Ludzie faktów

Arleta Zalewska

Od 2007 roku reporterka TVN24 – najpierw w Gdańsku, potem w Warszawie. Od 2008 roku reporterka programu „Polska i Świat” w TVN24. Od listopada 2013 roku przygotowuje materiały do głównego wydania „Faktów”.

Arleta Zalewska ukończyła ekonomię i zarządzanie na Politechnice Gdańskiej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w akademickiej telewizji. Potem była praca w "Dzienniku Bałtyckim". Od 2007 roku w TVN24 – najpierw w Gdańsku, potem w Warszawie. Od 2008 roku reporterka programu "Polska i Świat" w TVN24. Najpierw zajmowała się tematami zagranicznymi, potem polityką.

Od listopada 2013 roku przygotowuje materiały do  głównego wydania Faktów.

Najnowsze materiały Arlety Zalewskiej:

Wideo: Arleta Zalewska / Fakty TVN 01.02.2023 | Miliony z ministerstwa dla organizacji związanych z PiS. Dyrektorzy szkół mówią o potrzebach swoich placówek

Wideo: Arleta Zalewska / Fakty TVN 30.01.2023 | Premier przekonuje, że nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego nie ma związku ze sprawą Jarosława Kaczyńskiego

Wideo: Arleta Zalewska / Fakty TVN 23.01.2023 | Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych w ciągu trzech lat otrzymała 2,5 miliona złotych

Wideo: Arleta Zalewska / Fakty TVN 22.01.2023 | Nie tylko ustawa sądowa podzieliła rządzących. Spór jest także wokół ustawy wiatrakowej

 

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Zalewska: Waszczykowski nie czyta dobrze intencji PiS

  Wracanie po kilku tygodniach do tej porażki jest błędem dyplomatycznym i politycznym Waszczykowskiego - oceniła w TVN24 reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska, komentując słowa polskiego szefa dyplomacji, że legalność reelekcji Donalda Tuska na urząd Przewodniczącego Rady Europejskiej można kwestionować. Zdaniem Zalewskiej szef MSZ nie rozumie, że PiS nie chce wracać do tej sprawy. - Nawet Jarosław Kaczyński, powiedział, że legalność (wyboru - przyp. red.) jest oczywista - przypomniała. - Witold Waszczykowski nie czyta intencji PiS dobrze w ostatnim czasie - stwierdziła.

  czytaj więcej »
 • Zalewska: osoby zatrzymane ws. afery reprywatyzacyjnej nie są przypadkowe

  - Nie ma wątpliwości, że osoby zatrzymane są "bohaterami" afery reprywatyzacyjnej - stwierdziła na antenie TVN24 reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska. - Wicedyrektor, który został zatrzymany, Jakub R., to jest osoba, która przez lata była jedyną w ratuszu zgadzała się na zwrot wartych gigantyczne pieniądze nieruchomości - tłumaczyła, dodając, że "to nie są przypadkowe osoby". Więcej o zatrzymaniach w "Faktach" TVN o 19:00.

  czytaj więcej »
 • Przeceniamy oświadczenia majątkowe jako narzędzie walki z korupcją

  – Jestem za transparentnością, choć uważam, że przeceniamy oświadczenia majątkowe jako narzędzie walki z korupcją. To się od lat nie sprawdza. Jeśli ktoś nie chce czegoś wpisać, to kontrola tego jest bardzo słaba – mówiła reporterka TVN24 i „Faktów” TVN Arleta Zalewska. Skomentowała nowy projekt ministra Ziobry, by sędziowie składali oświadczenia majątkowe, które nie byłyby publikowane, a wgląd do nich miałyby tylko określone służby i osoby. – Jeśli robić reformę sądownictwa polskiego, to raczej z sądami niż wbrew sądom – dodała.

  czytaj więcej »
 • Słowa Ziobry o "islamskich dzielnicach" w Polsce to podsycanie nastrojów

  Minister Zbigniew Ziobro stwierdził, że gdyby wyniki wyborów parlamentarnych były inne i nie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, to w Polsce powstawałyby „jakieś islamskie dzielnice”. – To wykorzystywanie problemu, jakim są uchodźcy w Europie, do bieżącej polityki – mówiła na antenie TVN24 Arleta Zalewska. Reporterka dodała, że w tym tonie wypowiedział się nie tylko prokurator generalny, ale także np. minister Gowin. – Samego problemu uchodźców – a w szczególności muzułmanów – w Polsce nie ma. To bardzo groźne używanie przez wysokiej rangą urzędnika państwowego takich argumentów do podsycania nastrojów antyimigranckich w społeczeństwie – mówiła Zalewska.

  czytaj więcej »
 • Zalewska: Kaczyński chce „rebelią” związać opozycję z łamaniem prawa

  W sobotę było święto, kolejna rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 roku, ale – jak ocenia Arleta Zalewska – wystąpienia zarówno prezesa PiS, jak i opozycji były bardzo polityczne. – Jarosław Kaczyński chce związać opozycję z – mówiąc wprost – łamaniem prawa – komentowała w „Faktach po Południu” reporterka TVN24 i „Faktów” TVN. Zalewska przypomniała, że Jarosław Kaczyński od wielu miesięcy mówi, że prezes TK Andrzej Rzepliński łamie konstytucję, a użycie słowa „rebelia”, czyli bunt wobec demokratycznie wybranej władzy, to kolejny etap walki z opozycją, polegający na wkładaniu jej „w buty łamania prawa”.

  czytaj więcej »
 • Wszyscy chcą porozumienia ws. TK, ale nie mogą się spotkać. Zalewska: dzieci w piaskownicy

  Chociaż politycy partii rządzącej i opozycji od dawna deklarują, że chcą porozumienia w sprawie zakończenia kryzysu konstytucyjnego w Polsce, w sobotę okazało się, że wyjątkowym kłopotem jest już najprostsza rzecz – dogranie terminu spotkania między klubami parlamentarnymi – zauważa Arleta Zalewska. – Każdy chce tego samego składu, jest ten sam temat, ale każdy chce być gospodarzem – no, dzieci w piaskownicy – podsumowała reporterka polityczna TVN24 i Faktów TVN. W sobotę Grzegorz Schetyna (PO), Ryszard Petru (.Nowoczesna) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) zaprosili przedstawicieli pozostałych klubów parlamentarnych na spotkanie ws. rozwiązania kryzysu wokół TK, które miałoby się odbyć w przyszłą środę. Kukiz'15 wyraził zainteresowanie uczestnictwem, PiS odpowiedział, że 18 maja to termin nie do zaakceptowania, a spotkanie będzie, ale u marszałka Sejmu.

  czytaj więcej »
 • Zalewska: zalecenia Komisji Weneckiej mogą się zmienić, ale wnioski się nie zmienią

  Projekt opinii Komisji Weneckiej, datowany na 26 lutego, opublikowała w sobotę „Gazeta Wyborcza”. Jest on dla Polski – jak podkreśla Arleta Zalewska – bardzo krytyczny i jest problemem dla rządu. – Można mówić, że to jest opinia, że przyjrzymy się zaleceniom, ale nie będziemy ich wdrażać, ale moim zdaniem to może mieć konsekwencje – mówi reporterka polityczna TVN24 i Faktów TVN, odnosząc się do możliwych działań rządu Beaty Szydło. – Te wnioski się nie zmienią – dodaje Zalewska – one w takiej formule prawdopodobnie pozostaną. Jak podkreśla, rząd może teraz wysłać swoje uwagi do Komisji Weneckiej, która może zmienić zalecenia, „ale wnioski się nie zmienią”.

  czytaj więcej »
tvnpix