Ludzie faktów

Anna Czerwińska

Reporterka działu zagranicznego Faktów TVN. W naszej redakcji od 2000 roku. Interesuje się polityką zagraniczną. Przygotowuje relacje ze szczytów Unii Europejskiej i NATO. Obserwuje wybory w najważniejszych europejskich krajach.

Anna Czerwińska jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przygodę z dziennikarstwem zaczynała w Rozgłośni Harcerskiej i Radiu Mazowsze. Do Faktów trafiła z Radia Zet. Interesuje się nie tylko „wielką”, światową polityką, ale również procesami globalizacyjnymi i globalnymi zmianami klimatycznymi.

Najnowsze materiały Anny Czerwińskiej:

Wideo: Fakty TVN 05.10.2021 | Kilka godzin bez Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Co było przyczyną globalnej awarii?

Wideo: Anna Czerwińska / Fakty TVN 04.09.2021 | Grupa ewakuowanych Afgańczyków trafiła do Poznania. Odbędą kwarantannę w hotelu

Wideo: Anna Czerwińska / Fakty TVN 02.09.2021 | Białoruskie służby popychają migrantów przez granicę. Nagranie z Litwy

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • Holenderskie pożegnanie

  Wielki huk, a przecież to zwykły hałas lądującego samolotu. Ale teraz taki przerażający… Na lotnisku w Eindhoven setki dziennikarzy, flagi opuszczone do połowy masztów, wojsko, ochrona, a przede wszystkim – rodziny zabitych. Zasłonięte przed światem ogrodzeniem, żeby mogły w spokoju przeżywać swój ból.

  czytaj więcej »
 • Masowe morderstwo

  Szok! Cały świat jest w szoku. Zwykły czwartek zamienił się w najtragiczniejszy dzień w tym roku. Dalej są szczere kondolencje, spekulacje i pytania, same pytania. Za wcześnie, by wyciągać jakiekolwiek wnioski.

  czytaj więcej »
 • Choroby

  Najgłośniejszy teraz przypadek to szaleństwo Władimira Putina. Dla jednych to oderwany od rzeczywistości, wygadujący groźne bzdury wariat. Dla innych – wyrachowany gracz, konsekwentnie realizujący swój długoterminowy plan – odbudować potęgę Rosji. Kto ma rację?

  czytaj więcej »
 • Gdyby nie te buty…

  Jak to dobrze, że ten pechowy 2013 rok wreszcie się kończy – mógł pomyśleć francuski prezydent, pędząc na skuterze w sylwestrowy wieczór do pięknej aktorki. Gorszy być już nie mógł: bo sondaże fatalne, żaden z jego poprzedników w najnowszej historii Francji nie był tak źle oceniany, bo nie udało się spełnić obietnic wyborczych (walka z bezrobociem, bardziej ludzkie podatki). Do tego piąta gospodarka świata – i druga w Europie – może w 2028 roku spaść na trzynastą pozycję – według prognoz Centre for Economic and Business Research. Ale spokojnie, na konferencji prasowej, już w Nowym Roku, Francois Hollande ogłosi plan odpowiedzialności dla Francji i wszystko zacznie się w końcu zmieniać.

  czytaj więcej »
 • Mapa RPA

  Nie czuł się prorokiem, tylko sługą swojego narodu. Ten sługa, Nelson Mandela, w Republice Południowej Afryki jest wręcz czczony. Jest to uwielbienie barwne, pełne tańca i śpiewu, nawet po jego śmierci. Mieszkańcy RPA wychodzą z założenia, że ich były prezydent – pierwszy wybrany w demokratycznych wyborach – wykonał swoje zadanie i trzeba się z tego cieszyć.

  czytaj więcej »
 • Jakie „przejściowe trudności”?

  Przejściowe trudności zostaną przezwyciężone - zapewnił kilkudziesięciu zagranicznych gości, uczestników spotkania OBWE w Kijowie, premier Ukrainy. Przy okazji Mykoła Azarow nazwał uczestników protestów nazistami. Te przejściowe trudności (z „nazistami”) trwają już dwa tygodnie. Jak ukraińskie władze zamierzają je przezwyciężyć?

  czytaj więcej »
 • Znowu? Rozmowa kontrolowana?

  Miałam taki plan: napiszę o szczycie Unii Europejskiej i o tym, co ważne w Europie, a co ostatnio się nie przebija – może dlatego, że jesteśmy w Unii już prawie 10 lat i wszystko spowszedniało?

  czytaj więcej »
 • Basta?

  W cieniu amerykańskiego chaosu na szczycie - umknęło gdzieś wielkie zamieszanie w mniejszym kraju. Włochy - trzecia gospodarka Strefy Euro - ma za sobą wyjątkowo nerwowy politycznie tydzień.

  czytaj więcej »
tvnpix