzy spodziewali się łatwego zwycięstwa, jak i ci, którzy wieszczyli sromotną porażkę polskich piłkarzy. Na nic też obliczenia, z których wynikało, że jeśli wygramy ze Szkocją, to awansujemy do pierwszej 30 rankingu FIFA. Ale ten wtorkowy mecz – o wiele bardziej niż historyczne zwycięstwo z Niemcami w sobotę – pokazał, w jakim miejscu jest nasza reprezentacja.

  czytaj więcej »
 • Lekcja pokory

  Przed meczem była ogromna presja, teraz jest nieadekwatna do sytuacji euforia. Bo przeglądając komentarze kibiców i memy po sobotnim meczu, można odnieść wrażenie, że zdobyliśmy Mistrzostwo Świata, a przynajmniej – awansowaliśmy do finału.

  czytaj więcej »
 • Węgiel droższy niż życie

  Zadzwonił telefon. Podobnie jak 8 i 5 lat temu, gdy najpierw wybuch metanu zabił 23 osoby w kopalni Halemba, a później 20 w kopalni Wujek Ruch Śląsk. Pomyślałem, że to niemożliwe, by ktoś po raz kolejny igrał ludzkim życiem, że to może rzeczywiście nieszczęśliwy wypadek. Choć każdy, kto ma trochę pojęcia o tej branży wie, że tu do nieszczęśliwych wypadków dochodzi niezwykle rzadko.

  czytaj więcej »
 • Złotopolscy!

  Większość siatkarzy, którzy w niedzielę wywalczyli złoto, osiem lat temu, gdy też walczyliśmy z Brazylijczykami w finale Mistrzostw Świata, oglądała te zmagania w telewizji. Mieli wtedy po kilkanaście lat i mogli tylko marzyć, by kiedyś zagrać w takim finale i go wygrać.

  czytaj więcej »
 • Umarł król, niech żyje król

  To były pasjonujące mistrzostwa. Pełne porywających pojedynków, pięknych bramek i ogromnych emocji w rzutach karnych. Tego wszystkiego – poza golami – nie brakowało też w czasie finału. Pojedynek bez bramek zawsze sprawia wrażenie mniej atrakcyjnego. Ale ten finał był popisem taktycznej dyscypliny i kondycji godnej maratończyków.

  czytaj więcej »
 • Święto futbolu

  To oczywiście slogan, którego używa część mężów, by przekonać swoje żony, że kilka godzin dziennie spędzanych przed telewizorem to wbrew pozorom nie strata czasu. Ale w czasie TYCH mistrzostw świata naprawdę mam poczucie, że uczestniczę w piłkarskim misterium. Takim, które zdarza się rzadziej niż raz na cztery lata.

  czytaj więcej »
 • Taśmy prawdy?

  To manipulacja i brudna gra prywatnego pogotowia Falck – grzmi dyrektor łódzkiego pogotowia ratunkowego. To brutalna rzeczywistość, dobrze, że wyszła na jaw – odpowiada Falck. Kto w tej historii ma rację?

  czytaj więcej »
 • Śląski Kocioł

  „To je gańba” – tak krótko i treściwie wielu Ślązaków mówi o tym, co dzieje się wokół Stadionu Śląskiego. W czerwcu minie 20 lat odkąd zaczęto go modernizować. Wielkiej fety i przecinania wstęgi nie będzie, choć ktoś powinien zorganizować stypę i zaprosić wszystkich, którzy odpowiadają za tę rekordową przebudowę i wymazanie Stadionu Śląskiego nie tylko z piłkarskiej mapy Polski.

  czytaj więcej »
 • Out

  Dawno polski sportowiec nie wzbudził tylu niesportowych emocji. Dawno żaden czynny zawodnik tak otwarcie nie powiedział, że w kraju, w którym żyje, nie ma perspektyw. I dawno tak wprost nie oberwało się nam, dziennikarzom. To wszystko w czasie jednej konferencji tenisisty Jerzego Janowicza. Internet się podzielił. Jedni mówią, że jest gburem, inni – że w końcu ktoś powiedział prawdę.

  czytaj więcej »
 • Narciarskie Gran Derbi

  Deszcz leje, a oni skaczą. Konkurs? Nie, zwykły trening. Trenerzy rozstawili im na pachołkach tyczki, a oni – nie zważając na deszcz – trenują. Dlaczego? Bo nie skakali w drużynówce, a chcieli jak najlepiej wypaść w ostatnim konkursie indywidualnym. Nie można im odmówić ambicji i pracowitości. Reprezentacja skoczków liczy się w świecie i pnie się w górę w narciarskich rankingach. Reprezentacja piłkarzy z taką samą regularnością bije rekordy spadków.

  czytaj więcej »
tvnpix